Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak nějak nevím v roce 2020 přijde Mac mini s 256GB, to nemá ani ten největší odpadní lowend. Navíc pouze 8 GB RAM, což je smutné, je to sice takový základ, ale pro práci s grafikou a pod. to chce alespoň 16 GB.
  Ještě smutnější je příplatek 6.000 Kč za navýšení SSD o 256 GB, no to mě posser za 6K koupíte solidní 1 až 2 TB SSDčko.
  Zas na druhou stranu, jako normální domácí počítadlo asi za těch ccs 22K dobrý, byť stejnou práci odvede i naprostý lowend za pár korun, nebo za stejné peníze třeba mac mini, který bude lépe vybavený a rozšiřitelný.
  Na nějaké hry asi člověk může zapomenout, leda by si koupil ještě jeden PC na hry, ale pak Mac nedává už smysl…

  Vítej v Apple světě, kde si z lidí dělá Apple legraci, nebo zkouší, co vydrží. Zarážející fakt, na to, že má MacOS zastoupení pouze několik procent cca 10%!
  rozšíření miniho:
  +8 GB RAM 600Kč u PC cca 900Kč
  +256 GB 600Kč u PC cca 900Kč
  +750GB 1200Kč u PC cca 2500Kč
  +1750GB 2400Kč u PC cca 8000Kč
  Takže za co bys dal u PC cca 8900 Kč navíc, dáš u Apple 30 000 Kč.
  Přidaná hodnota MacOS je 0% oproti Windows a oproti Linuxu, maximálně těch 20%, ale jen díky širší SW podpoře, jinak je to Mac vs Linux skoro na stejno, protože Linux zas drtí na plné čáře Mac v použitelnosti, ergonomii, rychlosti a vzhledu. Nemůžu si pomoct, ale v Linuxu se mi dělá o dost pohodlněji a příjemněji, než na Macu. Mac nemá spoustu „vychytávek“ na které jsem zvyklý a které pro Mac buď nejsou, nebo se musí řešit dokupováním hromady doplňků, aby to bylo v základu stejně funkční, jako Mac.
  Ale Mac je zas pro bl-bce co se v tom nevyznají, bez urážky, je to tak, čemuž nasvědčuje i to infantilní prostředí omalovánek, hlavně tedy BigSur.
  Nakonec mě osobně je to fuk, používám Mac v práci, doma Windows a Linux a z nostalgie někdy i Amiga, Dos, atd…
  Jediné, co se mi od Apple líbí jsou hodinky, sice tragikomická výdrž, ale jinak jsou fajn.

Vložte vlastní komentář

celý text