Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zaujímavý článok – neskúšal na to upozorňovať aj niekto známejší vo svete ?

  Zajímavý ani ne, myslící a cítící člověk to pochopí a vidí hned, aniž by ho kdokoli na to upozorňoval. Jíst maso není morální, to snad ví každý, ale ne každý je tak soucitný, aby s tím něco udělal. Lidi jsou bezohlední. Sám jsem vegan od mala, rodiče oba vegani, sestra taky veganka od mala. Není vůbec potřeba vraždit ostatní tvory. Dokud se budou zabíjet zvířata, budou se zabíjet i lidé mezi sebou.
  PS: Táta maká tvrdou práci v lese 8-12 hodin denně a maso nepotřebuje. Nejíst maso a produkty zajatých zvířat je volba každého soucitného člověka.

  Stačilo by přeci takové věci nekupovat… Přece když to nikdo nebude kupovat tak se to nebude vyrábět. Osobně nechápu že si někdo takový obal kupuje. Plastový obal nebo náramek bohatě stačí.

  Poslední dobou se na trhu objevuje více produktů s kůží, která je kvalitnější než koženka. Ano je pravda, že by mohli vyrobit plastové obaly z vyloveného plastu. Ale koženku bych jako příklad skutečně neuváděl, protože její kvalita a přínosnost pro životní prostředí je skutečně diskutabilní a při výrobě takové koženky se uvolní spousta skleníkových plynů a vydrží následně o dost méně než kůže.
  Při poslední návštěvě Ikey jsem si všiml, že tam mají také produkty z kůže, které jsem tam před pár lety neviděl, jen koženku, u všech takovýchto produktů mají lístečky EKO, chraňme přírodu apod. Myslím si tedy, že je skutečně méně ekologické prodávat produkt s koženkou než s kůží.

  Zavádějící článek, který se snaží laicky řešit něco co už se řeší roky a těch pravd i odpovědí je více.
  Kůže je pravděpodobně z jatečních zvířat které se bourají denně kvůli tomu aby měl člověk přebytek jídla.
  Kolik jedovatých látek a CO2 se asi vyprodukuje při výrobě umělé kůže?
  CO2 produkují přirozenou cestou nejen zvířata, ale i např. tuny biomasy na celém světě ( tlející listí a pod).
  V případě CO2 vadí především průmyslová produkce, která je tu navíc.
  Navíc k pěstování zemědělských zvířat dnes patří většinou i výroba bioplynu takže je možné vše využít narozdíl od trajektů které hulí do ovzduší tuny sra.ek.
  Přijde mi mnohem ekologičtěší použít někde biomateriál než umělý to je snad logické.

  Clanek je zavadejici ale vase reakce zacina slovy pravdepodobne…. skvele

  jsou z Evropy takže je to pravděpodobné a v článku se píše o mrtvích zvířatech což jsou i jateční. Nikde na světě ti žádný sedlák nezabije zvíře kvůli kůži s tím, že zbytek někde vyhodí obvzlášť v takovém množství, přemýšlejte.

  Nadherne napsaný článek ,konečně někdo použil mozek!!!kolik toho potřebujeme víc,abychom viděli,ze Apple jen lze a schovává se za ekologii…autor palec nahoru…a dekuju,jen poprosím víc takových článku,at se tu dost lidi probudí 😉…hezky den všem nemocným s Co19

  Ty máš mozek? Ty zvířata umírají pro maso. Z čeho chceš vyrábět obaly, z plastu nebo jemu podobných materiálů, to je ekologické? Kůže je přírodní materiál a obnovitelný zdroj.

  Tento server mám moc rád. Kdykoliv mám chvilku, tak čtu o novinkách. Ale tento článek je vážně debilní. Právě že kůže je přírodní materiál získávaný ze zvířat zabitých pro maso a po skončení životnosti (která je mnohem delší než u umělých materiálů) nezatíží životní prostředí, tak jako uměle vyrobené materiály. Už prosím žádné takové články, to jsou potom debaty jak s Jílkovou :-)

  To je zase článek … nechcete psát pro jiný server?
  Ne, nejsem pro zabíjení zvířat jen tak, jsem ekologicky smýšlející (neplést si s ekoteroristy), ale velmi pochybuji o tom, že Apple nechá vybít stádo skotu, z kůže si vyrobí řemínky a peněženky a maso vyhodí do škarpy. Co je lidstvo lidstvem, živí se masem (podobně jako spousta živočišných druhů) a zbytky, které neumí sníst využije jinak. Kůže se využívala a využívá od pravěku a nevidím na tom nic špatného, škoda je vyhodit. Nehledě na to, že umělá kůže nic nevydrží, musí se jí vyrobit x-krát víc a je to v podstatě plast, který ničí přírodu mnohem víc. Takže co chtěl vlastně autor tímhle článkem říct? Bóže … už aji tady …

  Možná to někoho pobouří, ale pro následující text nazvu krávu produktem.

  Uvědomte si, že tento produkt, se využije na maximum, nechová se kvůli kůži, ale především kvůli masu. Kůže je “vedlejším” produktem při chovu. Rozhodně to není tak, že by se chovaly krávy jen za účelem získání kůže.

  A teď si představte továrnu na koženku. Slouží pouze k jedinému účelu a to k výrobě koženky velmi složitým procesem, při kterém vznikne ohromné množství skleníkových plynů a i dalších horších toxických látek.

  No a teď tu je váš článek, který je postaven na tom, jako kdyby měla být koženka ekologičtější než kůže. A to do toho nezapočítáváte ani životnost kůže oproti kožence.

  Tak to se mýlíte, není tomu tak vždy. Například Mercedes si „kupuje“ chovatele dobytka jen kvůli kůži. A maso je jim v tu chvíli „u zadku“.

  Dokud se jí ve velkém maso, tak by byl nesmysl kůže vyhazovat. Navíc za ne-ekologické pouzdro si zákazník musel vždy pořádně připlatit, takže srovnávat to s ne-ekologickou nabiječkou v balení telefonu je docela nesmysl. Tímto však neobhajuju krok Apple, který nabíječku z balení odstranil a nenabídl možnost ponížení ceny iPhone o cenu chybějícího adaptéru a sluchátek.

  Pánové, jen bych rád podotknul, že celý tento článek vlastně ani není o tom, jestli kůži ano nebo ne, ale spíše o jakémsi kázání vody a pití vína nebo zkrátka pokryteckém přístupu Applu. Jasně, že se zabíjí a zabíjet bude a jasně, že s tím ani Apple nic nezmůže, ale jeho krok ve stylu zrušení kožených doplňků by prostě byl obrovsky důležitým gestem nesouhlasu a ukázkou toho, že si na všech frontách stojí za jednou myšlenkou.

  Používání kůže je na 100% ekologické na rozdíl od VŠECH ostatních materiálů !!!!!!!

  A za druhé při milionových sériích se bavíme o úplně jiné úspoře než co si většina myslí – už jen to že do kontejneru se vejde díky cca poloviční krabičce 2x vice iPhonů tak kontejnerová loď pojede třeba jen jednou místo 2x a TADY JE TO EKOLOGICKÉ myšlení ….

  Jak jsem psal… Nejedná se o levný špás a kožený kryt není součástí balení, takže to podle mého názoru pokrytecké není a nedá se to srovnávat. Myslím, že mnohem horší jsou tuny nekvalitního plastového elektroodpadu z AliExpressu. Mně osobně dává smysl, že se kůže a kožešiny téměř vytratily z oděvního průmyslu. Na boty a drobné doplňky jako jsou pásky, peněženky a obaly na telefony je to velmi vhodný, odolný a příjemný přírodní materiál.

  Ten problém vašeho naivního pohledu je v tom, že spojujete nespojitelné. Apple ekologie nemá nic společného s chovem jateční fauny pro krmení lidstva. Kůže z těchto zvířat je čistě přírodní produkt a jako takový je odpadem/vedlejším produktem při produkci masa. Apple nezadává objednávky na produkci masa ani na chov jateční zvěře a už vůbec ne na chov zvířat pro kožedělný průmysl svých dodavatelů příslušenství. A jelikož Apple nikdy nebyl kazatelem v oblasti vegetariánství, nebo veganství, je zcela logické, že respektuje chov a zpracování jateční zvěře.

  Váš článek, názor, postoj mi přijde jako účelově zpracovaný kontroverz za účelem získání ekonomického profitu. To jest čtenost, prokliky, vyšší poměr reakcí čtenářů. Obzvláště pak díky frázím jako např.: “Apple jde takřka přes mrtvoly” …. což je holý nesmysl, ale s maximální efektivitou to plní váš záměr.

  Sečteno a podtrženo se tomu říká = PRACHY.

  Takže zbývá jen otázka: Jak dlouho tu zůstane tento můj příspěvek jakožto opačný názor. Mohou si ho čtenáři vašeho webu v dnešní době ještě vůbec dovolit?

  Nerad bych aby to vyznělo nějak namyšleně, ale skutečně si myslíte, že při 1,5 milionech reálných čtenářů měsíčně (dle měření auditovaného Netmonitoru), máme potřebu psát jeden článek, aby zvýšil čtenost? … nezlobte se ale to asi sám uznáte že je kravina ne? čísla jsou samozřejmě veřejně dostupná na netmonitor.cz

  Roman:Jeden?
  Tehle ciste bulvarnich sracek je tu vic nez clanku ve kterych se clovek neco zajimaveho dozvi.
  Za titulek k tomuto clanku by byl i Blesk pysnej😉

  Ano …

  mam rad klasicke , v Anglii poctive vyrabene, kozene ramove boty s kozenou podrazkou, protoze jsou kvalitni, pohodlne a dobre se v nich chodi, a nektere pary nosim uz cca 10 let a stale vypadaji skvele, mozna cim dal lepe

  mam rad kvalitni kozene opasky, ktere si cas od casu necham poslat ze statu od fy. Beltman, protoze jsou proste super pevne a i po letech vypadaji jako nove

  tasky nebo aktovky mam samoztejme kozene, protoze mi to prijde normalni a myslim ze mne prezijou

  a sedacky v aute mam uz cca 20 let nejradsi kozene, protoze se super udrzuji, nedrzi prach a 150tiskm vypadaji jako nove

  a obal na iphone mam nejradsi kozeny, protoze je to nejprijemnejsi prirodni materal do ruky

  a ano, poctive tridim odpad, bioopad 100 kompostuju na zahrade a kdyz je kontejner na papir, plasty, petky nebo olevhovky u nas plny tak nejsem liny dojit par set metru k jinemu

  a ano, chovam ceske cmelaky protoze jich je v prirode malo, za zimu ptackum do krmitek nasypu cca 100kg papani a letos jsem po okoli rozmistil domecky pro zazimovani jezku a dokrmuju je susenyma moucnyma cervama

  takze … pouzivani ci preference kozenych vyrobku a ohleduplne chovani k prirode a okoli jsou dve veci, ktere spolu alespon v moji realite nespuvisi …

  ale samoztejme chapu, ze priklon k jakemukoli popularniho pseudoecotrendu je osbni zalezitosti kszdeho soudruha

  To ze nabijecka neni v baleni a Apple tvrdi ze je to kvuli ekologii, tak to je fakt sracka, protoze k iphonu 12 jsou nove 20w nabijecky, ktere si uzivatel i tak musi dokoupit a tim padem je navic jeste baleni te nabijecky…

  Článek je dle mého tendenční a takových je teď na dané téma plno. S politikou Applu očesat příslušenství pod rouškou ekologie nesouhlasím, je to blbost, životnost jejich kabelů je naopak taková, že by měli dávat minimálně dva :-)
  Nesouhlasím však s odporem autora proti použití kůže a tvrzením, že je to neekologické. Kůže se, pokud nebudeme všichni vegani, produkuje stále a je potřeba ji využít a ne vyhodit. A ad koženka – částečně si na to odpověděl autor sám, i když káže opak, jednoduše koženka oproti kůži prd vydrží a ani nová prostě nemá tak dobré vlastnosti. Čili sesle v autorových vozech i to pouzdro na telefonu je vystaveno denně namáhání, vlivu prostředí, vlivu našeho potu apod., a rozdíl kůže a koženka nemá cenu rozporovat.
  A já jsem třeba rád, když moje věci vypadají po koupi stále dobře, což takové kožené pouzdro na iPad stále vypadá, nemám chuť kupovat po pár měsících nové koženkové a s ušmoulaným chodit nechci. A myslím, že i dizajn má právě ve světě Applu své významné místo.
  Toť vše, konec mých myšlenek.

  Já mám rád dršťkovou,kůži z grilovaného kuřete,nosím kožené rukavice atd. Nebo jako cooo? To se má ta kůže házet do kamen?a peří v peřinách taky?To nemá s Eko nic splečného;)

  A co je víc Eko? Že nosím skoro celý život kvalitní koženou bundu ze zvířete? Anebo co rok dva měnit ošoupanou koženku ,polyester,nerecyklovatelné atd.??? Cooo?

  Tá kravička má aspoň emotiikonu. Nenájdete ale emotiikonu rodiny s 3 deťmi. Zato však nájdete rôzne kombinácie preudozoskupení ako napr. 2 ženy a jedno alebo 2 deti, 2 mužov a deti… Najnovšie pani Klausovú, ženskú verziu Gina a “genderovo neutrálne” postavičky v šedom. Tie mimochodom vyzerajú rovnako ako osôbky na Keynote.

  No kdyz muze byt zubar epidemiologem, proc by nemohl byt „vlastne ani nevim kdo“ (asi apple nadsenec) ekologem :-)

  Klimaticka neutralita ani ekologie samozrejme s pouzitim kuze nijak v rozporu neni, bez ohledu na to odkud ta krava je, co zere, ani jak se jmenovala. Naopak, tezko si predstavit „obnovitelnejsi“ zdroj. To, ze se vyrobi kozene pouzdro misto gumoveho medvidka, neznamena, ze musi „zbytecne“ existovat jina krava – maximalne se zmeni cena kuze na trhu.

  Cely clanek je takova rekneme slatanina temat, ktera sama o sobe asi nepravdiva nebo uplne „mimo“ nejsou, ale dobromady smysl nedavaji.

  Nejvíce mi na článku vadil ten konec.
  “Jsem proti kůži a stejně si jí koupím”
  Jako promiňte, ale je to k smíchu 🤣🤣

  Když mám s něčím problém, tak to dál snad nepodporuji.
  A obhajoba na to, že jako jedinec nebudu mít vliv, když si to nekoupím….. jde stejně proti sobě.
  Jedinec možná, ale těch jedinců může být jednou hodně 😇😇👌🏼👌🏽👌🏿👌🏾👌🏻

  Nazdar. I když mě tvůj jídelníček nezajímá, vysvětlím ti jak to funguje. Zvířata nejsou zabíjena kvůli kůži. Zvířata jsou chována na maso, na jatkách se zabijí a ta kůže je něco jako vedlejší produkt. Je to samozřejmě obchodovatelná komodita, ale proč ji vyhodit, když se dá prodat. Na světě se zabijí obrovské množství zvířat kvůli tomu, aby se lidé jako ty najedli. Přirozeně kvůli tomu koželužny mají obrovské přebytky kůže. Schválně, kolik krytů na iPhone uděláš z jedné celé hovězí kůže? Už tomu rozumíš? Zvířata nejsou zabíjena kvůli kůži!

  kupujem si kozene kryty na telefon,
  chodim v kozenych botach,
  v aute mam kozene sedacky,
  … preco? lebo to vydrzi!
  a ano, davam prednost hovedziemu mesu pred hydinou..

  Nechápu, co se autor v článku snaží říct. To, že si někdo koupí kožený kryt je jeho volba stejně tak, jako to je nyní se sluchátky a nabíječkou. Ano byl by to problém, kdyby kožený kryt vykládal do každého balení a tím ho vnucoval lidem.

  ty kožený sedačky s daleko větší spotřebou kůže než nějaký obal ty si asi BMW vyrábý v laboratořích na laboratorní krávě které postupně krájí kůži když jí doroste :) BMW není korporát jen je součástí a proto je to fér :)

  Snad si někdo nemyslí, že odstraněním sluchátek a nabíječky z balení Apple skutečně myslí na životní prostředí. Je naprosto jasné, že chtěli letos telefony zdražit, ale vyšší cena by nebyla pro koncového zákazníka vůbec příjemná a ani by neměli takové prodeje jako mají. Tak to radši zabalili do líbivějšího obalu a přišli s těma řečma o ochraně planety, navíc vám dají koncovku s usb-c, aby ti co mají starší telefon měli prostě smůlu a museli stejně jít a koupit nabíječku. Myslím, že nejsem jedinej, kdo doma nemá usb-c do čeho připojit a musel si adaptér dokoupit.

  Zabíjení zvířat je vražda, ať si tomu kdo chce jak chce říká, nic to nemění na faktu, že zabít živého tvora = vražda!
  Všichni kdo konzumují maso, jsou spolupodílníky vraždy!
  Lidi, nezabíjejte, lze jíst jinak, nikdy není pozdě začít, buďte soucitní a nepodílejte se dál už na vyvražďování.
  Člověk jako jediný tvor si může vybrat, co bude konzumovat, místo tuny mrtvol a koncentráků můžeme jíst jinak!
  Změň pohled, změň jídelníček, změní se svět k lepšímu, bude méně utrpení.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.