Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na fb a Safari to bude stačiť. Je to super krok Applu, na všetko ostatné si každý normálny poskladá Threadrippra s novými 3080/90tkami za 1/8 ceny Maca

  No to si poskládá spíš každý nenormální, protože normální člověk preferuje tichý, energeticky nenáročný, minimalistický, pro důležité věci fungující stroj. Threadrippra potřebují většinou ti co nemají ještě žádný životní cíl, nudí se a neumí reagovat s realitou.

  Oboje špatně. Drtivá většina lidí si pořídí PC s Ryzenem 5 a RTX 2xxx grafikou.
  Bestii od AMD Threadrippera si pořídí jen minimum lidí, co vážně potřebují obrovský výpočetní výkon a i tak bude 90% firemních. Současné Ryzeny 5 a 7 nakrmí i RTX 3090 a jsou oproti TR za hubičku.

  Pro důležité věci fungující stroj? Spousta lidí, ať se to líbí nebo ne si čas od času něco zahraje. Dále tu máme spoustu lidí, co musí pracovat online na homeoffice a spousta firem používá graficky náročné programy a proto spousta normálních lidí ocení dedikovanou grafickou kartu. A energetická spotřeba? Se současným TDP u AMD bych se argumentem o energetické náročnosti moc neoháněl.

  Samozřejmě že je to dobrá zpráva že jde Apple do pole s CPU. Každá konkurence je výhra pro zákazníka a čipy to budou zajisté velmi kvalitní – viz to, co předvádějí s CPU v iPhonech. Jen to není pro masy, kterým opravdu stačí vhodně zvolená sestava za 20k s obdobným či lepším výkonem a komfortem než iMac pro.

  Jop.. chcem vidieť ako si Risc procesor poradí s Cisc v náročných programoch. Oháňať sa spotrebou a tichosťou, keď nevieš čo za tým je. Chceš predbehnúť Trabantom Lamborginy, pretože je tichšie a niekto ti povedal že to pôjde.

Vložte vlastní komentář

celý text