Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Včera jsem si „náhodou“ koupil Samsung S20 ultra a muzu vám jako dlouholety Appleista (a majitel 12Pro) rici- iPhone do šuplíku, Samsung do ruky.. No, snad se za pár let, u iPhone 15 také dočkáme….

  fotí stejně, iPhone možná o něco líp, nedivil bych se kdyby S20 tak za týden vystřídala tu 12, jelikož si myslím jako dlouholetému applistovi ti jihokorejský humus vyhovovat nebude.

  Nevim no…mam docela dlouhou dobu obojí, iphone 11 pro a galaxy s20. Ve většině případech foti galaxy o dost líp, portret ma taky o hodně přesnější, a o fotkách večer ať už na normální snímač nebo ultrašíro se nemá ani cenu zmiňovat. Iphone ma zase lepší nativní aplikaci na doladění fotek. Celkově ale samsung fotí lepe.

  Samsung by byl zajímavý, kdyby tam nebyl Exynos, který má minimálně vůči Snapdragonu větší zátěž na baterku a kdo ví, jak je tomu s optimalizací aplikací. No, nechtěl bych to.

  Díky za test. Budete také porovnávat ip11 pro vs ip12 pro? Zajímal by mě docela rozdíl v portrétní fotografii s využitím lidaru. Zda to bude nějak na softwarovém dopočítávání hloubky ostrosti znát. Také by mě zajímal rozdíl natáčení videa. Doufám, že časem s rostoucím výkonem dalších iphonů bude možné simulovat nižší hloubku ostrosti i u videa.

  Bohužel lidar se využívá jen při špatném osvětlení, takže to portréty za běžného světla nijak neovlivní. Za špatného světla to ale určitě pomůže.

  Billionaire: Videl jsem na yt srovnani mezi iPhonem 12 Pro a S20 Ultra a Pixel 5. To co leze z S20 je opravdu jinde nez jakykoliv iP.

  na yt :D probuď se, sežeň si fotky v JPG z obou telefonů, podívej se na ně na pořádným monitoru a pak pochopíš, že meleš nesmysly. Podle miniatur se nedá hodnotit, leda líbivost. Taky na YT nikdo nenapíše, že ta fotka ze Samsungu byla asi pátá v pořadí a předchozí 4 byly nepovedený. U iphonu je největší výhoda, že dají fotku na první dobrou v rozumné kvalitě, ne v nejlepší, ale máš jistotu, že z toho něco bude.

  Samsung S6 samozřejmě fotil hned na první „dobrou“, protože nezáleželo na tom, kolikrát to člověk vyfotil, za moc to nestálo tak jak tak.

  myslím si že 6s fotilo líp protože nemá Android a tak se „fotoaparát“ alespoň otevřel a na první dobrou nafotil na tu dobu velmi slušné fotky a vůbec se nezasekl 😎

  Pro focení v noci doporučiji (zvláště na starších iPhonech) vyzkoušet aplikaci NeuralCam, vychází z toho moc pěkné fotografie (na možnosti mobilního telefonu) i ze starších iPhonů, vyzkoušeno na iP SE (první generace), iP 7 Plus i iP 11 PRO MAX.

  Mal som s7, S8. Aktuálne mám XR. Ako tu tvrdia komentujúci, pozrel som si rôzne porovnávačky. Najmä S20 Ultra, Pixel 5, IP 12 pro.
  Tie foťáky fotia úplne rovnako na tej istej úrovni. Niektorý má lepší dynamický rozsah, iný zasa ostrosť atď.

  Niektoré aspekty mal lepšie S20, iní IP12. Ale tvrdiť tu, že lepšie fotí S20? Mne sa napríklad nepáči, ako to Samsung prifarbuje. Tie fotky sa možno niekomu páčia, ale ja som za prirodzenosť. Takže koľko ľudí toľko chutí, ale nebudem teraz tvrdiť, že iphony fotia lepšie. Takže každý sa rozhoduje podľa preferencií.

  Čo by som ale dal ako fakt, že iPhony majú najlepšie videa. Žiadny smartfón sa nechytá na video z iPhonu

  „Fotoaparáty iPhonů jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších“ :D Tak to ani nahodou, uz muj Windows Phone fotil lepe. Staci se kouknout treba na DXomark.com kde se pohybuji iPhony.

  podla DXOmark, ma aj Xiaomi Mi 10 Ultra, lepsie video nez iPhone 11 Pro,
  – a ked pozries video, tak ma ruzove farby, vyblednute tvare ako po smrti, jedina vyhoda tych akoze lelpsich je priblizenie o 4-5x/10x a samozrejme aj makro, to iPhonu nejde

  Nemůžu si pomoci, ale výstup z iP12 je měkčí a co hůř plošší.
  Možná je to světelnější optikou a/nebo změnou digifoto procesů, ale vidět to je…
  Též noční posun do červena je alespoň pro mě horší jak ten loňský do žluta.
  No, snad na tom ještě „lehce“ zapracují.

  Další cz komparačka zde https://bit.ly/384jm1F

  No… fotky z iP12 mne moc nepřesvědčily. Ještě vystačím s XS Max. Kdybych se ale rozhodoval koupit nový telefon, šel bych do iP11 Pro Max.

Vložte vlastní komentář

celý text