Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Prečo čakajú jabĺčkari na upgrade 16” “jako sůl” ?

  Lebo Intel stojí za houby a pri pripojení k externému monitoru má zvuk ako štartujúca F16ka.

  imperator: a dochazi ti ze a14 je PASIVNE chlazenej SoC kterej kdyby mel stejne nastavene TDP a stejnej pocet jader tak intel skonci nekde tak hluboko v riti odkud uz ani nenajde cestu ven ? :-D

  Myslím si, že Apple si pár let bude dělat ty procesory jenom pro sebe a nepůjde tam nainstalovat Windows ani spousta programů z těch co nám zbyly po přechodu na 64 bit… I kdyby se pro ARM procesor v MacBooku rozhodlo 30% uživatelů, Apple má v USA tržní podíl 10% a ve světě tak 1%. K tomu si připočtěte 25% nárůst prodejů notebooků za pandemie. Ne, Intel je v bezpečí, to by musel na 5 let zastavit vývoj aby byl „v riti“ a udělá nejspíš pravý opak i díky Applu.

  Neilz :

  A13tka ma die size 93mm
  I9 8core – 149mm

  Teda o 50% vacsi cip.

  Mozes zdvihnut tdp – ale uz teraz je a13 na 7nm – viac tam proste nenapchas tak aby ten cip vykonovo “uletel”

  Okrem toho Apple GPU je stale slabe co sa tyka vykonu – skor si pomaha NPU castou na rozne vypocty, ucenie atd…

  Já osobně čekám na nový Intel procesor. Aktuální modely obsahují CPU deváté generace, i když už pomalu vychází jedenáctá. i7 10té generace je oproti 9té sic jen o +- 10% rychlejší, ale když už dávat za noťas 70tis, tak chci mít to nejnovější a né procesor z léta 2019.

  Mě u toho nákupu přibržďuje ta pomalejší RAM. Upravuju fotky a 16″ je oproti 13″ rychlejší ve všem kromě Lightroomu :-D alespoň dle recenzí.

  Lightroom používá denně na 13” MBP přítelkyně a vždycky čumím jak se ji rozfičí větráčky, jak kdyby to bylo blbě optimalizované nebo nevím 😀

Vložte vlastní komentář

celý text