Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nechápu proč to video stáhli, pokud se youtuber k iphonu nějak dostal a neměl ho zapůjčený od Applu, nevidím pro to důvod.

  Nevím co nechápeš. Prostě je embargo a do té doby nesmí být nic vydáváno.. Jestli se k tomu dostal tak nebo onak je úplně jedno. Není to jeho majetek, ale applu..

  No a co že si apple vymyslel embargo? Tohle může uplatňovat jen na zařízení, které on sám někomu zapůjčil, pokud ho někdo získal jinak, tak nějaké embrago vůbec dodržovat nemusí.

  Bože ty jsi blb :D Pokud ty ukradneš zařízení z apple storu, tak taky neznamená, že na něj máš právo, protože si ho získal jinou cestou, než nákupem..

  Prostě do prodejů je to vlastnictví applu.. Jestli to někomu půjčí, někdo to ukradne nebo jakýkoliv jiný způsob, tak je úplně jedno..

  Takže pro tebe speciálně.. Pokud nezačnou oficiální prodeje iphonů, tak to zařízení je ve vlastnictví applu, které si stanovuje nějaké podmínky a vůbec nezáleží na tom, jak jsi k tomu přišel..

  Ne blb seš ty, protože to tak je. Asi žiješ v jiném světě. Ale pokud si to zařízení nekoupíš nebo ti není darováno, tak tvoje prostě není. A jestli ti ho půjčí apple nebo Franta z Horní Dolní, tak prostě tvoje není. A jelikož ještě není v prodeji, tak je to vlastnictví applu. Ale to asi furt nedokážeš pochopit. Třeba až začneš přemýšlet, tak ti to dojde..

  Nevím kde si vzal to, že pokud mu to nepošle přímo apple a ten produkt se neprodává, že to je jeho vlastnictví a může si s tím dělat co chce :D

  Tak seš fakt blbej nebo co? To fakt nejde nazvat jinak. Jasně, že to je důvod stahovat video. Asi jako když já ve videu použiju někoho část videa nebo písničku a nemám na to povolení, tak je to důvod ke smazání. A proto je embrago.. do toho termínu prostě nemáš právo vydávat to video nebo ti může být smazaný.. Fakt nechápu, kde žiješ a jak přemýšlíš..

  Ty pokud si uděláš rodinné video, máš na něj všechny práva a já se k němu dostanu, použiju ho u sebe ve videu bez tvého souhlasu. Tak TY máš právo to video nahlásit a tedy smazat.. Logicky s doložením důkazů, že patří tobě a máš na něj práva..
  Fakt už začni přemýšlet, než něco začneš psát.

  Možná by bylo dobré si prvně prostudovat obchodní zákoník a zákon o duševním vlastnictví, pokud nebylo darováno (darovací smlouva) nebo prodáno (kupní smlouva) je jakékoliv vlastnictví výhradně výrobce. Navíc, i když si výrobek zakoupíte, musíte se řídit obchodními podmínkami, se kterými, zaplacením, souhlasíte.

  Obchodní zákoník byl zrušen a nahrazen z velké části ustanoveními NOZ, navíc obchodní zákoník platil pouze mezi firmami a nikdy neobsahoval klauzule podporující NDA, nebo jinou formu mlčenlivosti, protože ty jsou součástí smluvního ujednání. Zcela nepochybně koncový zákazník není při návrhu kupní smlouvy vázán mlčenlivostí vůči třetím stranám ani na něj tato mlčenlivost nepřechází. Úhradou kupní ceny se stává vlastníkem zboží bez dalších podmínek. Jediné na čem může Apple stavět, je licenční ujednání pro SW uvnitř telefonu. Pokud by stavěl na nevlastnictví přístroje tak by se mohl spálit, protože přístroj byl zakoupen v dobré víře na základě kupní smlouvy, tedy se na něj vztahuje vše kolem vydržení věci a držby vlastnického práva.

  myslite obchodni zakaznik, ktery upravoval jen vztah mezi firmami, ktery uz nema platnost ani ucinnost a platil i tak jen na uzemi CR? tak ten, kdo to natocil, fakt bude mit z tohoto strach 😂

  Samozřejmě mate pravdu, ze jsem měl na mysli NOZ 👍 děkuji za opravu.
  Stále se zde píše, když telefon koupíte je Váš, ale copak v Rumunsku jsou v prodeji dříve nebo?
  Všichni víme, ze zde řešíme hlouposti, osobně je mně fuk, ze Apple nechal stáhnout nějaké video 😎

  Skôr je trápne, že niekto predstaví produkt a potom ho skrýva. Telefón bol oficiálne predstavený mali ich ihneď rozposlať predajcom na predvádzanie a nie hrať sa na skrývačku. Takto si ľudia kúpili fón aj keď nemali šancu sa s ním oboznámiť a už sú tu reakcie o škrabancoch a porezaných prstoch. Aj keď toto beriem s rezervou. Ale platí, že keď je oficiálne vonku mal ísť do sveta.

  Rád bych znal obchodní podmínky ke své zelené plastové konvičce. Zakoupením produktu se produkt stává mým. Rozdílné je to u softwaru, ke kterému souhlasím s licenční smlouvou.

  Nemichejte ale jablka a hrušky. Navíc zmiňujete české zákony, jenže daný YouTuber je Rumun a Apple americká společnost s nějakým zastoupením v Rumunsku.

  Zároveň nebrecte, když někdo udělá nějaký krok, který se hned Applu nelíbí, tak jako poslušná ovce se vám to taky nebude líbit. Pokud ten YouTuber nepodepsal s Applem NDA, tedy Non-disclosure Agreement, může si zveřejnit co chce. NDA tak pravděpodobně porušila osoba, která dané iPhony zapůjčila. V takovém případě může Apple dávat sankce dané osobě nebo společnosti, ale rozhodně ne tomu YouTuberovi. Ten s NDA nemá nejspíše nic společného. (Pokud samozřejmě on sám NDA podepsal a video přesto zveřejnil, tak je to oprávněné, samozřejmě)

  Btw další co tu ještě vidím: kombinujete nekombinovatelné. Hudba ve videu je opět úplně něco jiného než iPhone, respektive třebas právě plastová konvička, je jedno jaký produkt si potom pod tím představíte.

  Ještě pro upřesnění: S obchodními podmínkami výrobce na zelenou plastovou konvičku, narážím na komentář uživatele noname.

  Přijde mi, že pleteš hrušky a jablka ty. On ten produkt nekoupil, když není v prodeji. Takže logicky není v jeho vlastnictví. A jestli podepsal NDA nebo ne, tak pak nehraje roli, jelikož je to vlastnictví Applu.. A tudíž veškerá práva na to má Apple a ne nějaký youtuber..

  A ne nepletu tady nic jiného. Jestli mám práva na hudbu nebo nějaký produkt, tak jsou to moje práva a ten člověk musí mít můj souhlas..
  S tou tvojí hloupou konvičkou. Pokud ty vyrobíš konvičku, která se začne prodávat v prosinci a bez tvého souhlasu se k někomu dostane už v říjnu a ten na ní udělá recenzi, tak ty máš právo to video nahlásit, jelikož on na ní nemá žádný práva/licenci, nazvi si to jak chceš. A všechny práva náleží tobě..

  NDA podepisuješ s lidma, kterým ten produkt pronajímáš/půjčuješ. To ale neznamená, že když Franta dostane iPhone s NDA a ten to půjčí Pepovi od vedle, že ten si může udělat recenzi a vlastnit práva na ten produkt a tedy video obsahující ten produkt..

  Pokud chcete znát VOP ke své zelené konvicce, musíte se obrátit na výrobce, ty Vám nikdo jiný neposkytne. Každopádně koupi jste s nimi souhlasil. Co se tyče NDA, ještě jsem neviděl, aby se neprenasely na třetí strany.
  Nicméně, jak již bylo zde mnohokrát uvedeno, video nemělo byt publikováno, nikdo na to neměl oprávněni.
  PS: Rumunsko je v EU, stejně jako ČR, tedy i právo bude velmi podobné.

  Táto hra na schovávačku bola od iPhonu 2G možno až po 5S ako tak zaujímavá, ale dnes keď neponúkajú nové modely žiadne technologické inovácie oproti konkurencii už je to vyslovene trápne.

  No kazdopadne ja kdybych mel pracovni telefon a osobni,tak jako jasna volba na pracovni telefon IP12 mini 🙈👍🏼 Ten bude hustej!!! Ale jako hoavni zatim takovy telefon mit nemuzu,protoze nevlastnim zadny Ipad ,ktery by mi nahradil pouze videa a cumeni na fotbal… a macbook me nebavi uz 1 rok asi… proste jsem zvykly na gesta a ne na tlacitka. No tak uvidime co prinese IP12pro max 🤓 kdyz to bude jako moc divoky,tak hold to bude chtit Ipad.. ale kazdopadne to mini 12 je slusna strela aspon na videu… proste idealni telefon pro lidi kteri vlastni Ipad…

  Cigánský tatar se modlí 2 minuty, nějak se mu asi sekl mozek! Pak začal jak retard blábolit, hrozně pomalu, fakt jak retard, strašné, musel jsem to vypnout. Video je buď clickbait, nebo fake clickbite! Kéž by ho YT zablokoval a smazal mu celý kanál.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější