Zavřít reklamu

Je tomu již necelý týden, co Tim Cook představil novou generaci iPhonu 12, a do médií začínají pronikat první zákulisní informace. Jedna z nich se týká dodavatelů OLED displejů pro již zmiňovanou vlajkovou loď. Ačkoli je to podivné, ve světě elektroniky mnoho konkurenčních společností, o kterých byste si mysleli, že jsou zapřísáhlí nepřátelé, se při výrobě svých produktů silně spoléhá na svého konkurenta. Jiná situace není ani v případě Applu.

Kalifornská společnost se již dlouhodobě spoléhá na externí dodavatele obrazovek, kterými jsou především konkurenční jihokorejské LG a Samsung. První zmiňované LG vyrábí obrazovky pro „cenově dostupný“ iPhone 11, zatímco Samsung poskytuje OLED panely pro lépe vybavené iPhony 11 Pro a 11 Pro Max. Mezi další dodavatele patří například Sharp či Japan Display, které mají uzavřené kontrakty na výrobu displejů pro produkty nižší třídy – Tyto kontrakty může do budoucna ohrozit čínská společnost BOE, která se podle posledních informací stane postupně druhým největším výrobcem OLED displejů pro letošní generaci chytrých telefonů. Konkrétně společnost získala zakázku na menší množství OLED obrazovek pro 6,1placové modely iPhonu 12, které však chce Apple postupně v průběhu roku 2021 navyšovat a tím pravděpodobně snížit svou závislost na Samsungu.

Mnozí z vás si určitě pokládáte otázku: „Jak „neznámá“ firma může získat takto lukrativní zakázku vedle zvučných jmen?“. Ačkoli mezi veřejností je popularita společnosti BOE oproti konkurenci téměř nulová, technologické společnosti čínskou firmu, která byla založena v roce 1993 znají moc dobře. K dnešnímu dni využívá její služby například Huawei, kterému dodává displeje pro aktuální telefony série P a Mate. BOE dokonce poskytla i flexibilní OLED použitý ve skládacím Huawei Mate X, který se ukázal jako spolehlivější než flexibilní displej od Samsungu. Možná pro vás nebude překvapením informace, že Samsung údajně zvažuje použití BOE displejů pro svá budoucí zařízení, a to na úkor své vlastní displejové divize.

Dnes nejčtenější

.