Zavřít reklamu

Před pár desítkami minut jsme vám na našem magazínu přinesli první zahraniční recenze iPhonů 12, na který nyní plynule navážeme recenzemi iPhonů 12 Pro. I pro ně totiž dnes úderem 15. hodiny skončilo embargo, díky čemuž je mohou zahraniční média, která dostala od Applu telefony zapůjčené, začít konečně zveřejňovat. Jaké tedy iPhony 12 Pro jsou v reálu? 

Jako první si přiblížíme hodnocení Nilaye Patela z The Verge, který se zaměřil na 5G, konkrétně pak jeho formát mmWave, který podporuje Verzion sídlící s vysílačem jen přes ulici od jeho kanceláře. Díky toto krátké vzdálenosti si tak mohl redaktor na vlastní kůži vyzkoušet stažení souboru o velikosti přesahující více než dva gigabity za sekundu, což je naprostá paráda. Je nicméně potřeba počítat s tím, že s rostoucí vzdáleností od vysílače rychlost 5G strmě klesá. I on navíc potvrdil, že při využívání mmWave u 5G se telefon vcelku dost zahřívá a vybíjí baterii, takže tento datový režim za celodenní označit spíše nelze. 

Velmi zajímavé informace ve své recenzi podohalil Todd Haselton z CNBC. Ten dle svých slov kontaktoval přímo Apple s otázkou, proč se u letošních iPhonů vrací stejně jako u iPadů Pro k designu iPhonu 4 z roku 2010. Na to mu kalifornský gigant odpověděl, že ne tento design odolnější vůči pádům, což je poměrně zajímavá a především pak doposud nezveřejněná informace. Zda jsou tato slova pravdivá si nicméně recenzent otestovat netroufl, stejně jako si netroufl otestovat jejich voděodolnost. Vtipně totiž poznamenal, že s telefony se zásadně nesprchuje. 

Recenzenti CNN se zaměřili primárně na kvality fotoaparátu novinky, které jsou dle nich velmi vysoké, avšak někdy jen těžko rozeznatelné od iPhonů 11 Pro. Slušného vylepšení se mělo nicméně dočkat ostření, které je nyní rychlejší a tedy i využitelnější. Pochvalu dále zaslouží i noční režim, který dokáže nyní při rozjasnění tmavé fotky ztratit méně detailů než tomu bylo u iPhonů 11, což je určitě dobré. 

Podobně hodnotili fotoaparát i recenzenti z TechCrunche, kteří jeho vylepšení přisuzují mimo jiné i LiDARu, jenž dokáže při focení portrétních režimů výrazně pomoci telefonu s rozpoznáním foceného objektu a to dokonce i v noci. Fotoaparát se díky tomu stává daleko využitelnějším. Pochvalu ale zaslouží i funkce jako Deep Fusion či Smart HDR 3, které fungují velmi spolehlivě a fotky díky nim vypadají skutečně skvěle. Pro fotografy tedy bude koupě iPhonu 12 Pro rozhodně příjemným krokem vpřed. 

Jako poslední tu máme hodnocení Pocket-Lint, které se zaměřuje primárně na změnu velikosti těla ve srovnání se změnou velikosti displeje. Recenzent měl při představení novinky dle svých slov značné obavy z toho, aby novinka oproti 5,8” iPhonu 11 Pro přespříliš nenarostla a kvůli tomu tak nepůsobila v ruce neohrabaným dojmem. Nic takového se však naštěstí nestalo, jelikož je telefon je o něco málo větší než klasické 5,8” modely, což je rozhodně skvělé. Díky většímu displeji je navíc dle recenzenta celkově využitelnější než kdy dřív, jelikož s větším displejem roste samozřejmě i uživatelská produktivita. 

Recenze YouTuberů si můžete pustit níže: 

Související články

Dnes nejčtenější