Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Za 25 000 měsíčně čistýho se dá žít? 😳

  2/3 lidí žijí s menším než průměrným platem ty omezenče!

  Jediný hlupák jsi tady akorát tak ty, když nadáváš obyčejným lidem. Třeba v Brně mám dost známých co mají VŠ a mají plat kolem 20K a normální platy normálních lidí, kterých je si myslím i daleko více, než ty 2/3 mají plat i nižší, než je těch 20K a to myslím hrubého.
  Aby si se jednou sám nedivil a neskončil, tak se přestaň povyšovat nad ostatní, stejně jednou zdechneš a ani prašivej čokl po tobě neštěkne! To je na životě super a jediná spravedlnost, všichni jednou chcípnou! Tak si uvědom, co tady meleš za howna.
  Mimochodem, sám mám to štěstí, že jsem ve 35 letech rentiér, ale nikdy bych si nedovolil zvedat rypák nad ostatní a hodnotit je.

  25 000 Kč čistého je v reálném světě celkem slušný plat. A teď si představte, že k tomu máte dvě děti a ženu v domácnosti. Fakt se to dá, jen se musí chtít.

  To je pravda o to více nechápu, že si lidi s takovým platem kupují iPhone Pro (a že jich je), když cena telefonu (spotřební zboží) převyšuje jejich čistý měsíční příjem.

  Já mám cca 14 tisíc čistého a iPhone Pro si kupuju co 2 roky. Hned ho strkám do pouzdra, aby nikdo nevěděl, že mám Apple, u nás ho lidi nenávidí a jedou jen Samsungy. Takže já si nějaký „status“ nezvyšuju, dělám si radost. Žiju na menším městě, takže tady nejsou lidi, jak v Praze, nebo jinde, co se musí jeden před druhým předhánět, ukazovat, pózovat apod. Je tady dost fakt boháčů a ti chodí třeba oblíkaní i v teplákách a tak, ještě bys jim hodil korunu. Mají hold jiné životní hodnoty a žebříčky.

  Zrovna jsem to včera řešil při pohledu na YT, kde každý americký puberťák střední třídy má iPhone Pro, iPad Pro a často ještě k tomu MacBook Pro. A chvají se k tomu jako k hračce. Nedivím se, že Apple nasazuje takový ceny, když je to pro ně normál. Nepochopitelně švícaři, kteří prakticky nemusí hnout prstem to mají za pár a nejen oni proti nám i v té Americe je to samej lempl. My holt tu politiku neumíme a ani Babiš nebude druhej Baťa.

  Cože? Chápu to správně tvoje tvrzení, že ve Švýcarsku (nebo jak ty píšeš „švícaři“ 😁) je to proti nám samej lempl a že jejich vysoké platy jsou jen zásluha politiků, kteří to umí dělat?

  No, nediv se, mít plat kolem cca 24 hrubého, nebo jako v USA je propastný rozdíl, navíc tam to stojí pár korun k tarifu a je to národní značka, tak to tam má kde kdo, prostě spotřebák, jak u nás nějakej číňan s Androidem za 4 tisíce (a že znám opravdu hodně lidí, co by nikdy za telefon nedali víc, než 8 tisíc a to ho mají pomalu ještě na 6 let používání, jen u nás na východu (jo, ČR nikdy nedožene ostatní země) buranově s toho někteří lidi dělají pomalu nějaké statusy…nebo snobskou značku…. Stejně jak AW, opravdu luxus a drahotu ani nikdo nepozná boháči kupují hodinky za 1,5 mil. Ale čecháčci, co se musí předvádět, na třetinky, na splátky 😁

  A protoze jsi evidentne hloupy a cekas, ze za tebe vse zaridi nekdo jiny, tak proto jsi socka.

  Proč se tak úspěšný milionář jako ty, zahazuje s lůzou na diskuzích o podřadné elektronice? Asi to bude anonymitou na tomto webu, tady můžeš být kým chceš, ovšem realita bude asi jiná.

  Dívejte se na to takhle, např. u PROčka za 30K je to za rok jenom cca 83Kč denně. Takže když se omezíte v jídle a utratíte o těch 83Kč denně méně, můžete mít PROčko, klidně každý rok. Já třeba vyřadil snídaně a objedy, jenom večeřím, myslím trochu větší a vydatnĚjší večeři (dnes se tomu honosně říká „IF“), což mi stačí. Je mi 55 a už toho tolik nesním a nikdy jsem ani moc nejedl, max 2 jídla denně. Takže můžu mít iPhone PRO, a ještě si každý myslí, jak skvěle a sportovně v 55letech vypadám, každý okolo je totiž jak koule, lidi by neměli tak hodně jíst, je všeho strašný přebytek a plýtvání.

  Trochu offtopic, ale není principem diet jíst menší porce nějolikrát za den, Než se dvakrát za den pořádně naprásknout jako to děláte vy? Šetřit na jídle aby si člověk mohl dovolit nějaký hloupý iPhone, proboha jak může takhle někdo přemýšlet

  No ty marže to je strop.. Dat jim treba jen za pameti 8000,- kdy je evidentni ze je to stoji treba petikilo kdyz to prezenu.. Ale ok. Nekdo treba lita tryskacem na dovolenou. Ja ale iOvce nebudu.

Vložte vlastní komentář

celý text