Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Když se řešily chybějící adaptéry v balení IP12, tak argument byl, že:
  „…Uživatelé vlastní adaptéry buď ze starších telefonů (tedy hrstka majitelů IP11Pro, to že 90% uživatelů má USB-A nikoho nezajímalo), nebo od jiných zařízení (všichni doma jistě mají minimálně iPadPro, že?)…“

  A nyní se u „kabelu“ pro MagSafe nabíjení dozvídáme, že:
  „…Aby tedy byla využitelná naplno, bude potřeba jí používat v kombinaci s USB-C adaptérem. Ty jsou sice v současnosti víceméně standardem, avšak uživatelé vlastnící starší elektroniku jimi pravděpodobně zatím nedisponují, jelikož využívají adaptéry s klasickým USB-A. Přesně na ty tak čeká další investice v podobě zakoupení kompatibilního adaptéru…“

  Chápu tedy správně, že chybějící adaptér v balení (bez kterého nelze nový telefon používat) není problém. Ale chybějící adaptér u volitelného příslušenství již problém je? To jako vážně?

  PS: USB-C adaptéry rozhodně nejsou standardem – jsou výsadou telefonů 25k+…

  Chci nabít iPhone 12 = Koupím iPhone 12 + nabíjecí adaptér.
  Chci nabít iPhone 12 přes MagSafe = Koupím iPhone 12 + koupím MagSafe + koupím nabíjecí adaptér.

  Osobně tam tedy rozdíl vidím a to celkem velký, ale hádat se s vámi nebudu.

  „Chci nabít iPhone 12 = Koupím iPhone 12 + nabíjecí adaptér.“
  Jinými slovy, bez dodatečné koupě adaptéru, není zařízení plně funkční.

  „Chci nabít iPhone 12 přes MagSafe = Koupím iPhone 12 + koupím MagSafe + koupím nabíjecí adaptér.“
  Jinými slovy, buď už adaptér mám (z dřívějška, nebo dle bodu výše), nebo si jej mohu volitelně zakoupit – funkčnost zařízení to neovlivní.

  „Osobně tam tedy rozdíl vidím a to celkem velký, ale hádat se s vámi nebudu.“
  Však také píši, že to JE rozdíl. Chybějící adaptéru u IP12 je pro mě překážka v používání. Chybějící adaptér u MagSafe však nikoliv.
  A zatímco u IP12 to bylo obhajováno jako krok vpřed, u MagSafe je to problém – a přitom by to mělo být zcela naopak!

  Ps: prodej bezdrátových nabíječek bez adaptéru je zcela v pořádku a je zcela normální pro všechny výrobce – za nižší cenu dostanu pouze nabíječku samotnou a použiji k ní adaptér z balení telefonu. Nebo si připlatím a dostanu nabíječku i s adaptérem (výjimku tvoří duální nabíječky, které by adaptér od telefonu neutáhl – tam je adaptér vždy o vyšším výkonu).

  Prostě je to zlodějina zabalená do řečí o ekologii. Nedodáním adaptéru nejde o nic jiného než o snížení nákladů a o donucení uživatele koupit si dražší adaptér zvlášť.

  Přesně tak, Apple to udělal, aby mohl prodávat jiné a dražší nabíječky… Prostě tvrdý business 😂

  Vyplakávate , ale aj tak si všetci zvyknete a kúpite 18W Brick …keď už si niekto kupuje telefón takej cenovej kategórie ako iPhone , takmer ani nepocíti tých jednorázových pár desiatok € za brick ….aj pri kúpe auta v základnej výbave sa budete sťažovať, že do neho musíte ešte aj tankovať za tie peniaze ???

  Skoda ze ten iphone v zakladni vybave stoji 2x tolik co srovnatelna konkurence.

  Vždy se mi líbí tyhle řeči. Ale jakmile se tě zeptám který, tak mi nedokážeš vyjmenovat jediný model konkurence, který je stejně vybaven. Nebo jestli budeš brát, že xiaomi za 10k má 3 foťáky a iphone 2, tak pak jo.

  Už jsem si z číny objednal svůj první 18w adaptér se vstupem na USB-C. Jinak mám několik bezdrátových nabíječek a u žádné nebyl nabíjecí adaptér, pouze kabel s USB-A koncovkou. Takže ekologie se nekoná, adaptér si člověk musí stejně koupit.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.