Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mno, ale jako je to celkem brutál, navýšení ceny o 40% pro trh, kde se vydělává poměrně jinak, jasně že pokud to člověk chce, nezbude než to zaplatit, ale jsem tím rozdílem poměrně nemile překvapen.

  Noo, klasická 12 pro mě byla doteď jasná volba. Nejsem žádný high-end uživatel a o Pro verzi jsem vůbec nepřemýšlel. Jelikož ale chci 128 GB variantu, cena 12 mě dost nepříjemně překvapila. Očekával jsem cenu do 25 tis. max. Ale rozdíl 3,5 tis mezi 12 a 12 pro 128Gb je fakt zanedbatelný. Seriózně uvažuji tedy o Pro. Co vy? Mě přijde vcelku nešťastně nastavena cenová politika mezi základními a Pro modely, čekal jsem větší rozdíl.

  Mám to taky tak, chci minimálně 128GB a vzhledem k tomu, že bude mini představený za měsíc, uvažuji o 12ctce. Cena obyč 12ctky se 128GB nedává absolutně smysl, u PROčka 3,5 tis. příplatku člověk získá 1 foťák navíc, lidar, oželel bych oboje, ale hlavně 6GB RAM což už stojí za zvážení. Takže buď půjdu do 12 PRO, nebo 12 mini.
  Kdybych předčasně neprodal své XSko, nepřešel bych letos na nic, upgrade nestojí za to, čekal jsem zmenšení notche, ale jakmile jsem XSko prodal, začali se objevovat detaily, že notch zůstane stejný. Ještě zvažuji, že koupím loňské PROčko, který se dá sehnat za slušný peníz.

  Souhlasím, byl jsem pevně rozhodnut přejít ze svého 7 plus na 12 128Gb. Ale teď když je 12ka o 4k dražší než loni 11ka, tak je to podle mě nejhorší volba. Protože před 2 lety bylo i XR cenově hodně nadsazené a poté když vyšla 11 zlevnilo o 4,5k, kdežto 11ka se při vydání nového modelu propadla jen o 2,5k a myslím, že 12ku čeká to stejné co XR a všichni na ní tedy jen prodělají. Cenový rozdíl u 12Pro je jen 3,5k, ale podle mě ten mobil nemá žádné wau novinky a od 12ky se odlišuje jen materiálem a foťákem. Takže jsem nahranej a buď investuji do 12Pro nebo koupím něco staršího (XR,11,11Pro) a počkám ještě rok,2 co bude :D.
  Zajímalo by mě, jak jste se nakonec rozhodl Vy.

  Nakonec vezmu to 12 PRO (koupím na IČ do účetnictví), zaprvé tady bude dřív než mini (jinak bych bral toho 128GB miniho) a za druhé 12 128GB se nevyplatí, protože PRO za 3,5K navíc toho nabídne dost, foťák, lidar, 6GB RAM (v základu mají 4GB RAM) a ocelové tělo. České ceny základních modelů moc smysl nedávají a opravdu, startovat to u základních verzích na 128 GB paměti, místo 64GB, tak je to OK. Sice jsem původně nechtěl tak drahý ani tak velký telefon, ale už se mi nechce čekat na Miniho 128GB další měsíc. Popravdě trochu lituji, že jsem prodal XSko, protože vědět, co přijde, počkám až na 13ctku, nebo 14ctku kde snad bude notch menší.
  ps: Pokud nechcete malý mobil a jak vidím, mobil Vám vydrží déle (v tom jsem trochu magor, měním tak co 2 roky), tak bych šel buď do 12PRO (jestli vám nevadí notch) a nebo bych to minimálně rok vydržel ještě na té 7mičce a pak bych šel do 13ctky. Popřípadě počkal, až se objeví někde po bazarech nový/zánovní kus za zajímavou cenu. Třeba všera jsem viděl 11 PRO 256 za nějakých tuším necelých 23K nový zabalený se zárukou, nebo 11 128GB rok starý, vypakal na A+ (bez známek používání) týpek ho používal jen se sklem a v pouzdru, rok ještě záruka a nabízel ho za tuším 14.500 tis.

  Po 3/4 letech už to chce změnu a na 13ku čekat nechci :D. Tak jsem se nakonec rozhodl, že půjdu do 11Pro 256GB. Vloni na BlackFriday doprodávali APR XSko za 20490kč, tak doufám, že to bude letos s 11Pro podobně. Možná ještě zapřemýšlím nad Maxem 🤔.
  Přes bazary apod. mobil bohužel kupovat nemůžu, protože si chci stáhnout DPH na IČO a zde by to nebylo možné.

  Cekal jsem cenu u 12mini do 20tis
  Zakladni cena 22tis je dost,

  cca 9tis k zakladnimu SE2020 navic
  Je dost rozdil na masove prodeje.
  Pockam az to uvidim, design dobrej, ale cena to zabiji, alespon v CZ

Vložte vlastní komentář

celý text