Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zkoušel jsem místo ve Windows integrovaného Hyper-V použít VirtualBox a Windows 7 se mi ani nepovedlo nainstalovat :(

  Pokud mas ve woknech povoleny hyper-v, jine hypervisory s tim budou kolidovat.
  Nejprve je nutno hyper-v odinstalovat.

  Ale na woknech ti to nic neprinese, hyper-v je lepsi i vykonnejsi.

  Keď už je tu takýto článok, tak využijem príležitosť. Používam ParalLels Desktop a všetko funguje bezchybne až na rýchlosť niektorých animácií. Keď napríklad kliknem na štart, animácia otvorenia mi príde trhaná. Aj skrolovanie stránkami na webovom prehliadači mi nepripadá úplne také plynulé, ako by malo byť, respektíve je tam taká niekoľko milisekundová odozva. (mám i7, 16GB RAM a virtual box má vyhradených 8GB). Nemáte s tým niekto skúsenosť? Inak ma milo prekvapila podpora Touchbaru vo Windows aplikáciách – napríklad vo Visual Studiu. Čakal som, že budem neustále vidieť len F1-12, ale opak je pravdou.

  Ahoj,
  tuším, že od verze Parallels 14 umí lépe využívat grafický chip s podporou technologií Metal či DirectX 11, otázkou je jakou verzi máte, či kolik jste přiřadil grafické paměti virtuálnímu stroji. :)

  Vsechny aplikace zbytecne zabiraji prostredky, stejne jako bezici osx. Navic obchodni politika Paralles (platit rocne za kazdy update pokud chci mit cerstvy osx) je strasna!
  Vyresil sem to instalaci win na externi disk, nastesti je USB3 tak rychle, ze neni poznat ze bootuju z externiho media :-)

  Používam paralers od roku 2014 a nikdy som neplatil každý rok nový poplatok a to mám každý rok aktuálnu verziu OSX. O akom poplatku to píšete v článku ?

  Mluví o tom, že Paralels uvádí, že každá nově vydaná verze vychází vždy na aktuální MacOS a novější není podporována. Já si kvůli tomu loni Paralels nekoupil. Nechtěl jsem riskovat, že vyjde nový MacOS (teď Big Sur) a budu muset platit znovu pár tisíc. Je to jejich obchodní politika.
  Překvapuje mě, že ty starší verze na novějších MacOS fungují, měl jsem za to (z výše uvedených důvodů), že je zařízli.
  Může někdo testnout, jestli starší verze fungují na Big Sur?

  Ano, v15 funguje, jen musite pouzit posledni verzi 15.1.5, v 14 jeste vyzkousenou nemam, ale myslim, ze bude fungovat taky.

  používám paralles taky jenže jen kvůli jednomu CAD programu.. musím mít verzi pro jinak se mi čas program seka..ve verzi pro můžu dát ramky na paralles kolik chci..takže sem byl nuceny na svůj imac 2019 si dát 52 gb ram a minimálně půlku dávám do Windows kvůli tomu CAD programu..
  takže musím platit každý rok pro verzi,firma neplánuje tento CAD program udělat na macos..škoda..

  Ahoj, používám také kvůli CADu Parallels, mám ale problémy s hardwarovými klíči, které od verce Mojave nejdou do paralles připojit. Odhaduji, že je důvodem bezpečnost. Nesetkal ses s něcím podobným? Podpora parallels nefunguje, a tak jsem přetal kupovat nové licence. Vždy vyzkouším novou verzi na 14 dnů ale nic se neděje.

  já má licenci klasickým číselným klíčem na cadkon mep .. spíše si myslím že tvůj problém bude povolit pro paralles přístup k USB v Macu..odhaduji teda.. paralles má spousty nastavení a občas se v tom ztrácím..pokud paralles nemá přístup k USB tím pádem nemůže načíst klíč..a zkusit se podívat do Windows jestli je tam fleska klíče viditelná

  Chtěl bych upozornit na to, že VMware Fusion je od verze 12 pro nekomerční použití zdarma, tak jak býval VMware Player na Windows. A osobně mi připadá nesrovnatelně lepší než VirtualBox.

  Jiste, to je, ale Parallels jsou v performance testech zkratka lepsi. Fusion ma sice moznost sirsiho nastaveni a vyladit, ale i tak ve vykonu zaostava. Stejne tak i v rychlosti sitoveho bridge, Fusion zde hodne zaostava (cca polovicni prenosova rychlost oproti Parallels). Pokud ale uzivatel jen dela excelovske tabulky apod., je virtualizace zbytecna (aplikace jsou i pod MacOS). Ja jako vyvojar hledim na vykon a zde padla jednoznacne volba na Parallels. Nevim, jak je to z hlediska narocnosti pro CAD systemy, ale myslim, ze nektere jsou znacne narocne a zde bych asi Fusion nesel – Parallels ma lepsi graficky vykon… kazdopadne zalezi, co na tom clovek dela a co od toho ceka. Me by asi vadilo, pokud bych delal v CADu a obrazovka se mi sekala…

Vložte vlastní komentář

celý text