Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Je legracni jak porad omlouvate ty kotrmelce co u Apple musi clovek delat, aby mel dnes beznou funkci ci format apod…. Ja mel za to, ze ma byt Apple lepsi jednodusii na pouzivani a ty hodis argument to si to neumis oriznout?????

  Pokud někdo fotí jako fotograf tak je vždy ořez stejně nutný. Potom dává smysl formát 4:3, který nabízí full rozlišení.
  Pokud někdo fotí jako běžný cvakač, potom je to trapná omluva a smysl dává nastavit si pro sebe pohodlný formát. Potom, ale nedává smysl dávat toto nastavení přímo do fotoaparátu, když na to nikdo za celou dobu používání telefonu stejně nesáhne! Nastaví to jednou a nazdar. Opravdu zbytečná funkce na kterou všichni čekali :D
  Myslel jsem, že to nikdy nenapíšu, ale Jobs se v hrobě obrací minimálně jednou za týden.

  16:9 je nepřirozený poměr stran, jako mít na hlavě pixlu s vyříznutým obdélníkem 🤪

  Tak to máš v hlavě asi pixlu opravdickou. širokoúhlý formát je pro vnímání obrazu přirozenější protože máš dvě oči a ty vnímají celkově širokoúhle. Samozřejmě pro malý obrázek je lepší kinofilmový formát 3:2 který Apple měl vždy jako standart a potichu ho změnili na debilní 4:3 což je nativní rozměr snímače. Bohužel od té doby co tam není Jobs už se v Applu nepřemýšlí hlavou.

  Jasně …. a proto jsou všechny foto čipy 4:3 a všichni profíci na světě fotí a budou fotit 4:3 že … Tvl, jablíčkář = IQ plechových vrat.

  Mě by spíš zajímalo, jak v této aplikaci Fotoaparát nastavit, aby bylo stále zapnuté HDR (které mi za dne pořizuje mnohem hezčí fotky). Když si zapnu nebo vypnu blesk nebo live fotky, tak tyto nastavení zůstanou napořád, dokud to znovu sám nezměním. Režim HDR se však vždy po nějaké době přepne na „Auto“ režim – to znamená nesvítí žlutě, jako po ručním zapnutí. V Nastavení > Fotoaparát > Auto HDR mám samozřejmě vypnuto. Dělá vám to taky? Stačí HDR zapnout, pak zapnout jakoukoliv jinou aplikaci a když se vrátíte zpátky do apky Fotoaparát, tak již HDR nesvítí žlutě, ale je jen v režimu auto. Předem díky za tip, jestli nějaký máte.

  Ja se prave divil, ze tuto funkci uz v telefonu mam a u nikoho jineho jsem to nevidel. Mam SE 2020 ios 13.4.1. a tuto funkci tam mam od zacatku. Nekdo se stejnou zkusenosti?

  Konečne!
  Kedysi som nadával, prečo iPhony nefotia do formátu 3:2.
  Dnes, keď už žiaden amatér nefotí na papierové fotky, nemá zmysel ani 3:2. Pre profíka áno. Škoda, že tam nepridali aj to.
  Premýšľal som, ktorý formát je najlepší, pokiaľ ich zobrazujete len na displeji, alebo TV. Vychádza mi, že 16:9, lebo telky ešte dlho budú mať tento formát a rovnako aj notebooky. Proste FulHD aj UltraHD má pomer 16:9, preto to na fotky z dovolenky dáva zmysel. Samozrejme, všetko pekne landscape mód.

  smesne funkci kterou by zvladl i iphone 3g daji do telefonu od roku 2018 … jako naprostou novonku pro novejsi iphone loool pritom jde pouze o orez fotky … jasne apple A11 by toto nezvladl je potreba minimalne A12 … klasika u apple tak jako odemceni SpO2 u apple watch 6 pritom snimac SpO2 disponujou uz i Apple Watch s1 loooool

  Opět zpráva hodná tohoto serveru.
  Tato funkce je v iOS mnohem déle. Už nevím od kterého updatu přesně, ale můžu doložit, že na 13.6.1 je to na 100%.

  Super, že jste se v LsA probudili!

  Jo a ví někdo jak se jáství formát fotky u iPadOS? Vypadá to, že ty idiota tuhle funkci úplně zrušili nebo spíš na ní zapomněli. Prostě to není ani v nastavení fotoaparátu.

Vložte vlastní komentář

celý text