Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jak dát pryč celou plochu s knihovnou aplikací? Pro mě je to zcela zbytečná plocha.

  Souhlas, az budu chtit android tak si ho koupim.

  Náhodou, kdyby sis koupil Android, poznal bys, jak mají Widgety a „složka aplikací“ opravdu vypadat – jsou plně ve tvé moci a komplet customizovatelné a ne, jak trapná napodobenina od Apple.
  Nechápu ten krok od Apple, jestli chce přeběhlíky z Androidu, tak tímhle je akorát naštve, až zjistí, že to nefunguje ani zdaleka tak dokonale jak na Androidu. Pro uživatele Apple je to možná plus (i když nevím v čem, je to zatím, jak nedodělané demo), měli raději nechat věci jak jsou a soustředit se třeba raději na multitasking, ten je v iOS docela bída, nebo na jiné věci, kterými své fanoušky a uživatelé doopravdy potěší.
  Tak snad časem Apple zapracuje jak na Widgetech, tak na Složce Aplikací, aby byla někdy v budoucnosti použitelná alespoň s poloviny, jak je to na Androidu. Používám oba systémy, takže můžu nestranně hodnotit, no přál bych si, aby jednou Apple dohnal v těhle věcech Android, pak bych ho přestal používat, do té doby je Android vždy u mě numero ONE, právě díky tomu, že funguje, může se nastavit, je odladěný, podpora 3 roky, prostě paráda. Jako Jabko mě taky baví, ale nic s tím nejde pořádně dělat, což je kámen úrazu. Problém Apple je v přístupu k zákazníkovi, místo jak v Androidu stylem „posloucháme, co zákazník chce“ a zařadí to je to u Apple sloganem „tady to máš a když se ti to nelíbí, tak táhni někam“.

  Knihovna aplikací je chabě okopírovaná atrapa. Jak uživatelé Androidu ví, tam je to o několik levlů výš, než má ubohá napodobenina od Apple, kterému se teď Androiďáci jen smějí. Na Androidu jde vše přejmenovat a protřídit, dle sebe. Já bych si přál, aby tyhle fíčury Apple, když už něco tedy od někoho krade, alespoň zkopíroval komplet a ne, tenhle paskvil v podobě nedodělku. To a samé Widgety, v Androidu o několik levlů opět výš, jde tam vše přizpůsobit a dát to jakkoliv. Když vezmeme v potaz, že Android funguje jak vertikálně, tak se zobrazuje i horizontálně, je to prostĚ skvělá práce. Bohužel iOS si může o těhle věcech nechat leda zdát!
  Ale chápu docela Apple, protože když tenkrát splácali na rychlo firmware, který honosně nazývali mobilním OS, tak bylo jasné, že to nikdy nebudou přepisovat celé, jen roubovat a látat. Taky jeden z důvodů, proč Apple nemá jeden systém, ale štěpí se na několik systémů. Kdyby měl Apple koule na to aby s příchodem nového iPhone zaříznul jednou podporu starých iPhonů (chápu, že dost lidí má sračky typu dva a vice let starý iPhone, protože hlavně jabko), a napsal, nebo značně přepracoval celý iOS, byl by tu opravdový mobilní OS od Apple. Jedině pak by to byla konkurence pro Android, který je svou podstatou opravdový mobilní OS.
  Možná by se pak i Android konečně pohnul a Google by ho buď taky dost přepracoval, nebo napsal „znovu“, ale groo už stejně má (takže není důvod ke komplet přepisu), tak jako tak, tak by to myslím šlo rychleji, než u iOS, kde by museli začít od píky.

Vložte vlastní komentář

celý text