Zavřít reklamu

Po krátkých prvních dojmech šťastlivců, kterým se do rukou dostaly s předstihem nové Apple Watch Series 6 a SE, tu pro vás máme krátké shrnutí prvních dojmů z dalšího produktu představeného v úterý. Řeč je konkrétně o základním iPadu 8. generace, který má na pulty obchodů dorazit spolu s Apple Watch už zítra. Jaký tedy tablet v očích zahraničních novinářů, kterým jej Apple předčasně dodal, je? 

Recenzent Chris Velazco z Edgadgetu je zatím s novým iPadem 8. generace velmi spokojený. Ačkoliv může působit na první pohled kvůli roky nezměněnému designu poněkud nudně, faktem je, že díky velmi výkonnému procesoru tomu tak v žádném případě není. Srdcem tabletu je totiž čipset A12 Bionic, který tepe například v iPhonech XS. Je tedy jasné, že na nedostatek výkonu si tablet stěžovat nemůže, což recenzent výrazně pocítil především při hraní náročnějších her. Ty totiž na tabletu běžely o poznání plynuleji než na jeho předešlé generaci osazené procesorem A10 Fusion. Výkon se dále pozitivně podepisuje i na multitaskingu, který je nyní plynulejší a tedy i o poznání využitelnější. Zkrátka a dobře, procesorový upgrade byl dle Velazca trefou do černého. 

Podobně nadšený je i recenzent  Scott Stein z CNETu, který označil nasazení procesoru A12 za obrovský krok vpřed a pro vlastníky starších iPadů může být důvodem, proč upgradovat. Člověk však musí být opravdu nenáročný. Absence USB-C nebo podpory Apple Pencil 2, potažmo nasazení okoukaného designu totiž zkrátka nenadchne. Pokud se na něj však je člověk schopen podívat skutečně optikou základního zařízení, bude s ním spokojen. 

Související články

Dnes nejčtenější