Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pardon, ale co to je za článek? Vyplatí? Nevyplatí? Pane Filip, vaše články jsou opravdu….pardon.

  Je to zhodnocení toho, jak po pár měsících beta testování funguje iPadOS 14. Rozhodně totiž není pravidlem, že by první veřejné verze byly bezchybné, viz třeba iOS 11.

  Pan Filip zjevne nevi, ze nove systemy a aktualizace je vhodne aktualizovat zejmena z duvodu bezpecnostnich zaplat a nejake novinky jsou ve finale marginalni. Zaroven aplikace jsou rovnez vyvijeny na nove OS, takze jen hlupak muze chtit fungovat na stare verzi..

  Samozřejmě, že jsou aplikace vyvíjeny primárně na nové OS, ale zároveň platí, že podpora aplikací u starších OS trvá vždy ještě řadu let. U první verze iPadOS 14 tedy nemá moc smysl polemizovat nad tím, že pokud na ní nepřejdu, ztratím podporu iPadOS 13 aplikací. A co se týče bezpečnostních záplat, jasně, updaty se instalují i kvůli nim. Bezpečnostní chyby (známé, které by byly nebezpečné) však poslední verze iPadOS 13 neobsahuje a proto myslím, že je pro mnohem víc uživatelů nyní klíčové spíš to, jak systém na iPadu běží a zda se tedy vyplatí instalace risknout hned první den, než to, zda opravuje nějakou drobnost. Znovu opakuji – ne všechny verze iOS/iPadOS byly v prvních veřejných verzích dobré a uživatelé už proto mají zkrátka z přechodu strach.

  Ano jen hlupak zustane na starem ios13 .. tak to jsem asi hlupak kdyz na svych starych zarizenich neprejdu na ios14 nechci totiz abych nabijel 3x za den protoze ta vydrz baterie u starych zarizeni opet spadla brutalne dolu

  Nevím, ale iPadOS 13 zase tak úplně bez problémů není. Od jistého updatu mě třeba není schopen vyhledat aktualizaci OS s tím že došlo k chybě. Musím tak čekat až systém uzná za vhodné a upozorní mě na aktualizaci vyskakovacím oknem. To může být třeba za měsíc. Dále není schopen dokončit sdílení hudební knihovny na Macu. S tím jsem měl ostatně problém vždy už od iOS7. Tam to ale aspoň chodilo. Občasné pády taky zaznamenávám, ale to může být konkrétní aplikací, ale že mi iPad Pro 2018 občas udělá sám od sebe pohyb/ gesto aniž bych se ho dotkl tak to je zázrak. Pravda už se to dlouho nestalo, možná to vyřešili. Měli také nějak rozšířit funkčnost použití myši a klávesnice nebo se pletu? Jako, že měli jít používat ve hrách. Tak malý update mě tedy mrzí, ale nezmínili jste super funkci převádění psaného textu odkudkoliv na tiskací a možnost psát tužkou kamkoliv. Ty widgety… ano u iPadu to má větší smysl, ale zároveň to udělá v ikonách spíše bordel. Uvítal bych kdyby se dalo v mutitaskingu plovoucí okno zahodit i do levé strany a ne jen do pravé. Očekávám zlepšení hlídání času u obrazovky pokud mě dítě zažádá o prodloužení času, proč mám na výběr jen 15min a hodinu? A vůbec bych čekal víc funkcí od iPaduOS pro iPadPro víc změn a možností jakožto pracovního nástroje než od iOS který většina lidí využívá na 40%. Holt iPad nemá ta prodejní čísla.

  Máte pravdu, že počty prodejů budou v novinkách v iPadOS hrát určitě roli. Mě osobně třeba celkově přijde, že se Apple v poslední době zaměřuje daleko více na tuctová vylepšení, která jsou sice triviální, ale díky tomu je dokáží využívat masy, než na vylepšení propracovanějšího charakteru typu vámi zmíněný multitasking. Je to škoda, ale asi to už jiné nebude. Trendy se holt mění.

Vložte vlastní komentář

celý text