Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A co budou delat, az prijde ios 14? Po jeho instalaci se “ kontakt s nakazou” nainstaluje take, nebo se pletu?

  Nepleteš se, ale stejně to musíš sám zapnout, takže jak to budeš ignorovat i po instalaci, nic se neděje. Lidé mají strach ze všeho a zbytečně. Prvně se musí zajímat a ne co jedna paní povídala. Jak je už dokázáno, tak se díky chytrým telefonům dá zjistit vše o vás a nepotřebuje nikdo váš souhlas, když bude problém. Operátoři mají dané informace o vás a kdo jim zabrání v předání dat? No a stejně i kdyby dotyčnému co teď má svaly, že nikdy přišli na nákazu, tak sám dobrovolně předá informace. Všichni jsou silní jen do té doby než se něco posere a to je realita. :))

  To je usmevne zejmena proto, protoze minimalne operatori vi presne kde a kdy se pohybujeme (pokud neni aktivni rezim Letadlo).

  S tou SIM kartou si nejsem tak úplně jistý. Telefon by (snad) měl umět komunikovat na krizová čísla i bez SIM karty a i bez SIM karty by se měl pokusit navázat kontakt s BTS. Operátor by tedy mohl vidět v rámci jakých buněk se dané IMEI pohybovalo.

  Vetsi blbost jsem jeste necetl. Jak muze SIM karta sama o sobe komunikovat. Pokud mam aktivni rezim letadlo a tim padem vypnute vsechny bezdratove technologie, tak se nedovolam ani na tisnovou linku 112.

  PetrS: šíříte bludy. Tak zaprvé:
  1. pokud je telefon zapnutý, tak se i bez SIM přihlašuje na BTS, protože bez SIM umožňuje tísňová volání

  2. pokud je zapnutý režim Letadlo, tak se SIM nikam nepřihlašuje. Režim Letadlo je historicky proto, aby mobilní zařízení nerušilo právě zařízení v letadlech. Pokud by zařízení i nadále komunikovalo, tak by to bylo špatně, kapišto?

  3. pokud je telefon vypnutý, tak nikam nekomunikuje. Moc jste se díval na špionážní filmy. Tam se vyndavaly baterky, protože tou mohla být napájena štěnice v telefonu, nikoli že by telefon někam komunikoval.

  Takže když si výhodám SIMku z mobilu a mobil vypnu, stejně mě sledují? Lidi, neblbněte!!!!!

  Pokud dokážete z telefonu baterii vyndat tak ne. Pokud telefon pouze vypnete tak může stále napájet určité prvky. Využívá se to např. pro aktivaci polohových služeb, odposlechu, atpd.

  Pokud je telefon vypnutý, tak nikam nekomunikuje. Moc jste se díval na špionážní filmy. Tam se vyndavaly baterky, protože tou mohla být napájena štěnice v telefonu, nikoli že by telefon někam komunikoval.

  Panebože , ak si paranoik ,tak radšej zahoď všetky mobily, routre, inteligentne zariadenia v domácnosti, prípadne sa odsťahuj na Antarktídu a máš takmer 100 percentnú istotu že ťa nebudú sledovať, aj keď ťa zase možu nafotiť cez satelity…

  Ano, přesně je to tak. SIM karta stále vysílá signál i když je mobil vypnutý. Je stále napájena baterií.

  🤣🤣 hele dobre komentare po ranu 🤣 prosim vas kdo tady resi sledovani vladou? Ja klidne nasemu premierovi ukazu svoji polohu,ze si prave honim ve sprse pero a muze klidne koukat online 🤣🤣🤟🏼🤣🤣

  Tak tohle mě pobavilo :D :D: „Poměrně úsměvné je nicméně to, že k vyvrácení těchto teorií stačí jen poměrně málo – konkrétně nastudování si jejich funkčnosti z informací postyknutých Applem či Googlem.“ Myslím, že mezi uživateli telefonů jsou takové dokumenty dostupné a srozumitelné opravdu jen pro hrstku odborníků.

  O moje sledovanie mi vobec nejde. Vsetci sme sledovani uz par rokov googlom, appleom a kym len chceme. To mi vobec nevadi. Mne skor vadi degradacia baterky. Po poslednej aktualizacii mi sla vydrz baterie rapidne dole, tak zatial vaham, ci si tutu aktualizaciu stiahnut, aby to nebolo este horsie.

  už to tu bolo napísane
  ale pre istotu skratke
  telefón bez sim jeho polohu vie operátor a telefón vie poslať aj svoju polohu keď sa volá na 112 aby sa identifikovanie miesto neštasia napr
  telefón v režime lietadlo odpojí sa mobilná sieť a telefón nekomunikuje to iste aj wifi zastaví sa skenovanie okolitých wifi a pri aktívnom spojení sa odpojí
  bluethoot je to rôzne ale spravidla funguje
  GPS funguje a polohu telefón zaznamenáva loguje pokiaľ máte služby Google alebo iné aplikácie čo majú prístup polohe pravdepodobne po pripojení k dátam alebo wifi sa logovacie údaje odošlú aj spätne
  vypnutý telefon Iphone by nemal komunikovať vôbec
  ale boli androidy ktoré zaznamenali určité údaje a následne ich odoslali

Vložte vlastní komentář

celý text