Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Největší problém produktivity na Macu je, že naprostá většina ostatních lidí používá Windows a tím pádem veškeré výhody ekosystému mizí, pokud s těmito lidmi potřebuju spolupracovat a sdílet dokumenty. V ten okamžik jsem v podstatě odkázaný na podobná řešení, která známe z Windows. Vůbec mizerné možnosti propojení jablečného ekosystému se zbytkem světa je podle mého názoru velky handicap jinak dobře fungující platformy. K čemu je mi Airdrop, když si s tím maximálně pošlu fotku na svůj iPhone, ale pokud si potřebuju něco poslat na Windows počítač nebo na kolegu Android telefon, tak musím složitě vymyslet přenos přes cloud apod.
  Velký plus pro produktivitu na Macu, který nebyl zmíněný, je, že operační systém Macos je v podstatě druh Unixu. Tím pádem je systém stabilní, bezpečný a má k dispozici funkční shell narozdíl od Windows.

  zaujímavé, že na macos zvládam kompletnú výmenu dát voči firme, ktorá je skoro čísto win… je veľa riešení, ktoré sa dajú použiť, teda, pokiaľ nemáte dementov na IT a nešolichajú si vlasné firemné softy ešte na báze hrubých klientov… osobne nemám problém vymieňať si dokumenty, prezentácie atď. s kolegami… skôr mám problém s tým, že na macos existuje oveľa kvalitnejší soft napríklad OmniGraffle, s ktorým nakreslím diagramy za polovičný čas ako vo Visio, no a potom to musím exportovať do Visio formátu… mám vo virtuálke Windows… ale skoro ho vôbec nepoužívam… mám vo virtuálkach Ubuntu Server, Desktop, CentOS, Fedora… keď treba poriešim čokoľvek… takže fakt netuším o čom píšete… už len OneDrive, Dropbox, GoogleDrive, MS Teams a Office sú nástroje, ktoré idú na 100% v macos a to je len zlomok toho čo Win používajú tiež… apropó, ešte aj všetky utility od Synology na macos fungujú…

  Snuska blabolu, ktere muze zrat leda potroubek, co pouziva pocitac jako sekretarka.

  Realita je.mnohem prostsi, w10 pro maji primo v sobe zabudovan wsl2, ktery umoznuje nativne spoustet linux primo na linux kernelu.
  Nativne obsahuje hyper-v virtualizaci, na tom si rozjedu kubernetes a muzu vyvijet.
  Osobne veskere pracovni skriptovani delam v Ubuntu, fo mi natovne jedou na woknech.

  A SW vybaveni ma bezkonkurencne nejsirsi.

  A HW, mam za 40 klacku stroj s I7 cryrjadro, 1.250TB SSD, 64GB RAM.
  Lenovo P50.

  to by ma zaujímalo, ako vo wsl2 spustíte napríklad Ubuntu Desktop…. áno, funguje cez Hyper-V, ale úprimne, podarilo sa vám rozbehať Ubuntu Desktop tak aby kooperoval s Windows, t.j. nainštalovať prepojovacie ovládače?… podľa dostupnej dokumentácie, je podpora iba pre RedHat produkty… takže potom to musíte očurať cez nejaký remote desktop soft aby vám prenášal schránku a súbory… Hyper-V je fajn, ale je určený úplne na iné účely, takže tých desktopov s Gnome a KDE si veľmi neužijete… ale na druhej strane súhlasím s tým, že pokiaľ robíte len vývoj, tak Hyper-V vám dá čo potrebujete… to som si vyskúšal… ale znova som sa vrátil na macos… nejako ma fakt nebaví stále riešiť problémy s win10 po každom väčšom update a preinštalovávať sa mi to fakt nechce…

  používám imac iphone atd.. musím říct za sebe že je to jediný výrobce který má vše dokonale propojené mezi sebou (macy telefony tablety hodinky atd atd) což je naprosto super..

  problém je to že stále výrobci softwaru v česku nejsou schopni přejít na mac os takže jsem nucený kvůli své práci pro dva programy mít paralles což mi dost vadí..

  nechapu komenář jouda jeho bláboly je vidět že je to trol a je potřeba hodit ban ip adresy.. ve wordpresu je ideální cerberus

  Proč by měli SW vývojáři přecházet na něco, co používá naprosté minimum uživatelů, kteří by jejich SW používali? To a samé je v Linux světě, kde ho taky používá jen procento uživatelů. Ony ani samotné iPhony nemají moc prodávanost, Android telefony je drtí, na celé čáře!

  Snůška blbostí od iOvce a věřícího Jehovisty – Apple fanboye.
  1. Windows používají skoro všichni a pokud s nimi chci existovat a spolupracovat, musím hledat vždy složitější cestu, než kdybych používal Windows, nebo Linux.
  2. Hry na Macu taky nic moc.
  3. Cenovka brutálně přestřelená, stejný stroj výkon funkčnost – o dvě třetiny nižší cena!
  4. MacOS se chová dost jinak, než Win a Linux, třeba základní Finder je na správce souborů třeba katastrofa…. nahrazeno multiplatformním Double Commanderem, ale už si i na ten paskvil od Mac OS jménem Finder trochu po roce zvykám :-( a tak je to v Macu s dost věcmi a to mi věřte, že se snažím používat Mac, jako Mac, ne jak Win., nebo Linux, ale dost věcí mě na Macu štve, byť jsou to „prkotiny“, ale nastřádá se to.
  PC s Windows a Linuxem je perfektně rychlé a bezproblémové, mám stroj za cca 40K a perfektní na všechno, Mac co mám stál cca skoro 120K a nic moc tedy, za ty peníze … Propojenost a „ekosystém“ můžu mít v PC světě taky, jak si to ponastavuji a udělám.
  Jediná výhoda Macu/MB a iPhonu je, že je to akorát pro okrasu, jako šperk, jakýsi „ukazatel bohatství“, ale jen pro jeho některé majitele a slaboduché jedince, co se musí ukazovat….
  Pokud ale někdo dělá s Macem a pohybuje se v okolí, kde má většina Mac, tak pak jo, to souhlasím, že je to asi fajn, mít vše propojené bez námahy a o nic se nestarat.
  Navíc je fajn, že je to blbuvzdorné i pro negramotné jedince, všechno funguje a je propojené, na Windows a Linuxu + Android, nemůžete být LAMY, nebo BFUčka v Apple světě můžete a to je asi jediná výhoda.
  Apple má malou uživatelskou základnu, protože se prostě k práci moc nehodí a nehodí se dokonce ani moc na hry, proto ho nikdo moc nepoužívá a nechce (byť je cpán USA horem dolem do diváků veškerých filmů a seriálů, marná snaha, nepomáhá to), to je logické a může být „sebelepší“. Je to jak s Linuxem, mám zkušenosti s dost distrama a je to perfektní systém, ale dost zabitý SW/HW podporou, ale fungovat se na něm dá pro většinu uživatelů plně dostačuje asi stejně jak MacOS – oba úplně v pohodě.
  Horší to s MacOS bude, až přejde úplně na ARM, pochybuji, že pro pár procent uživatelů budou velcí SW vývojáři přepracovávat svůj SW pro ARM MacOS….
  Jinak jsem uživatelem MNOHA systémů, takže to můžu dost dobře posoudit z pohledu spíš „běžného“ uživatele.

  Tomu říkám věcný komentář, který je 1000x hodnotnější, než celý článek :-D.

  „Horší to s MacOS bude, až přejde úplně na ARM, pochybuji, že pro pár procent uživatelů budou velcí SW vývojáři přepracovávat svůj SW pro ARM MacOS….“ – nebudou. Pro běžného uživatele to bude ještě horší, než dnes.
  MacOS postupně vymizí i z korporátu.

  Jasne ipad iphone maji opravdu maly store. Radsi se drz fantazii o tvrdych udech, to ti jde lip.

  Abych řekl pravdu, tak jsem doteď nepochopil, jak může jedna a ta samá firma vyrábět tak skvěle odladěný, rychlý, přehledný, intuitivní, příjemný na používání, s hromadou super aplikací a her systém iOS a současně vyrábět takový pravý odpad, jakým je MacOS.

  vy ste zjavne nepochopili macos ako taký… jeho princípy sú síce zvrchu podobné ako pri Win, ale zároveň ide o unixový systém, ktorý prináša veľa iných vecí… bolo obdobie, kedy na Windows NT 3.5 robili ľudia z unixových systémov a bolo to poznať… ten systém bol neskutočne stabilný a výkonovo vyrovaný… v NT 4 už sa toho chopil MS a cele to zprasil na svoj obraz…. čo je škoda… lebo napríklad OS/2 od IBM bol výrazne lepší systém a práve NT 3.5 sa mu najviac blížil… škoda, že MS niektoré princípy neprebral… možno by teraz táto diskusia bola iná 🙂 v každom prípade je macos systém s inou filozofiou a to je to, čo vám na tom vadí… pokiaľ stagnujete na zvyklostiach, tak macos pri prechode z win vás určite privádza do šialenstva, sám som si tým prešiel, tak isto ako aj nedostatkom aplikácií voči Win, ale to už bolo dávno, čo som toto prežil, teraz je app mrte na všetko a keď robím s Win, tak si len uvedomujem ten priepastný rozdiel medzi macos a win…

  Osobně vidím propastný rozdíl mezi macOS-Windows-Linux a iOS, kdy mi ty tři systémy připadají jako dědečkové nad hroby. Systémy jsou to strašně pomalé, neintuitivní, zahlcené balastem, je otravné je používat a bojí se jakékoliv výrazné inovace (A když už se třeba objevila convergence, tak jí Canonical i MS zařízli dříve než měla šanci ukázat své přednosti). Abych řekl pravdu, tak nebýt pár speciálních pracovních aplikací, tak již používám pouze iPadOS.

  A už jste někdy zkusili používat na macOS více jak 1 monitor? To je taky celkem zážitek.

  používam to bežne s viacerými typmi monitorov a zatiaľ problém som zaznamenal len na Air, PRO nemá problém s tým… osobne som na nič nenarazil a to používam Retina + 2k na HDMI + 2k na DP… takže bežne 3 aktíve monitory… čo teda Win má problém si zapamätať konfiguráciu dvoch… ale možno to už popri úprave kalkulačky a štart menu vo Win10 opravili 😀

  Nemyslel jsem problém HW, ale SW:) třeba ten nesmysl, že je jeden dock pro všechny monitory. Nebo to, že když mám na monitoru 2 nějaké okno (třeba finder), pak na tom monitoru otevřu třeba fullscreen video a pak na monitoru 1 kliknu v docku na ten finder, tak mi na monitoru 2 odpluje to fullscreen video někam do pryč a objeví se jen těm finder, místo toho, aby se ten finder prostě objevil nad tím videem.
  Nebo to, že nemůžu jedno okno roztáhnout přes 2 monitory – teda můžu, když vypnu ty Spaces, ale pak se všechny monitory tváří jako jeden a když zvětším aplikaci, tak se každá roztáhne přes všechny.

  Windows má prostě tohle vyřešené bezchybně.

  Az na to ze macos vubec na hw optimalizovany neni, je plny chyb, zpetna kompatibilita je pojem na applu zcela neznamy a hlavne apple permanentne kali na vyvojare. Diky tomu je na applu min aplikaci, ktere jsou navic tezce nestabilni, a tudiz malo uzivatelu…

Vložte vlastní komentář

celý text