Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Osobně nevidím nic špatného na tom, že Apple trvá na dodržování pravidel v rámci vlastní platformy, kterou za svoje peníze vyvíjí, udržuje a vylepšuje. Aplikacím jako FB, Epic games atd. poskytují za opravdu drobné ekosystém čítající stovky milionů zařízení a uživatelů. Je tedy zcela jasné, že to nebude zcela zadarmo a také je pochopitelné, že vyžadují nějaká pravidla.

  Oni mají pravidlo, že v aplikaci nesmíš říct, že 30% z částky, cos právě poslal na charitu, jde na účet apple? No to mi to pravidlo ukaž.

  Takové tam samozřejmě není, to pravidlo je obecné. Tedy není dovoleno mít jakoukoliv platební metodu mimo povolené platby Apple. Zároveň paušálně berou 30% z každé transakce.
  Pokud si tedy do aplikace vývojář přidá vlastní platební metodu kde se vyhýbá poplatku a také obchází pravidlo, že jiné platební metody nejsou povolené tak jak by si to nazval?
  Pokud přece chci využívat platformu, tak musím také ctít její pravidla. Pokud s nimi nesouhlasím, nemohu ji prostě využívat.

  Tak proč facebooku zařízli update aplikace, když to v ní chtěl uvádět jako pouhou informaci? Nechtěli vlastní platební systém, jenom uvést pravdivou informaci o výši provize pro apple.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.