Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To je zase bulvár :D
  Jak Epic slaví? Co to je za kravina? Snad Vývojáři slaví, že nepřijdou o Unreal Engine. Epic prohrává první boj ohledně Fortnite.. Ale chápu, takhle se bude lépe klikat..

  Netuším, proč by se mělo lépe klikat, když je v titulku Epic místo vývojáři, ale to nevadí. Každopádně důvod k oslavám Epic má už jen proto, že Applu nevyšel jeho záměr vyšachovat i jeho engine a díky tomu po něm přeci jen zůstane na „nepřátelském území“ nějaká stopa.

  Protože kdyby se napsalo „Apple vyhrál první bitvu“, tak by to zajímalo méně lidí, než důvody proč slaví Epic (tedy výhru).

  Vyšachováním enginu by byl Apple i sám proti sobě, protože by si tím poštval ostatní vývojáře. By to spíše jen krok, že si nenechají kálet na hlavu. Ale jejich hlavní cíl a to nechat fortnite mimo se povedl a to je ten úspěch. Jste jediný web co jsem viděl, který píše o nějaký výhře epicu, když je to přesně opačně. Ale opakoval bych své první řádky..

  Pochybuju že by Apple měl jakýkoliv zájem na vyšachování enginu. Důsledky by dopadly na něj minimálně stejně jako na Epic. Takže myslím, že po tomhle rozhodnutí je o malinko spokojenější spíš Apple. ;)

  Apple takový záměr nikdy neměl. Až minulý týden po mediálním a soudním útoku Epicu nastínil tuto možnost jako odpověď na jednání Epicu. Nikdy v historii o nic takového neusiloval a soudům jako požadavek nepředkládal. Na Unreal enginu pro iOS se velmi aktivně podílel.

  Nejhorší novinařina je taková, kde místo informací nastupují osobní nazory redaktorů.

  To pak můžeme dát sbohem jakékoliv relevanci mediální podstaty, tedy podstaty předkládat veřejnosti informace.

  Máte pravdu, že se na něm podílel a že k soudu žádné zaříznutí Unreal Enginu nedorazilo. Když však tyto plány potvrdily skutečně ty nejrelevantnější zdroje ze zahraničí, které mají na Apple skutečně vazby (byť samozřejmě neoficiální), myslím, že se nemá moc smysl přít, zda do toho chtěl jít nebo nechtěl. To vše je ale ve výsledku jedno – UE zůstává a to je to hlavní.

  To pisálek Filip:
  A Vy jste ve vedení Applu, že víte, že chtěl? Protože co vím já, tak bulvár nikdy neví nic, jen honí klik… klik… klik…. to, že se to někde psalo neznamená, že to tak bylo ;) a to, že to apple tvrdil neznamená, že to není součást nějaké strategie. Protože Unreal Engine fakt neni o Applu, ale o tom, že by zařízl mraky vývojářů. A přišel by o další prachy. Chce to trochu přemýšlet ;)

  Franto, to myslíte vážně? Doteď jsem vás bral jako dobře informovaného trolla, ale vidím, že už tomu tak není. Že chtěl Epic zaříznou Unreal Engine bylo potvrzeno x zdroji přímo z Applu, které citovala největší a nejuznávanější média.

  Ano, to byl pouze trolling… jistě… faktem ale je, že co se soudního řízení týče, tak ten si apple hodně dobře střeží, takže to byla jen teorie. To s informovaností nemá přeci co dělat

  Tak popravdě – tohle je ve výsledku větší výhra pro Apple a vývojáře, než pro Epic.

  Ten má za použití Unreal Engine 5% z tržeb (pokud překročí 3000$ ročně), zatím co Apple má svých 30% za každou Appku v AppStoru.

  A co si budeme povídat, Apple by to asi bolelo víc, kdyby mu zmizely z AppStoru všechny hry běžící na Unrealu.

  Hlavně se pořád ztrácí ten hlavní problém, proč má mít duopol google apple 30% z každý transakce uvnitř appky? Vždyť to je normální lichvářství.

  Takhle to funguje v každém obchodě ty lichvo.

  když si posledně někoho svezl v autě a nechal sis přispět na benzín, tak si taky odvedl podíl výrobci auta?

  Už chápu proč jsi hloupý. Jestli si myslíš, že si koupíš iPhone a tím pádem vlastníš i App Store, atd., tak to pak jo. Nebo ty když si koupíš telefon, tak za něj platíš poplatky za využívání? :D
  Ale řeknu ti tajemství ty lichvo. 30% odvádíš v Microsoft storu, playstation store, steam. Představ si, že pokud prodáváš někde ve velkoobchodě svojí značku produktu, tak i tam odvádí 30%. To je ti ale novinka co. Nebo ty si myslíš, že ti bude někdo něco někde prodávat zdarma? :D To jsi hodně naivní. I ten epic to nedělá zdarma a bere si kolik.. 12%? Ale je jediný, taky má svůj obchod chvilku…

  Píšu o placení v aplikaci, ne v appstoru, hlupáčku. Obhajovat Apple vydírající wordpress že už jim nikdy nepustí update aplikace, dokud do ní nezabudujou i svoje placený služby, aby tím pádem mohli kasírovat podstatnou část obratu wordpressu, je dětsky naivní obhajoba regulérního mafiánskýho chování. Co taky čekat od firmy, která je schopná se soudit i o logo hrušky.

  Je vtipný sledovat, jak ze sebe děláš znalce. Možná si zkus přečíst i jiný web, než LsA, abych nezůstal zaostalý ohledně nějaký wordpressu, který je dávno vyřešený, atd. Pak ze sebe nemusíš dělat hlupáka.

  Placení v aplikaci nefunguje přes App Store? :D To je mi docela novinka. A opakuji znova, tato praktika je na všech platformách i v obchodě. Ty když budeš prodávat rohlíky v Kauflandu, tak oni si taky budou brát za každý rohlík 30%. Tady je to úplně stejný…

Vložte vlastní komentář

celý text