Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ani to nemusíte číst. Pixel zaostává v SoC, SE je zase zaostalé displejem. Z bláta do louže, nebo je nutno mít specifické potřeby.

  No, nezlobte se na mě, ale iP SE 2 zaostává nejen v displeji, ale také ve foťáku, baterii, nabíjení, RAM, úložišti, odolnosti při pádu a ceně. A nenechte se zmást hrubým výpočetním výkonem A13 vs. SD730G, ten opravdu není podstatný, protože iOS ten A13 stejně brzdí, kde jen může. Takže ze srovnání iP SE 2 vs. Pixel 4a je jednoznačným vítězem Pixel 4a.

  Vůbec se nezlobím :), každý to prostě vidíme jinak. 730G bude fungovat plynule sezónu až dvě, a následně to bude horší a horší – je to klasický midrange SoC, který není vhodný na náročné hry. Z midrange má od Qualcommu smysl snad jen 765/8G (který je výkonem na úrovni SD845! A novější a mnohem výkonnější SD855 jde pořídit od nějakých 9.000). Kdyby měli trochu odvahy, tak použijí levnější, výkonnější (+30% oproti sd765g), na 7nm postavený, s 5G, dimensity 820/830 – ty nové řady jsou neskutečné (probrali se stejně jako AMD).

  Právě, že tyhle věci vůbec papírově porovnávat nejdou. Zajímavý, že Apple tak designově zaostal za zbytkem světa. Dřív to bývalo naopak. Btw. Pixel portrétní mód má.
  Já teda před rokem switchnul po 10 letech z iphonu na Pixel 3aXL a je to všechno neuvěřitelně lepší zážitek! Už nikdy víc iOS. A to jsem profi user na MBP (tam teda každej den proklínám tu pitomou motýlí klávesnici už 2x vyměňovanou)

  No, a to počkej, až si vyzkoušíš Oxygen/Hydrogen nebo projekt MIUI EU – ty telefony jsou mnohem víc vyvážené po HW stránce (u Pixelů vždycky něco pokazí, naposled baterie), SW nezaostává, mají příkladnou podporu, a fakt tam přidávají mnoho věcí navíc.

  Oba telefony jsou za tu cenu mimo, kdyby stály kolem 7 tisíc, tak možná, co komu vyhovuje, protože jsou tak „na stejno“. Jinak pokud by člověk netrval na iOS, tak je parádní volba určitě One Plus Nord 128GB za cca 10K, má dost dobré parametry, včetně 5G, čistý Android s podporou 2 roky, což je fajn, pak se to dá pořešit ještě jinak, takže aktualizace budou i víc, než jen 2 roky…. Mě se jinak zdá, že Google se snaží být „druhý Apple“ (no, vlastně až po Samsungu :-)), ale nějak pouze cenou, protože ta výbava, kterou u svých vlajek nabízí, nic moc, jsem zvědavý na Pixel 5, protože 4ka, nic moc.

  Amen, bratře. Problém trošku u OnePlus je, že začali nejnovější modely prznit bloatwarem (3ks, facebook framework), který nejde odinstalovat klasickou cestou, ale pouze deaktivovat nebo musíš použít příkazy v konzoli (záležitost na 2 minuty, pokud ovšem víš jak), což je z jejich strany strašná škoda a fail. SW podpora je u OnePlus 3 léta (a pak, jak píšeš, odemčený bootloader…). Jen to tedy není čistý Android, ale velmi jednoduchá a odladěná nadstavba Oxygen/Hydrogen (podle trhu).
  Pětka bude asi nebušená, ale zase přestřelená cenou, takže bude lepší lovit v jiných vodách.

  Jo a co bys mu z Androidu doporučil, kolem cca 10 – 15K? WB je v telefonech fakt zlo, to by se mělo zakázat.

  OnePlus Nord, to je ten, jak se láme ani nemusíte moc tlačit? A má zelený displej? Sorry, ale takový telefon za 10k je směšný. To už radši Mi 10.

  Jo a kde je, že se OP Nord láme? a zelený displej je problém, který řeší a opraví, takže další várka bude OK. Je to 765/8GB, za ty peníze si myslím, nic lepšího není. Ty uvádíš Mi 10, která stojí dvakrát tolik 21K. Což bys spíš měl cenově srovnávat s Xiaomi Mi Note 10 Lite, ale to je na tom o dost hůř 730/6GB, tedy nic moc.
  Za 21K raději Samsung S20/S10+, nebo možná o něco dráž Pixel 5, ale ten zas bude mít jen 2 foťáky. Určitě bych nedal za nějaké Xiaomi a nebo Huawei přes 20K.
  No a když né Norda, tak bazarová S10 se prodává taky pod 10K, což si myslím, taky dobrej kup. Tak, jako tak, pointa asi byla, že za 15K jak Pixel, tak iPhone nedávají smysl, jsou tady lepší.

  Google je už dávno mnohem víc Apple než Apple. V tom Jobsovskym smyslu. Třeba právě pixel 4a je totální jednoduchost, ale naprosto skvèle vyladéná. Všimněte si, že letos je to jen 1 telefon! Žádný barvy, žádný verze velikostí paměti, prostě chceš ndchceš. U applu už se třeba v ipadech absolutně nevyznám. A vlaatně ani v iphonech.
  Lituju teda zařízlýho pixel xl s velkou baterkou (který velikostí displeje ale nahradí na podzim vyšší model 5g). Ale já volám: sláva jednoduchosti!

  Tuším, že dorazí další varianty – 5G s lepším chipsetem a pak ještě vyšší varianta Pixel 5.
  „prostě chceš ndchceš“ – no to je to, oni to vždycky nějak pohnojí, třeba tragickou baterií a nakombinují to s nesmyslnou cenou – jejich konkurence nespí, a taky se mnohem líp prodává. Dneska už kde kdo dělá podobnou SW podporu (místní urban legeng tvrdí, že tomu tak není.. Ale Xiaomi dodává další 2 velké updaty, Oneplus i 3). Mám jim to za zlé, protože ještě před pár lety prodávali „nexus“ řady, a tam byli nekompromisní ve všem – cena, výbava, podpora.. :)

  No, vyjádřit se o displeji SEčka jako o „úchvatném“, to mi od autora opravdu nepřijde příliš příčetné. Ten displej je prostě obyčejný slušný IPS s nic moc rozlišením. Autor by si měl občas vypláchnout hlavu od marketingových blábolů výrobců. Pokud se někdo spolehne na zdejší informace o dvoudenní výdrži aktivního používání, tak bude fakt chudák. Informace na tomto webu tedy opravdu „stojí za to“… Řekl bych, že autor snad neměl SE 2020 ani v ruce.

  Tak vám nevím, ale dva dny aktivního využívání SE opravdu zvládne – tedy alespoň toho našeho. Jestli do telefonu někdo kouká 12 hodin denně, pak se ale samozřejmě nelze o dvoudenní výdrži bavit.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.