Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Než někdo začne šířit paniku, že by snad macOS měl mít viry jako třeba Windows/Android (samozřejmě, že nemá – bavím se o kódu, která vás např. sleduje apod. ne adware např.), tak by bylo fajn, kdyby autor o tom něco věděl a nevěřil každé kravině. Zapnout konkrétně kalkulačku je otázka lehkého kódu, který je k tomu určený – AppleScript. Jelikož se addony píší ve VB, tak se to dá krásně naprogramovat a zebere to 5 minut. Žádná věda

  Vážený pane experte, nevím, jestli věřit vám s přezdívkou expert a nebo skutečným expertům, zkuste si o tom, zda na MacOS existují viry něco vygooglit

  Skutečným expertům? Komu, tomu týpkovi co zapne pře AS kalkulačku? Vím o čem mluvím, nebojte se. Vir neexistuje – opět opakuji, mám na mysli vir, který vás sleduje, krade karty, prohlíží keychain apod.. Takový neexistuje. Adware, „Malware“ ano. Ovšem pokud je uživatel blbec a dá permission neznámé aplikaci na sledování obrazovky apod., tak to je věc druhá. To ale není chyba systému. To je debata na hodně dlouho a v pár řádcích asi nevysvětlím, jak funguje macOS apod.. Prostě k videu – to není vir, ale funkce.

  “ Kancelářský balíček Microsoft Office je určen především těm uživatelům, kteří si nemohou zvyknout na nativní jablečný kancelářský balíček iWork.” Ne, je urcen zejmena tem uzivazelum, kteri potrebuji byt kompatibilni se zbytkem sveta.

  A ze muzete ulozit v iwork veci do .doc atd jste vedel ze jo

  Neverim, ze nemate vlastni zkusenost s tim, ze ve styku s kancelarskym svetem (minimalne na firemni urovni) to proste nestaci. Ale jestli si redaktor LsA opravdu mysli, ze tim nejvetsim duvodem pro porizeni Microsoft Office for Mac je zvyk uzivatelu, nebudu mu to brat.

Vložte vlastní komentář

celý text