Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Chápu jednu věc a to je provázanost systému. Co nechápu jsou ty extrémní příplatky za operační paměť, za ssd paměť atd. Jablečné produkty používám v celé šíři. iMac, MacBook, iPhone, Apple Watch, iPad Pro atd. Pro mě to je vynikající nástroj na úpravu fotografií, kdy si základní úpravu fotek udělám po focení v restauraci někde v horách na Macbooku anebo Ipadu a zbytek dodělám doma na iMacu. Nedávno jsem si koupil notebook od Dellu, konkrétně Dell XPS 15 špičkové rozlišení, velikost displeje 15,6 palců, dedikovaná grafická karta, RAM 16 GB a SSD disk 1TB.Cena nižší než u MacBook Pro v základní výbavě s Intel procesory 10 gen. Na rozdíl od MacBook Pro 13 palců se při práci s fotkami anebo videem nezadýchá a netopí. Podává vyšší výkon než iMac ve střední řadě, která je cenově srovnatelná.
  Pro mě je důležitý výkon a paměť na disku. Řeči o cloudu mohou vést jen lidi, kteří mají Macbooky jen pro parádu a na sledování YouTube. Při zpracování fotek a videa je důležité, aby materiál jde zpracování byl na disku počítači na kterém pracuji. A zde je zakopaný pes. U konkurence dnes za cca 60 tisíc dostanu lepší rozlišení, větší výkon, větší úložiště, stejné anebo lepší rozlišení displeje než u Appl produktu za 100 tisíc. Ptám se proč?
  Dnes jedinou výhodu spatřuji v provázanosti systému, iPad mohu použít jako grafický tablet, ale to mohu i u Windows udělat s Pen Tabletem za 12 tisíc korun. Magic Mouse naprosto nepoužitelná pro úpravu fotek. Myš od Logitechu za 500 korun. udělá mnohem lepší službu a nebolí od ní ruce.
  Proč tedy Apple šponuje ceny? Kvůli lidem, kteří vědí co potřebují pro práci to není. Protože ti se dívají na komfort při práci. Takže pro lidi co si tím ukazují společenskou image? Popravdě, na základní práci mi stačí iPad Pro 11 palců s vnitřní pamětí 64 GB a s připojeným SSD diskem. Ale to dnes zvládne i tablet za pět tisíc korun s androidem. A dokonce i v RAW.Což například PS na iPadu nezvládá a dokáže to Affinity Photo.
  Ne, mám rád jablečné produkty, ale nechápu, proč platit více než jinde, když přidaná hodnota je vlastně nula, pokud neberu v úvahu provázanost, která je ovšem v případě fotografa k ničemu.

  Co furt máte s tou provázaností? Já taky můžu nadělat fotky, upravit je v tabletu/nb a doma dodělat na PC, tomu se říká cloud a nepotřebuji k tomu ani Apple „jakože ekosystém“ (není jediná věc v čem by byl „Apple ekosystém“ lepší, než na PC/Android, kde mi to funguje taky 100% jak u Apple), tak nechápu, z čeho jsou iOvce tak vydřené?
  K Dellu gratuluji ve srovnání s Applem stojí o 2/3 méně, taže co by stálo u Apple 120 tisíc máte u konkurence zhruba za 40K. Apple je nanažraný a za vše účtuje nehorázné ceny, jak RAM, tak SSD, které by se daly vyměnit za zlomek ceny, kterou chce Apple.
  btw: Pokud vyhovuje Apple doporučuji Hackintoshe, šlape na 100% a to jak u řady NB (doporučuji Dell), tak na AMDčku.
  Konfigurace co mám stála cca 50 K (AMD, instalace Mac OS jednodušší, než facka) a u Apple bych zaplatil minimálně těch 100 K, takže spokojenost. Používám Jak Apple, tak Windows, neustále pracuji na obou systémech a vše funguje naprosto stejně, jen je pravda, že u PC se tomu musí „trochu pomoct“ u Apple je to „automatika“.

  Jsi masochista nebo retard? Proc chodis na stranky o Apple, kdyz ti to nedela dobre na hlavu? V diskuzi pak lames ostatni, aby kupovali stejne sracky, jako ty. Mozna proto, aby te u druhych pal nesralo, ze maji Apple a ty ne? Jestli jsi socka, tak nebrec v diskuzi a zacni makat.

  1. Si to už nekupuj…
  2. Mám to stejně…
  3. Koupil jsem si Thinkpad P1 a neřeším…
  4. Apple šponuje ceny, protože akcionáři + lidi to pořád kupujou…

  Neresis, ale o Applu porad ctes :-D Apple je bohovsky dobre fungujici firma a proc maji takove ceny? Protoze muzou!

  uz je nejaky update na info zdali jde so-dimm pameti strkat zezadu uzivatelsky stejne jako u predesle verze nebo je to tam napajene napevno tudiz upgrade nemozny?

Vložte vlastní komentář

celý text