Zavřít reklamu

V rámci iOS či iPadOS si můžete nastavit funkci, pomocí které se na displeji aktivují určité filtry barev. To se může hodit hned v několika situacích, například pokud trpíte nějakou poruchou zraku, popřípadě pokud jste vyměnili na vašem zařízení displej za neoriginální kus. Při výměně displeje za neoriginální kus se často stává, že podání barev jednoduše není tak dobré, jako u originálních jednotek. Barvy bývají často studené anebo teplé, popřípadě na displeji může převažovat nějaký barevný odstín. Právě pomocí filtrů barev můžete horší zobrazení displeje dohnat. Ať už tedy máte poruchu zraku, anebo máte problém se špatným zobrazením displeje, tak jste tady naprosto správně.

Jak na iPhone aktivovat filtry barev

V případě, že chcete na iPhonu či iPadu aktivovat filtry barev, tak se nejedná o nic složitého. Stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

  • Nejprve je nutné, abyste na vašem jablečném mobilním zařízení otevřeli nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Zpřístupnění, na kterou klepněte.
  • Po rozkliknutí v horní kategorii Zrak lokalizujte a klepněte na kolonku Displej a velikost textu.
  • V této sekci poté sjeďte úplně dolů, kde poté najdete záložku Filtry barev, kterou rozklikněte.
  • Zde už jen stačí, abyste Filtry barev pomocí přepínače aktivovali.

Po aktivací se zobrazí další možnosti pro nastavení filtrů barev. Pro uživatele se zrakovým postižením jsou k dispozici první čtyři možnosti, a to Stupně šedi, Filtr červené/zelené (protanopie), filtr zelené/červené (deuteranopie) a Filtr modré/žluté (tritanopie). Pokud máte problémy s barevností displeje, tak doporučuji klepnout na možnost Barevné tónování. U možností pro zrakově postižené je poté níže k dispozici posuvník pro nastavení intenzity filtru, u Barevného tónování se poté přidá ještě posuvník pro nastavení odstínu.

Dnes nejčtenější

.