Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Som zvedavý, či je SSD a RAM na doske. Ak nie, tak môže ísť o solídny Mac na dlhé roky, ktorý ako posledný z nových ešte spustí plnohodnotne Windows apky.

  Už samotný procesor je velmi nesolidní, a výhledově to bude vyloženě tragédie. Stačí si načíst, jak jsou na tom poslední Intely – příkon / výkon, jak funguje ten slavný „boost“ (zejména kolik vteřin) a mnoho dalšího – na anandtechu tomu věnovali rozsáhlý článek, vč. detailních měření. Jedná se o procesor naprosto nevhodný pro jakoukoliv práci byť jen trochu náročnou na výkon. Apple v tom není sám – ty odběrové smlouvy dojíždějí i dalším – Lenovo, Dell, HP,…

  Tak to je ešte väčšia bieda ako som čakal. Ja osobne čakám na Apple silicon v MacBookoch, ale predchádzajúci iMac som považoval za počítač s najlepším pomerom cena / pridaná hodnota od Apple hlavne kvôli vymeniteľnej RAM / disku / procesoru a vďaka tomu, že tam ešte nebolo ku*vítko zabraňujúce opravám v podobe T2.

  Premyslim, co bys chtel v Imacu menit? Pokud si tam necham dat 1TB SSD nic jinyho bych ani menit nechtel. Jo vlastne CPU, ale to posledni roky nedavalo smysl, protoze novy CPU stal stejne na Applu konfiguratoru jako na Alze….

  godlike – vôbec nejde o to, čo koľko kde stálo a čo by som ja chcel meniť. Ide o životnosť toho zariadenia. SSD úložiská majú oproti platňovým diskom veľmi obmedzenú životnosť čítaní a zápisov, čo za normálnych okolností nie je problém, lebo cca 2 roky vydržia aj pri náročnom pracovnom používaní. Problém ale nastáva, ak sú pripájkované na doske ako aktuálne u všetkých MacBookov a Macov mini. Začínajú tým trpieť hlavne MacBooky 12″ 2015/16, ale aj niektoré novšie stroje v závislosti od používania (nenájdu disk – folder icon pri štarte). Ak ide o RAM a procesor v sockete, tak aktuálne by stačilo zobrať base model a po pár rokoch, keď stúpnu nároky aplikácií, nacvakať nové RAMky pokojne 128GB alebo postupne pridávať (teraz by to bol upgrade za 2600 dolárov), dať nový disk napr. 8TB (teraz upgrade za 2400), prípadne Core i9, ktorá bude vtedy stáť zlomok ceny a teraz ju aj tak skoro nikto nepotrebuje atď. podľa vlastného uváženia. Takto by ten iMac pokojne vydržal aj tých 7-8 rokov bez obmedzení, čo sa dá rozhodne povedať o iMacoch late 2012, ktoré stále vyzerajú a fungujú ako nové. Ak je to ale na doske, tak odíde jedna vec alebo prestane stačiť RAM / úložisko a človek môže ísť veselo kúpiť nový model :).

  Počkat, to jsou ty nový bezrámečkové macy, o kterých jsme týdny četli? Jestliže toto je nový moc 27, co představí v září? Nový .Mac na druhou?

Vložte vlastní komentář

celý text