Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tešiť sa s pristátia po 69 rokoch Ruského Gagarina na padákoch, to chce konskú dávku proatlantickeho fanatizmu…niektoré Hoaxove média typu DennikNenavisti, SmeTi, neAktuality zo dokonca označili za historickú udalosť…chapem ich radosť, keď dokážete to čo v Rusku pred 69 rokmi…len v Rusku to berú ako rutinu

  Jabko, máš pocit že sa neteším aj z každého úšpešného pristátia Soyuzu ?
  Čo ak som nadšenec kozmonautiky a bol som aj v Blave aj pred 2 týždňami v Prahe na svetovej výstave kozmonautiky, kde som bol unesené z toho , ako sa lietalo kedysi a ako teraz?
  Tú výstavu každému odporúčam.
  BTW:teším sa aj z každej vesmírnej sondy , ktorú sa podarí úspešne dopraviť na miesto určenia nech ju vyslal ktokoľvek, trebárs aj neandrtálci.

  V mediach bola sprava, ze pristatie “do vody” sa zopakovalo po 40rokoch nakolko US pouzivali Space Shuttle. Rusofilko ta nejako sere, ze Elon Musk zmrazil rusakom ucty za vesmirnu taxisluzbu na NULU.. 😄

  Jablko: mam pocit, ze uz som s tebou mal tu cest, bohuzial. Ak nevies pochopit rozdiel medzi tym, ak lieta a pristava sukromna spolocnost(co sa stalo prvykrat v historii) a ak lieta statna vesmirna agentura, tak to len a len tvoje nepochopenie veci. A hlavne si ukazal, co s tebou spravila ruska propaganda, ze apriori nenavidis vsetko zapadne.

  – tu máte preklad o vesmírnom ruskom systéme MATRIOŠKA !!!
  Tu je skutočný dôvod prečo sa v skutočnosti konali dohovory o vesmírnej bezpečnosti medzi USA a RF vo Viedni.

  Raketový inžinier robí analýzu čo sa v skutočnosti deje na obežnej dráhe a o čom sa neinformuje.

  Krátke zhrnutie:
  V Pentagone vládne hystéria, nemôžu spávať, lebo americký špionážny satelit „Key hole“ naháňajú ruské špionážne sputniky – inšpektori.
  Nielen naháňajú, ale aj demonštrujú zostrelenie satelitu pomocou projektilu letiaceho rýchlosťou až 700m/s. Zároveň predvádzajú neuveriteľné manévrovacie schopnosti.
  Preto USA iniciovali rozhovory o vesmírnej bezpečnosti s RF, ktoré sa konali vo Viedni a trvali neuveriteľných 13 hodín.
  (Keď sa anglosas pokúša dohovoriť, znamená to že je v koncoch.)
  Znamená to de facto kapituláciu vojensko-priemyselného komplexu USA vo vesmíre.

  Špionážne satelity projektu „keyhole“ (kľúčová dierka) majú pre armádu USA mimoriadny strategický význam. Sú drahé približne ako lietadlové lode. Majú veľkosť asi ako trolejbus. Je to v podstate neoklieštená verzia Hubblovho teleskopu obrátená smerom na zem. Je ich viac, tuším 4.

  Ruské sputniky nútia keyhole na orbite neustále manévrovať a tak si keyhole rýchlo míňa svoje drahocenné palivo. Takže, nielenže znemožňujú jeho funkciu, ale zároveň prudko znižujú jeho životnosť.

  Rečnícka otázka: Kto koho drží za fabergého vajcia :-)

  Páni doplním, ide v stručnosti o toto: Rusi predviedli, že ich dve družice dokážu letieť v páre (dve ruské malé družice, ktoré boli vystrelené na orbitu ako jedna matrioška a potom sa jedna od matky oddelila a začali fungovať ako dve), rovnakou uhlovou rýchlosťou ako 5-miliardový americký „výzvedno ovládací satelit“, ale na nižšej obežnej dráhe, teda pod ním. V tomto prípade ho ruský satelit na pozadí hviezd vidí , ale americký na pozadí Zeme ruský nie. Dokázali, že vedia vystreliť náboj s relatívnou rýchlosťou 70O m/s v smere kolmo na Zem, ale od Zeme s vysokou presnosťou tak, že by trafil americký satelit. Dokázali , že sa k nemu vedia priblížiť relatívnou rýchlosťou 0,1m/s. To jest, že sa k nemu vedia pristykovať, dotknúť sa ho. Dokázali, že budú vedieť z družice, ktorá príde zo Zeme doplniť výzbroj a pritom stále sledovať objekt nad sebou, resp. aj pod sebou ak poletia v páre… Dokázali tým svoju schopnosť presnej navigácie, presných výpočtov a presných motorov a Američania to pochopili, že ak budú chcieť v budúcnosti navigovať cez tento satelit napr. medzikontinentálnu strelu, bombardér, atď, v tom momente ich Rusi môžu vypnúť !
  Autorom rolika je Dmitri Konanychin ktoré ich „vydáva“ každý týždeň už po viacero rokov.
  Vyštudoval na МГТУ им. Н. Э. Баумана, Fakultu: Энергомашиностроения
  Špecializácia: Холодильной, криогенной техники, систем кондиционирования и жизнеобеспечения (Э4)
  Päť rokov pracoval ako konštruktér pre systémy doplňovania paliva v projektoch SHAR (India), Sea Launch a Angara, pracoval v tíme, ktorý vyvinul pozemné systémy pre program Lunar, Energia-Burana a MAKS. Spisovateľ, autor štyroch románov, súčastne pracuje v Радио России. Je synom raketového inžiniera.
  США в шоке и запросили переговоров: на что способна „русская матрёшка“ Космос-2543 на самом деле?
  https://www.youtube.com/watch?v=olnH5bs04NE

  Sša v šoku , ruská matrioška funguje
  ttps://www.youtube.com/watch?v=olnH5bs04NE

  Cize ked nejaky rusky vizionar a fanatik vysle vlastnu raketu do vesmiru s ludskou posadkou, ktorej rakety sa budu schopne bezpecne a bez poskodenia vratit na zem, aby mohli byt opatovne pouzite, uz to bude len kopia Muska. Odhliadnuc od toho, bude to uspech, rovnako ako v pripade Muska, len uz nebude prvy, ktory do dokazal. Nikto tu neubera zasluhy Rusom za ich vesmirny program, nebyt Rusov, asi by ani amici neleteli na Mesiac. Ale trepat tu vsade, aki su Rusi borci, ked do vesmiru letelela vesmirna raketa sukromnej spolocnosti je trosku mimo misu. Ak ta to nenadchlo, nevadi, nie si sam, ktoremu su taketo lety ukradnute.

  Amici a takisto Rusaci mozu dakovat Nemcurom za to ze vobec dosiahli hranice vesmiru..s tym rozdielom ze v US boli celebritami, v rusku vaznami !!

Vložte vlastní komentář

celý text