Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Otázka je jak se taková potencionálně nebezpečná aplikace dostala vůbec do marketu.

  Představa, že Apple prochází každý každý kód tak podrobné, že zjistí každý špatný přístup je nereálné. To by nové aplikace čekali na schválení ne půl roku ale o hodně hodně víc.

  Podle všeho se jedna o chyby z pohledu programátorů, kdy zůstávají viset subskripce na eventuálně, které již nevznikají.

  Při čtení “schránky” to byl podobní důvod. Prostě špatně napsaný kód.

  Je pravda, ze vysvětlení “jednalo se jenom o chybu” není úplně dostačující a upřímně bych čekal konkrétní obhajobu s části zdrojového kódu, který to způsobil.

  Úplně normálně.
  Stejný průser jako u Google play , tam je to také mimo kontrolu.

  Všechny tyto sociální aplikace jsou postavené pro jeden konkrétní účel .Tak že každému z mého okolí radím nepoužívat , kromě dvou které jsou v pohodě a nemají v sobě ukrytý kód.

  Jsi smesny. Na co si tu hrajes? Ty “davas rady”. :-D Kazdemu normalnimu uzivateli nemuze Instagram ani FB nijak vadit. Blazni trpici paranoiou by na internetu nemely byt vubec.

  A ty dvě, které uvidíš jako bezpečné jsou jaké?

  Co se týče apek v podobě Instagramu nebo Facebooku , tak žádná.

  Na komunikaci je to Threema a Telegram.
  Threema je placená , ale není to žádná darda cca 70,-
  Telegram je zdarma a co je větší prča že je ruský a přesto je v pohodě ..

  telegram a v pohode ? :DDD to nemyslis vazne, ved za tou aplikaciou je ten isty clovek ako za socialnou sietou „VKontakte“ ( Durov ). Pricom VK uz daavno ovlada ruska vlada cez nastrceneho oligarchu, nie – ani telegram nie je bezpecny pokial si terorista, pokial si Fero z vidlakova, tak ti moze byt jedno ze niekto ziska tvoj sukromny chat s nejakou Ancou

  Z Vidlákova nejsem , Anču neznám a komunikace jede přes x serverů.
  Jsem ze skupiny ( bílý klobouk )
  pokud víš co to je tak ti to hned dojde , pokud ne tak použij internet.

  To WhiteHat: Sorry jako pane Bílý Klobouku, ale tričko s nápisem „já jsem odborník“ odborníka nedělá. Odborník má styl, odstup a argumentuje věcně. Pokud jde o věc samu, tak i ví, jaký díry má za sebou Threema a Telegram se svou vlastnickou strukturou opravdu taky důvěru příliš nevzbuzuje. Tak asi tak. Popudil mne ale především pan WhiteHat aneb Bílý Klobouk :)

  To ale není můj problém , ele čistě tvůj.
  Odstup si může držet politik , a co se týče mého stylu , co o mě vlastně víš 😉 ?
  V první řadě jde o aplikace které úmyslně neodesílají data uživatele bez jeho vědomí , ale to je téma na delší deštivé večery.
  Jistě že je daleko lepší používát klasické SMS dokonce i  imessage , nebo svou vlastní aplikaci kterou má jen vybraný okruh přátel a nikdo jiný.

  Řešíte tu své soukromí které je v dnešní době snadno zneužitelné , proto tu jasně píšu které aplikace používat protože jsou pro vás dostupné .
  Můžu tu klidně napsat celý seznam aplikací které rozhodně nestahovat .
  Jenže v tom je ten největší háček
  většina používá WhatsApp , Viber , Messenger a než aby připustili změnu po to jinou možnost komunikátoru tak se raději smíří s tím , že vše vidí i třetí pár očí.

  Tak odstup jo ___ no , aspoň jsem se zasmál (a) .

  Tak si budeme tykat no, tady je to ve vyhrocených diskuzích přece běžné :). Já se ale vůbec nepřu o tu podstatu, taky nejsem žádná lama a dobře vím o čem je bezpečnost. Jak říkám, primárně mě zaujal přístup, „víte kdo já jsem ??!!“ O to mi šlo, to mě dráždí, když někdo zcela anonymně napíše, já jsem WhiteHat a celý svět si sedne na prdel…?
  Ale jinak celkem souhlas, fakta jsou jasná, ten výčet aplikací je zbytečný, a ano, WhatsApp, FB, Viber .. to je pro masy že. Když to někdo používá, musí počítat s tím, že co tam vloží, jako by na web vystavil :)
  Toť vše, hodně zdaru, je prima, že jsme se snad všichni pobavili.

  Ze telegram bezpecny, nič ruské/čínske zo socialnych sieti nikdy nebude bez sledovania ani keby si velmi chcel, vlada si nenecha ujst taketo projekty.. A teda nehovorim ze v USA je to lepsie, mozno tak este keby to bolo vyvinute v EU, aj ked aj tu su podla mna tajne zmluvy so statmi, o odpocuvani, len o tom nikto nevie..

  {VidlazBidla}
  Jo tak tohle tě rozlítilo , asi to vyznělo víc nabubřele než jak to bylo napsané.
  Promiň.
  A tykání mám vrozené od přírody , jsme prostě všichni ze stejné hmoty , bez rozdílu.

Vložte vlastní komentář

celý text