Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A to mě štve dost tohle jako majitel iPhone X ktery by chtel prejit potom na iPhone 12 skrze mensi displej tak neprejdu protoze vyrez bude porad stejne velkej . Sakra to ho tam taky nemuzou dat mensi ?

  Já stále nechápu, proč se pořád řeší velikost výřezu proboha. V čem konkretétně ta velikost vadí? Protože v přehrávání videa fakt ne

  … že by proto , že konkurence ho už snad třetí rok nemá? minulý rok už výřez neměly některé mobily dokonce za 8 tisíc, to už se nebavíme ani o top modelech … fakt ostuda, která se nedá ničím okecat. Selhání Applu, ještě by mohli přijít s pohádkou, že z toho výřezu bude nakonec vodotrysk… Apple přestal inovovat, jen čeká, až budou součástky pro něj levnější, kritérium je udržet vysoké marže. Pak bude display bez výřezu. Člověk, když chce vidět, jak bude vypadat budoucnost mobilů, nebo něco inovativního, musí si počkat na asijské výrobce s čím příjdou.
  Apple bude primárně řešit software a přemýšlet jak líp vydělat na aplikacích.

  Ale jako o výřez nejde jako že by něčemu vadil ale menší by být mohl vešlo by se víc věcí do stavového řádku například a navíc v roce 2020 nechci výřez z roku 2017. Osobně bych dal přednost kdyby výřez nebyl vůbec a vše se jim podařilo nacpat do nějakého úzkého proužku nad displejem :)

  Jinak jak píše hugo protože konkurence je na tom líp ;) teda co se týče výřezu. Jinak zas se musím zastat Applu že ve svém výřezu má špičkovou zabezpečovací technologii které nemůže konkurovat žádný výrobce. Je sice pěkný že si koupím android s průstřelem nebo kapkou který můžu odemknout pomocí obličeje ale zabezpečení bude asi 0,h*vn*

  A co, že konkurence je na tom líp? Tak přejděte ke konkurenci. Vždyť to přeci není problém. Držkujete, sle stejně kupujete a nikdo vás k tomu nenutí.

  Tak nejde ani o to, že je to totální fail už od začátku a odporný designový hnus, který zabíra kus displeje. Jde o to, že u spousty her a aplikací pořád ten odporný hnus zakrývá obsah a v horším případě ještě část ovládacích prvků, např. při hraní v landscape módu.
  Ale pokud se výřez někomu líbí, tak ať si ho nechá vystříhat na palici a veme si ty bílé sople k tomu do uší! Když jsem viděl reklamu na samsung, jak si tak dělal legraci z Apple, málem se se pochcal smíchy.
  Apple je jen o zisku, myslím si, že kdyby chtěl, bylo by vše pod displejem už dávno, ale raději bude recyklovat, než inovovat, to mu přinese vyšší zisk a i jeho akcionářům. Holt, nenažranost korporátu, kterému to lidi furt žerou. U Androidu nprosto nemyslitelné, tam často reflektují požadavky uživatelů, je tam konkurence, výrobci se snaží, aby nabídli opravdu kvalitní stroje. iOS si člověk koupí jen u Apple, proto iOvcím apple sere na hlavy! Protože ví, že i to hovno, co jim posere hlavu iOvce zežerou!

  Ukaž mi jedinej telefon od konkurence za ty 3 celý roky bez výřezu se stejnou technologií ověření jako je Face ID. Ono to není evidentně tak jednoduchý jak se ti zdá…

  Že by Google Pixel 4? Po nějaké době vyšel i update, kde se dá vynutit otevřené oči při odemykání. Za mě spokojenost. AirBank bankovnictví odemykám pouze přes obličej a odemknutí samotného telefonu je svižné. Za mě srovnatelné s Face ID.

  Vojto: máš pravdu, ale u Pixelu jen chybí ta vykrojená část displaye, kterou má vlastně iPhone navíc… Tam si přece není teda (původnímu přispěvateli) na co stěžovat… Tam ta technologie přeci není zmenšená a to si on stěžoval.

  Franto: Čtečky, kde stačí jen přelepit display fólií a přiložit pak libovolný prst libovolného člověka nejsou přeci stejné zabezpečení na které jsem se dotazoval. U většiny telefonů co je mají implementované a prošli mi rukama to navíc fungovalo vždy tak na 3-5tý pokus (a to jsem dělal skeny vždy nově!) a majitelé co mi telefon půjčovali to vůbec nepoužívali, a ten důvod jistě mají. Něco jiného to bude až budou opravdu stejně funkční jako klasické fyzické čtečky, pak ano, ale do toho mají ještě kus cesty před sebou. Aktuálně ale neexistuje pohodlný, rychlý a bezpečný způsob odemykání než klasická čtečka, nebo technologie na detailní sken obličeje (jako Face ID). A ten se opravdu špatně zmenšuje jak jsem odepisoval původnímu přispěvateli.

  Pro mě, za mě, kdyby to mělo černej pruh nahoře i dole, je mi to jedno. Mě zajímá spíš jaká bude funkční spolehlivost, citlivost příjmu signálu, odolnost, kapacita paměti, kvalita fotoaparátu a přesnost barevného podání displeje (rozlišení taky moc neřeším). Z nějakýho výřezu mít žaludeční vředy nebudu, i kdyby ho tam nějakej jinej výrobce už 20 let nedělal. Osobně bych řekl, že jako ideál bych vnímal iP 3G, osazený poslední elektronikou současné doby. Vlastně si uvědomuju, že ‘smart phone’ v plnohodnotném provedení existuje nějakých 12 let. Na jednu stranu jsme předtím v pohodě i bez něj žili a umím si představit, že by to tak bylo i dál. Myslím si, že pozornost mobilům věnovaná není vůbec adekvátní jejich společenské roli. Na druhou stranu to v technologickém světě už dávno není žádná novinka, takže když někdo dělá tragéda kvůli nějakému detailu provedení bez většího funkčního dopadu, působí na mě přecejen poněkud komicky.

  Nemám výřez v telefonu vůbec (ani prustrel, ani kapku) , odemykam čtečkou prstů v displeji ( samozřejmě, kdybych chtěl odemknu i oblecejem), za telefon jsem dal 7 tisíc a když jsme včera srovnavali po roce používání rychlost s ip11 v hospodě, tak můj o nic nezaostaval (čímž padá argument o Lago ani) jsem rád, že jsem iphony prodal… Myslím si tedy, že Apple by měl fakt zamakat na tomto a ten displej posunout do roku 2020 :), někoho by možná stvala výsuvná selfie kamerka, ale já ji téměř nepoužívám, takže mě to nestve a jsem radši za nezprzneny displej

  Takže přidám svůj reálný poznatek.
  V práci jsem byl donucen používat jako pracovní mobil samsung s “průstřelem” nemůžu tvrdit, že je to špatný mobil má dokonce OLED displej, ale čtečka v displeji je katastrofa a o té parodii na Face ID ani nemluvit.
  Na čtečku, když nedám prst přesně, tak nerozpozná. Snímáním přední kamerou zase vyžaduje správný úhel a vzdálenost jinak taky nerozpozná, ale co je horší, tak stačí horší světelné podmínky a taky nic nerozpozná, takže téměř vždy zadávám kód.
  Tedy pro mne nějaký větší výřez v iPhonu nehraje takovou roli, jelikož Face ID funguje bezchybně a zvykl jsem si na tu funkčnost velice rychle.

  Tak to je zajímavé, měl jsem spoustu androidů a čtečka otisku fungovala vždy bezchybně, nevím, co s tim lidi dělají, že jim to nejde. Kdežto FaceID u iphonu, musím být přesně natočený a nakloněný nad displej, jinak to neveme a musím vzít iPhone do ruky! Face ID na Androidu nepoužívám, to je na něm horší, ale čtečka prstu v pohodě okamžitě kdykoli, nedám na ní dopustit.

  Bavíme se o té pod displayem a tam jsi tedy asi kouzelník, protože ty opravdu (za mě a dle mých zkušeností) opravdu nefungují jak mají. Klasické fungují už prakticky u všech korektně.

  Moje xiaomi mi bere odemknuty displejem za horších světelných podmínek v pohodě, zkoušel jsem i test na fotografii, kterou nevezme, úhly mu nějaký problém taky nedělají a čtečka je blesková… Zajímala by mě jedna věc, proč lidi, tak co používají Apple, musí vždy napsat něco jako ty (a to je ten lepší případ), a proč se jejich zkušenost tak moc liší od uživatelů jiných značek? Přijde mi to stejný jako s vegany, kteří nikdy za žádnou cenu nepřipouští, že lidi, co jedí maso, můžou mít lepší zkusenost

  Jako po hardwarove vybave bych neměl problem s tim mit telefon jineho vyrobce nez je Apple , ale ten android je fakt otresnej system.

  Otřesnej je fakt pro negramoty a technický jelita, to se na mě nezlob. Na Androidu si dokonale nastavíš VŠECHNO na iOS nic, je to infantilní systém pro hypsterský a trendy děcka a bloncky. Já mám od začátku Android a ten je fakt jinde, je dokonalej jak PCčko!
  Máme v rodině i Apple iPhone 11 Pro a ten systém se fakt nepovedl, nic to neumí, je to jak blbej mobil na kterém si pořádně nenastavíš ani vyzvánění a tapetu a o widgetech ani nemluvím. To v 14ctce je taky docela průser ty Applí widgety, Big Fail.
  Takže to je fakt věc názoru, pro technické negramoty iPhone pro ostatní znalé a inteligentní lidi jedinĚ Android, je fakt světelné roky napřed!

  Sem nevěděl, že PCčko je dokonalý ….
  Pokud jsem tedy ‘nezežral’ příspěvek, míněný jako vtip.
  M.j.: vyzvánění mám od roku 2008 pořád stejný, a pokud to bude i nadále možné, nemám v úmyslu si jej měnit. Ale funkcionalita mobilu snad na tom nestojí ne? A na to, abych si hrál s animovanýma pozadíma plochy, fakt nemám čas, ani mě to nijak nefascinuje.

  Budeš asi hodně mladej, nebo máš moc času si s tím hrát jak s tamagotchi. Je to nástroj, ne hračka. Systém máš od toho, aby ti na tom běželi konkrétní nástroje pro vytvoření úkolů. Neplatí to u všech tipů směrů života, ale když rejpeš ty, taky si rejpnu… Až to pochopíš, a nebudeš si hrát s vyzváněníma, ale zpracovávat na tom opravdu důležitějsí úkony, začne se ti to na těch nástrojích monetizovat :)

  Já myslím, že výřez je tam schválně. Když budou všechny telefony bez výřezu, tak jak se pak odliší. Koukněte na všechny vizualizace aplikací bank a jiných společností v on-line a ATL vše je na telefonu s výřezem a všichni moc dobře ví, že je to apple. Stejně je to s Mac book pro cca 2015 nebo s kulatým tlačítkem u 6,7,8… prostě je to signifikantní stroj a každý to dává do reklam a já myslím, že i toto si apple dobře uvědomuje.

  Schválně tam není, věř tomu, že kdyby to šlo udělat jinak, udělají to jinak. Ale takovou technologii nejde prostě aktuálně natolik zmenšit, aby fungovala tak spolehlivě, jako teď. Dej tomu čas. Ale souhlas s tím, že aktuálně je to poznávací znamení iPhonů, jako bylo Touch ID.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.