Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Jasny, presne tohle se stane. Kvuli ARM se vsichni vrhnou na Apple aby si zadelali na problem, ze jim jejich aplikace, ktery do ted bezproblemove funguji, prestali fungovat…

    Přechod na ARM dlouhodobě bude asi plus, samotného mě ta informace spíš potěšila, ale předem lituji první testery, kteří si ty stroje koupí. Doufám, že na podzim bude ještě nějaký (poslední?) update intel MBP, ARM si rád koupím zase za 7 let (tak dlouho mám současný MBP).
    Kromě problémové emulace Windows by mi vadil i takový detail, jako že již nikdy nepůjde nainstalovat krabicová verze MS Office. Přitom to jsou aplikace, které běžnému uživateli stačí koupit jednou, žádné zajímavé nové funkce v rámci 365 nevidím.

    Ak je krabicová verzia MS Office x64, tak by mala ísť cez Rosettu 2 nainštalovať bez problémov. Ak ide o emuláciu aplikácií z macOS pôvodne napísaných pre Intel, tak jediný problém je pokles výkonu cca 35%. Keby to bol nejaký extrémne náročný 3D rendrovací software, tak by to bol problém. Pri Office je to ale jedno, lebo je veľmi nenáročný a rozdiel sa stratí aj s prihliadnutím na to, že nové ARM na jeseň budú zrejme o  15% výkonnejšie ako súčasné Intely. Ak sa ale nebude dať nejako spustiť plnohodnotný Windows aspoň cez nejakú dobrú emuláciu, tak to bude mega veľký problém.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější