Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Sice během keynote to bylo graficky ořezané (vážně ne na vysoké detaily), ale byla to emulace, takže ty finální výkony jsou ve hvězdách.

  OMG.
  Vazne nekdo temhle blabolum veri?
  Ze kdyz budu mit SoC integrovanou grafiku, tedy obdobu te Intel onchip komedie na provozovani office, se shared memory, kterou to bude zrat z pomale hlavni RAMky, kdy dokonce i cast vypoctu jde na main CPU, to ze ma byt vykonnejsi, nez dedikovana grafika?

  Zkratka roastbeef s provensalskymi bylinkami a hrubou morskou soli nahradime lancmitem z kauflandu a budem se tvarit, jaka je to lahoda

  Na Windows NTB jde vyvoj presne opacnym smerem, tam naopak bezne programy vyuzivaji vykonu GPU, treba i excel provadi cast vypoctu pres GPU.

  jeste se vi prd jak vykonna ta GPU bude, muze to byt pekne velkej cip

  Je uplne jedno jak ten cip bude velky.

  Pokud bude architektura postavena na uzirani main memory a main CPU, zcela zakonite to musi byt zoufale.

  Dedikivane grafiky maji onboard RAM rychlejsi nez bezne DDR a pripojene lomalnim busem, aby se nemusely zdrzovat prenosem pres PCIx.

  Tady maji dokonce i graficka fata byt prenasena do main CPU

  Všeobecně se ví že hry se dají snadno streamovat a to konečné vykreslení zvládne i dnes kdejaký ARM …

  O streamovanych hrach nebylo ani slovo, tan nejde o nic jineho, ze GPU vykon je prenesen na serverovou GPU farmu.

  A je potreba setsakra kvalitni pripojeni k internetu, s beznou wifinou ci DSL zapomen.

  Může to být zajímavé, ale nějak se mi nezdá, že by to mohlo konkurovat dedikované grafice. Obecně CPU není zrovna výhodné používat k vykreslování grafiky. A ty řády stovek až tisíců stream procesorů v dedikovaných GPU prostě musí být výkonnější.

  Pamatuji jeden počítač, který využíval kromě hlavního CPU Tzv coprocesory na grafiku,rychle přesuny paměťových bloků atd.Navic měl tzv fast RAM a normální. Do sdílené paměti měly přístup všechny a do rychle jen něco.Fungovalo to velmi dobře a ve své době valcovali konkureci

  Nezlobte se ale výkon než integrovaný Intel má už opravdu ledasco nebyla to žádná sláva high end grafika je podstatně někde jinde a to IU starých titulu ano není to pomalé to určitě ne ale žádný velký zázrak V tom taky nevidím

  Berete drogy? Počítač který stojí 150k a víc tak se nevyrovná počítači výkonnostně co si člověk pokládásám. To už je lepší za ty peníze poskládat dvou bednovou soustavu a bude to šlapat 1000x rychleji.

  Hm, mně to spíš připadá, jako zoufalý plk.. Pokud tvrdím něco takového, chci vidět grafy a detailní srovnání testů, tohle je blábol… Apple už dávno není výkonnostní leader, ale pouze předražená hračka ;)

  Kyro vzkříšeno? Tile based rendering byl super, ale Kyro ho nedokázalo dotáhnout. Je to určitě možnost dosáhnout většího výkonu, ale nebude se konat pohádka ve stylu ARM cpu + Tile grafika rozdupe vše okolo. Jinak má samozřejmě Apple výhodu v uzavrenejsim a kontrolovanejsim prostředí, takže věřím, že udělá dobré řešení pro své zákazníky.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější