Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jsem jednoznačně pro, kolik má každý z nás doma nabíječek? Je to správný krok ke snížení elektronického odpadu, kterého se ročně vyprodukuje neuvěřitelné množství. Ale je otázka, jak bude Apple tento krok prezentovat.

  Jsem jednoznačně proti! Až udela apple pořadek .. jednou lighting, jednou USB, pak USB-C, pak ruzne waty atd, tak mozna …za soucasnych podninek nesmysl.. a

  Ne! Tohle vážně obhajovat nebudu! Příští rok bude jen Telefon v bublinkové fólii, bez ničeho. Druzí výrobci se předhání kdo do balení narve více příslušenství a tady si budete muset dokoupit rychlo nabíječku z výrobní cenou 50Kc za 999Kc. Jsou to blbci!

  Nejlepší by bylo, kdyby Apple udělal dvě verze: jednu levnější krabičku jenom s iPhonem a nálepkama, a druhou dražší se vším jako vždycky. Kdo si koupí iPhone poprvé, koupí si s nabíječkou. Komu se válí doma nabíječky z minula, koupí si levnější bez.

  Mě je to buřt, co tam bude, nebo nebude (rychlonabíječku už mám od zeleného skřeta). Divím se, že to Apple nebalí do papírového sáčku na pečivo!
  Apple a ekologie nešly nikdy dohromady, je to nejvíce zasviňená firma, co se týká ekologie, spoustu výrobků je jen na jedno použití, protože se nedají rozebrat, např. AirPods, dojde baterie, zahoďte a kupte nové. Moje Koss Porta mám již 10 let a pořád fungují skvěle!
  Je to docela smutné, že Apple na nějakou ekologii z vysoka kadí!
  Samozřejmě, že počítám s tím, že možná Apple překvapí a za krásných lidovýh 5 tisíc nabídne svou bezdrátovou nabíječku. Nebo alespoň rychlonabíječku zvlášť, samo, že v balení, takže ekologie zase u prde…
  Nebo třeba bude nějaká v recyklovaném balení, jak to má zelený skřet, ale to silně pochybuju.

  Když zahodíš sluchátka od apple tak je tam cca 10 gramů plastu + miniaturní baterka a miniaturní elaktronika cca o dalších 10 gramů navíc.
  A to že je každých pár deka salámu či jiných potravin zabalených do x-násobku množství plastu to ti nevadí? A nebo nápoje. Ten samý případ. A to jsou věci denní spotřeby, které takovýto marast v daleko větším množství jebou denně. Sluchátka zahazuješ kolikrát? za den, za měsíc, za rok, za několik roků?
  Jsou tu jiní frajeři na ekologii a odpady – potravinářské firmy, farma firmy …..

  To je super, koupim si mobil bez nabijecky….kdo tohle chvali, musi byt mentalne omezen.

  Víš co je dobrý? Že tvůj názor vůbec nikoho nezajímá. Pokud se ti to nelíbí, tak si kup telefon od jiného výrobce. OK i pro mě by bylo lepší, aby v balení nabíječka byla, ale nebudu psát takový sXXXky na net.

  PS: ten mentál je co o tom rozhodl je minimálně korunový miliardář. :-)

  a preco by korunovy miliardar nemohol byt idiot, v USA maju takeho prezidenta. Celkovo inteligencia je brzda k bohatstvu.

  Kdyby to Apple zlevnil, musel by ukazat pravdivou cenu nabijecky…. to nikdy neudela, jelikoz sleva treba 50,- czk by nebyla zajimava.

  No třeba já další nabíječku určitě nepotřbuju. V autě mám phone box na nabíjení, na nočních stolcích mám zabudované bezdrátové nabíječky z ikei. V práci mají všichni iphone, takže máme pár „erárních“. Když si to tak přeberu, tak nabíječka co byla k iphonu 11 pořád leží v krabičce smotaná, stejně tak sluchátka.

  Tak je to pochopitelné, přece nečekate, že u telefonů s cenou kolem 30-40k bude nabíječka v ceně… Naprostý nesmysl… Chceš nabíječku? Tak si ji kup….

  :/ co k tomu dodat? Na jednu stranu, IP 12 si nejspíš budou kupovat většinou jen zajetí jablíčkáři, kteří už nějakou tu nabíječku mají; na druhou stranu je to pro Apple krok zpět protože přiláká méně nových uživatelů…
  Spíše se přikláním k tomu, že v tomto s Applem nemohu souhlasit… :(

  Apple na to ide chytro. Iphone 12 bude bez nabíjačky veď predsa každý má doma nabíjačku z predošlého iphonu. Akurát zabudli spomenúť že iphone 12 je posledný s lightning konektorom a že ďalší iphone už bude mať usb-c konektor. Cena iphonu sa nezmení a za nabíjačku si každý priplatí tipujem tak 99€. A potom že je to najhodnotnejšia a najziskovejšia firma na svete. Bodaj by nie keď vedia ludí takto pekne oklamat a ludia im to ešte schvalujú, tak vymývať mozok dokáže naozaj málo firiem.

  Co si budem povídat, Apple nemá přímou konkurenci, protože kdo chce jejich systém, musí mít jejich zařízení s jejich cenovou politikou. A očividně je tohle hodně lidí ochotno přijmout místo nákupu Androidu, nebo jiných alternativ. Mně to taky nevoní, protože jsem si na iphone 12 myslel a volnou nabíječku nemám, zejména ne s USB-C konektorem, pokud tam bude. Takže uvidíme, jak to nakonec bude a co Apple nabídne za řešení.

Vložte vlastní komentář

celý text