Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Spis by me naopak zajimalo, co je jeste v ios „derave“, co lze jeste vylepsit. Ono je sice pekny, ze se v kazde nove verzi nachazi vzdy nove tri vylepseni, ale kolik je tam jeste moznosti, ktere lze „opravit“, aby byl system opravdu „soukromy“?

  Vždy se nějaká chyba může objevit, ale je okamžitě opravena. Oproti lagdroidu, kde jsou chyby a zadní vrátka úmyslně vytvořené je iOS 10000000x bezpečnější.

  Já to chápu ale zajímalo co všechno napr v Safari lze ještě vylepšit resp jakými funkcemi doplnil které ještě zlepší soukromí a bezpečnost. Obavám se ze těch věci je ještě plno a ze některé zabezpečení z principu ani nejde udělat.

  Vývoj SW je zdlouhavá záležitost. Těch možností co zlepšit, opravit nebo přidat je nekonečno. Backlog iOS týmů se asi nikdy nedozvíme. A dost věcí ani jim dnes není známo – vývojáři reagují na obecné trendy a nové schopnosti software. Stačí se třeba vydat cestou integrace, což znamená třeba uvolnění nových nebo interních API a voala, odemkne se nová oblast, kde jde vylepšovat, ladit, opravovat a zabezpečovat.
  Netřeba zmiňovat závod vývojáři vs hackeři. V SW nikdy nebude úplně bezpečno. Důležité je být schopen pružně reagovat a rychle doručovat klientům. Správci mají Apple za zlé, že i minoritní verze MacOS obsahují breaking changes. No já je dost chápu. Ale já oceňuju, že to Apple prostě hrne dopředu a co považuje za špatné to odstraní nebo změní jak rychle to jen jde. Toto si moc IT firem nedovolí třeba jen proto, že by přišly o zákazníky. Apple teď sám sebe marketuje jako bezpečné řešení. Takže tyto fičury dostaly prioritu možná jen kvůli této image. Není to super důvod, ale buďme za to rádi.

  No vzhledem k tomu, že icloud číňanů a rusů běží na čínských a ruských vládních serverech… Chápu, že si iOvce myslí, že jí to může být jedno, ale už to pokrytectví Applu, by mi nedávalo falešný pocit “soukromí” 😎

  Nemyslím si, že by Apple mohl za to, jaký je v různých zemích režim. Apple je ovšem firma a je určitě lepší vydělávat, existovat a mít případný vliv na nedemokratické země, než se prostě jen stáhnout z trhu. Nostalgie „jó Apple, ten měl aspoň kuráž. Nepodvolil se Číně, Rusku, EU ani USA. Jen je škoda, že už dnes neexistuje“ by bylo opravdu úžasné.

  To chápu na 100%, pokrytectví nastává v případě, kdy Apple tvrdí, že mu na soukromí uživatelů strašně moc záleží a řadí ho na první místo, to mi hlava prostě nebere 🙂

  Tobe toho ocividne hlava hodne nebere. Cloud nemusis pouzivat. Cloud je stejne pristupnej i vladnim slozkam i v demokratickych statech pri obdrzeni soudniho prikazu. Soukromi je take to ze obsah cloudu a telefonu patri tobe a neni dale preprodavan.

  Dobrý den mám dotaz při probíhajícím hovoru a do toho mi někdo začne volat druhy tak první hovor mi to ukončí a zvoní telefon mám 6s + iOS 14

  Nestalo se tohle někomu

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.