Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Já bych prosil zase článek, který tu byl dřív, jak foťák iphonu je srovnatelný s profi (bez)zrcadlovkou. Nebo jak je video luxusní jak z profi mašiny. Tenkrát jsem psal, jak všichni v Hollywoodu zahazuji statisicove sestavy a běhají po place s iphony 😆 pamatujete na ty hoaxy? Samo tyhle clanky asi někdo sponzuruje xD

    Jenže v dnešním světě už v x případech nejde ani tak o ultramonstrozní kvalitu tvořenou sety za statisíce dolarů, ale o to, jak komfortně záznamy vzniknou nebo zkrátka jaký poměr cena/výkon/kvalita mají. Proto se iPhony (a nejen ty) začínají k natáčení filmů používat čím dál víc a totéž platí i o klasické fotografii, byť je samozřejmě pravda, že do některých koutů filmu či fotografie se zkrátka nedostanou nikdy.

    Rozdíl v kvalitě fotografie z iPhone a zrcadlovky je drastický. Moc by mě zajímalo, v kterých koutech krom cvaků z dovolené fotografie z mobilu exceluje na úkor zrcadlovky. A co se týče komfortu tak jsou zde menší plnoformátové bezzrcadlovky. Prostě velikost obrazového chipu a kvalitní optiku sebelepší post-processing nenahradí a přesvědčí vás o tom první výřez z fotografie pořízené iPhonem a zrcadlovkou. Totéž reálnost bokehu. A ne, není to o počtu pixelů, ale o fyzikálních vlastnostech optiky. Pokud se teda bavíme o technicky kvalitní fotografii. A nemusí se jednat o fotografickou výbavu za tisíce dolarů. Už základní těla zrcadlovek se setovými objektivy podávají daleko lepší výsledky a to jak v dobrých, tak ve zhoršených světelných podmínkách. Obsahová stránka fotografie je samozřejmě věc druhá.

    Tak fotky a videa z iPhone se využívají ve zpravodajství. Dokončena NYT najal při příchodu iPhone 5s odborníky a učil novináře dělat použitelné snímky. Kupodivu úspěšně. 😉

    A umíte si představit jak redaktor běhá s 6 kilovou kamerou , kterou absolutně neumí nastavit a neví jak se s ní zachází vs telefon, kde člověk jednou klikne, podruhé pošle :D.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.