Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    a co k tvOS ? nic ten system bezi uplne na paradu v zivote som nemal ani jeden zasek aplikacie aspon mnou vyuzivane su bez akychkolvek chyb (Netflix, HBO GO, Horizon TV, Apple TV, Fusion, Youtube), Apple TV plne nahradilo obycajnu TV, mam filmy, serialy a zive vysielanie aj s archviom, ano youtube je troska na nic ale da sa to prezit, uz by som sa v zivote nevratil k sekajucim android boxom a podstate som nahradil aj Kodi, ktore je sice fajn ale neustale riesit čo nefunguje a čo sa zase zmenilo ma nebavi…

    Asi jsem staromilec, ale iOS14 mi moc nesedí :( Widgety používat nemusím. Knihovna aplikací která se mi nelíbí však asi vypnout nejde. macOS jsem měl nainstalovaný pouze chvilku bude potřeba to ještě graficky dočesat (Někde bude potřeba posunout text, změnit pozici aktivních prvků, atpd.) ale nevypadá to ošklivě.
    Co se týká přechodu na vlastní procesory tak mám trošku strach, že to dopadne jako se všemi zařízeními od Apple. Aktualizujte, aktualizujte a najednou zjistíte, že je systém pomalý a už jej vrátit zpět nepůjde a zařízení můžete vlastně vyhodit. Některé systémy jako Lion, Yosemite, Sierra nebo počáteční Catalinu jsem zkoušel nainstalovat, ale začaly mi fungovat až od nějaké vyšší verze. Půjde stále ještě downgradovat systém a nebo to budou moci zablokovat? Mám např. Mac Mini z roku 2006 (?) na který jsem nahrál 10.6.8 a slouží pro digitalizaci nahrávek z miniDV a Digital8. Obávám se, že nové macy už nepůjde jednoduše ani složitě upgradovat (HDD, RAM, CPU, …).

    „Aktualizujte, aktualizujte a najednou zjistíte, že je systém pomalý a už jej vrátit zpět nepůjde a zařízení můžete vlastně vyhodit. “ no ja neviem toto sa mi vecne deje na Windowsoch na jablkach som to este nezazil :D

    Systém pochopitelně nešel vrátit na iPadech, iPhonech, appleTV, appleWatch a podobných zařízeních. Sbližováním iPadOS a macOS s přechodem na vlastní procesor by však teoreticky mohlo dojít k podobnému i na straně macbooků nebo iMaců.

    Ideální byl případ 10.7 Lion, který doslova umrtvil mašiny na kterých bez problémů fungoval 10.6.8 Snow Leopard. Jednalo se však o systémy kde šlo ještě bez větších problémů upgradovat HW a nebo downgradovat. Zmiňovaný Yosemite byl pak použitelný až od verze 10.10.3 (?), atpd. Nasazením (a to se již opakuji) ARM procesorů může (samozřejmě i nemusí, ale informace k tomu nejsou) i o upgrade různých firmwarů, které pak třeba znemožní downgrade.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.