Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Testoval jsem (holandská VPN), ale prostě ta knihovna je chabá a pořád raději vzpomínám na své Beta radovánky s Geforce NOW.
  Od chvíle, co se od Geforce NOW trhly studia jako Activision/Blizzard aj., tak již není tolik atraktivní.

  Existuje vůbec v současné době stream služba, kde by bylo možné si zahrát Overwatch?

  Teoreticky to funguje v USA a pár evropských zemích, kde je k dispozici streamovací služba Shadow. Jedná se v podstatě o kompletní pronájem PC s Windows. Uživatel si tam může nainstalovat co chce či potřebuje, včetně Battle. netu.

  Problém je v tom, že Blizzard ve svých podmínkách přímo zakazuje hraní přes streamované služby. Hráčům tak hrozí zabanování účtu i přes Shadow. Ostatně u Geforce Now to byl v betaverzi poměrně velký problém.

  Tohle je zatím nejlepší streamovací služba, obsah se časem určitě bude slepšovat s tím jak se bude postupně zkvalitňovat průměrné připojení, je ale naprosto zjevné že v tomto rozhodně je budoucnost hraní. Nedovedu si totiž představit že bych měl neustále točit grafické karty i v budoucnu, přičemž je drtivou většinu času vůbec nepotřebuji a v počítači jejich výkon jen tak leží ladem. O co je lepší prostě jen streamovat video 4K (v budoucnu možná i dva video proudy pro VR helmu a každé oko zvlášť) přičemž mne vůbec nemusí zajímat jaký absurdní výkon kolika grafických karet bych na něco takového potřeboval, budu to tak moci hrát na telefonu, tabletu, i tom nejhloupějším televizoru bez PC bez jakékoliv zbytečné konzole. Tohle je skvělá věc.

  Co to ještě brzdí ? Jednoznačne nutnost hry kupovat namísto aby byl uplatněn model netflixu kdy jedno předplatné pokrývá veškerý dostupný obsah. … ale to se snad ještě časem zlepší.

  Ale samozřejmě je mi jasné proč to tak je. Ze dvou důvodů, přemluvit vydavatele na takový model není jednoduché, protože vydavatelé tím nevydělají zdaleka tolik. Aby se takový model mohl nasadit musí být platforma opravdu velmi populární a garantovat slušný balík i přes jednotkově nižší cenu. Další důvod je logicky snaha v počátku trochu krotit zátěž sítě a serverů do doby než bude výkonu připraveno tolik, že to nebude nutné. Pro google je nyní určitě výhodnější měsíčně platící moula který si tam čas od času žmoulá jednu zakoupenou hru než aby pařil od rána do večera … tohle ale googlu bude časem úplně jedno a naopak zjistí, že tím druhým mnohem snáz buduje závislost a model netflixu možná zavede.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.