Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Apple zas predstavi blbost a vytahovac penazi.

  V případě,že budou AG cenově dostupné veřejnosti,tak si myslím,že by to mohl být trhák. Také důležitá věc je ta,že by AG měli mít funkce které využije běžný spotřebitel. GG jsou nejen cenově nedostupné,ale také mají aplikace jen pro vývojáře. Teda aspoň co vím. AR je fajn a spousta lidí touží po zařízení z budoucnosti a při představě,že mám brýle, které si mohu sám personalizovat,tak to bude mít úspěch.

  Brýle proti hodinkám, telefonu atd. mají několik velmi zásadních problémů.
  1. Skoro 50% lidí nosí dioptrické brýle. Takže pokud AG nebudou nebudou zároveň řešit tento problém, tak má Apple a vlastně kterýkoliv výrobce, který toto řešit nebude, o hodně méně zákazníků.
  2. Brýle (vím o čem mluvím, nosil jsem je skoro 20 let) jsou hrozně omezující. To u hodinek není. Ale brýle vám zmenšují viditelný úhel, padají z hlavy, u některých sportů jsou skoro nepoužitelné atd.
  3. Pokud se bavíme o zdravotních hlediscích, tak jsou zde i další vlivy, ne pouze klasická krátko či dalekozrakost. na tom třeba hodně zkolabovalo 3D, protože spousta lidí trpí př sledování 3D s brýlemi nejrůznějšími zdravotními problémy – např. následná migréna atd.
  4. Jedná se o velmi výrazný módní doplněk, která navíc není příliš univerzální. Je tady velká závislost na tom jaký máte tvar hlavy, tvar a velikost očí, dlouhé či krátké vlasy atd. Takže toto všechno musíte „zaimplementovat“ do designu. A když se podíváte do první optiky, tak jde jasně vidět, že ta variabilita a vkus lidí je obrovský.
  Určitě jsem na něco zapomněl, ale i toto znamená obrovské omezení jak pro výrobce, tak pro zákazníky. A když ještě do toho započítáme fakt, že množství lidí, kteří nemají nejnovější iPhone není nejvíce, tak se nám ta „buňka“ případných zákazníků hrozně smršťuje.Jsem zvědav, zda se toto vše podaří Applu vyřešit.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.