Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Studenti Applisti nechapou formaty souboru

  Co bys čekal o Amíků, jeden negramot, vedle druhýho, hlavně, že maj ajfouny. Nedělám si ale iluze, že čeští aplisti by to zvládli, protože co jsem se setkal s nechápavým člověkem, nebo tech. negramotem, skoro vždy uživatel Apple :-( Pak jsme všichni za iDioty.

  je otazka, co tam bylo napsane. Pokud tam bylo: Povolene formaty JPG/PNG, tak je chyba jednoznacne na strane studentu. Pokud ne, pak je to asi diskutabilni.

  Kym ten format nebude standardne podporovany, stale s nim bude problem. Ved ani windows ho nevie otvorit.

  Prosím, můžeš přečíst celý článek před psaním komentářů? Ve třetím odstavci se nachází, že Windows se podpory tohoto formátu dočkaly v jedné z posledních aktualizací.

  Hugo vidno, že nepoužívaš Windows 10. To nie je ako na Macu, že máš možnosť si vybrať, ktoré aktualizácie sa nainštalujú a ktoré nie. Na Windows 10 sa updaty nedajú vypnúť, iba pozastaviť na určitú dobu, potom sa tak či tak samé obnovia a inštalujú sa pri každom reštarte. Takže aj keď niekto ani poriadne nevie, že nejaké aktualizácie existujú a má Windows 10, tak vždy bude mať systém v poslednej možnej verzii.

  to: G
  to co si pisal, sa tyka viac domacich pouzivatelov. Firemne PC su vacsinou v domene s vlasnym WSUS, a ten riadi, ktore aktualizacie sa budu distribovat na pracovne stanice a skolske PC, mozu byt na tom, tak isto. Ked sa admin zatne, tak prelezu iba tie aktualizacie, ktore Microsoft oznaci ako totalne kriticke.

  Windows se podpory dočkaly v roce 2018, to bych nenazval jednou z posledních aktualizací jak je uvedeno v článku

  Nějak nechápu ten problém. Pokud se práce ukázala jako nahraná aniž by se fotka nahrála, tak je problém na straně provozovatele. Pokud to skončilo chybou nebo bylo uvedeno, že HEIC není podporovaný tak je jednoznačně chyba na straně studenta, obzvlášť když třeba pomocí ImageMagick nebo banalního screenshotu lze převést cokoli na cokoli.

  Ta informace o podpoře tohoto formátu ve Windows 10 je zavádějící! Windows 10 jej podporují od verze 1803 (vydána v dubnu 2018), ale ne nativně! Uživatel si musí z Microsoft Store stáhnout kodeky, jinak tento formát neotevře. A platí to i pro nejnovější verzi 1909. Takže pokud má nějaká organizace nebo větší firma nastavenou politiku, že uživateli neumožní tahat a instalovat do PC cokoli, tak si tento formát na firemním PC neotevřou i přesto, že budou mít nejnovější verzi Windows 10, teda pokud jim tam podporu tohoto formátu nenainstalují záměrně pracovníci IT oddělení.

  Náš školní systém Edupage vůbec neumožňuje nahrát fotku z iOS, ať už .jpg nebo .HEIC. Tím pádem si fotky musím přeposlat na Mac, uložit do Stahování (ne do Fotek) a z Macu to do Edupage nahrát, nebo prostě všechno skenovat.

  Ahoj, heic umožňuje jako konteiner uložit do jednoho souboru několik fotek (třeba při pořízení sekvence fotek). Což je důvod, proč mohou být někdy soubory tohoto typu obrovské. Nedávno jsem jeho podporu implementoval do našeho webového portálu. Interně máme obrázky ve formátu JPEG, ale uživatele ve formátu neomezujeme a pokud se podaří převod pomocí imagisk na serveru, bereme fotku jako akceptovanou.

  Věřím, že systém pro školy bude mít podporu brzy taky, zvlášť, když jsou v Americe iPhony tak populární a problém se dotkl tisíců studentů.

  Negramotnost je známá věc. Úroveň vysoké školy v usa na druhou obtížnost se rovná vystudování naší střední škole s určitým zaměřením. Že neumí ani přeložit soubor mě nepřekvapuje. Je to země extrémů, na jedné straně špičkoví vědci na druhé straně lidi neumici se ani postarat o sebe. Tohle vám ale v bedně neukáží.

  Ne každý musí být nutně IT vzdělaný a nějaké formáty většinu nezajímají ani netuší co to je. Američan nebo Čech. Toto přesně je, nebo spíš byla filozofie Jobse. Uživatel se nemá starat o techniku, ale má jí používat. Né řešit. Proto by měl výrobce softwaru vše uživatelsky řešit. Důkazem toho je i to, že v nastavení iOS není JPEG a HEIC, ale Nejkompatibilnější a Vysoká efektivita. Což na druhou stranu k IT vzdělanosti nepřidává.

  Pokud student neumí přepnout do formátu jpg, či jej v počítači převést, nemá na střední či vysoké škole co dělat. Je pravda, že stejně jako avi, mp3, či jpg se jedná o prehistorické formáty. Ale mně i vzdělaní lidé posílají MMSky, ačkoli je už mnoho let nepoužívám.

Vložte vlastní komentář

celý text