Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  No teď jsem si koupil iPad mini… Ale nevadí, jsem s ním maximálně spokojený… Výdrž a výkon jsou super, display moc neřeším a z 95 procent mi nahradí notebook. Teď od iPados 13 už to konečně nějak jde.

  Co mas proti displeji iPadu mini? Ten má nejjemnější rozlišení na palec ze všech iPadu.

  Nic… Já to píšu kvůli tomu, že jsem slepej a nemám představu o tom, jak vypadá. Výkon využiju hlavně na střih hudby, konvertování, nahrávání se softwarovým upravováním v reálným čase, kancelářský práce náročný nejsou.

  Taky jsem čerstvý majitel ipadu mini. A zvětšení úhlopříčky bych uvítal.
  Jsou situace, kdy mi těch 7,9” jsou málo.
  Ipad využívám z 80% ke studiu a když dám dvě PDFka vedle sebe je text už titěrný a každý milimetr navíc by se hodil.

  Tak proč si kupuješ mini? 🤦‍♂️

  Neasi. Já mám pro 11 a klasickej levnej ipad 9,7 a neumim si představit fungovat na mini. A popravdě, těch 10” mi bohatě stačilo a výkon na net, pdf, psaní v officu/iWorku bylo taky v pohodě. To Pro jsem pořídil spíš jako primární nástroj do budoucna. S iPadOS to už má smysl.

  Za mě je mini asi pro vidící vhodnej třeba na nějaký jednodušší zápisky nebo asi jednoduchou kancelářskou práci. Mně ale velikost displaye nezajímá a proč bych si měl kupovat Air nebo Pro, když Air je úplně stejnej, akorát větší a pro není zase o tolik výkonnější. Mini je ale na studium použitelnej dobře a pro něco je i lepší než základní iPad kvůli výkonu. Mně by základní iPad 10,2 asi nestačil hlavně kvůli tomu nahrávání a střihu.

  rozdíl mezi A12 a A12X/Z je obrovský- sám mám oba doma a grafika je lepší o 100% a multicore třeba 60% :-)

  Ale který aplikace kromě na střih videa a grafiku jsou schopný výkon pročka využít? Navíc ten tablet už pak není tak lehký a váhou se dá sehnat podobný ultrabook. Jediná výhoda je pak ta, že je iPad narozdíl od nb pořád v pohotovosti, ale pokud vyloženě neděláš grafiku, tak se ti pro nevyplatí.

  Citujem: „Navíc ten tablet už pak není tak lehký a váhou se dá sehnat podobný ultrabook.“ to je odvážne tvrdenie, keďže iPad Pro 11 má 473 gramov. Najľahší ultrabook na planéte od LG má 889 gramov.

  Jo sory, koukal jsem na 12,9 iPad. Stejně mi ale pro dává smysl jenom na nějakou složitější grafiku a práci s multimédii, Air potažmo Mini na většinu složitějších věcí stačí.

  Souhlasím, že próčka jsou hlavně na střih, grafiku a hraní her a to i při 120 fps. Já měl 9.7 pro a zvykl jsem si na skvělý zvuk- proto jsem na konzum vzal 11ku. Navíc koupit si ipad který vypadá prvního aira(2013) furt stejně jsem nechtěl

  Dovolím si povedať, že nasadenie miniLED najskôr na najlacnejšie zariadenia kvôli otestovaniu je hlúposť. Práve naopak, najskôr to poriadne otestujú niekde v laboratóriách, potom na svojich vlastných produktoch v rámci tímov Apple a následne to uvidíme v najvyšších triedach iPadov Pro a MacBookov Pro. Je to pomerne prelomová technológia, takže nedáva zmysel, aby išla v cenovom rebríčku odspodu. Povedal by som, že zákazníci si za miniLED budú musieť poriadne zaplatiť. Podobne to bolo s FaceID – nová technológia odskúšaná len v Apple a nešla najskôr do SE, ale rovno do top triedy novinky za 1000+eur.

  Ja mam teda ipad 10,5 Pro a sem snim spokojen plne. Nemam v planu menit. Spis chci letos vymenit aw2 za nove aw az vyjdou. Ale pokud zachovaj velikost tab mini a displej bude bezrameckovej myslim si ze by si nasel velke misto v podilu prodano x kusu.

  Benny:
  iPad Pro že nemá o tolik vyšší výkon než iPad Air nebo mini? V nevidomosti chápu, že nepotřebuješ velký displej. Ale tvrdit o pročku, že není o tolik výkonnější je celkem odvaha. V benchmarcích má běžně kolem 650tis bodů. Pro srovnání SE 2 který má stejný procesor, má o třetinu menší výkon. Takže pochybuju, že ipad pro nemá zase o tolik větší výkon než ipad air nebo mini. Pro je jedním slovem BRUTÁLNÍ a strčí do kapsy 90% notebooků nebo ultrabooků do 30tis. Ale to nemůžu srovnávat, protože to jsou jablka a hrušky.

  Jenže k čemu to kromě grafiky využiješ? Tu kancelářskou práci, střih zvuku i školu na tom uděláš úplně stejně rychle. Jinak srovnávat to s notebooky se na jednu stranu moc nedá, za mě je ale iPad mnohdy užitečnější z hlediska ceny/výkonu než nb.

  Proto jsem napsal, že to je jako srovnávat jablka a hrušky. Já mám třeba problém se soustředěním. PC mi nikdy nesedl, protože jsem vždy musel mít otevřených více oken a bylo to kontraproduktivní. Tohle se u iPadu celkem vyřešilo. A teď k tomu výkonu. Ten steoj budu mít tak 4 roky a bude stále celkem aktuální. Proto jsem jej koupil. Má potenciál. Zvládá splitscreen což jiné ipady než Pro nezvládnou. Dokáží jen jen dvě aplikace vedle sebe. Ale pokud potřebuji editovat ve 3 aplikacích najednou, je to dobrá věc. Problém (a to se neuraz, protože to rozhodně nemyslím zle) je, že bavit se o výhodách 120hz displeje a výpočetního výkonu k zvládnutí zobrazovacích úloh s nevidomým, to prostě nelze. Jak jsem napsal v jednou z komentářů. Mám i iPad 2018 a s tím jsem spokojený do dnes. Ale na iPadu Pro jde vše lépe. A i když si člověk chce zahrát občas s ovladačem, tak Tanky nebo Fortnite ve 120fps, to se třeba s konzolí nedá srovnávat.

  No tak jasně… Taky to mám s tím soustředěním podobně. A to s tím 120 Hz displayem, proti tomu nemůžu nic říct, souhlasím s tím, že to určitě význam dává. Myslel jsem to spíš tak, že například na Air tu práci člověk taky udělá komfortně. Jasně, že Pro je lepší, ale stojí taky výrazně víc.

  Jo, se vším souhlasím. Základ pro 2018 startuje na 20k, Air na 14. 6tis. je rozhodně znát. Na druhou stranu než dát 14k ta Air, vzal bych za 10 obyč 2018. Protože dát 14 za Air nebo 20 za Pro, to by pro mě bylo už sakra dilema. A největší paradox je, že mám doma první mini a šlape do dneška celkem obstojně i s iOS 9.3 tuším :D takže když to hodně přeženu, tak Pro 2018 mě přežije 😂😂😂

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější