Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Povedal by som, že hlavná výhoda oproti OLED nie sú vôbec výrobné náklady, ale to, že miniLED dokáže operovať dlhodobo na veľmi vysokom jase bez vypaľovania. Keby mali MacBooky alebo iPady OLED displej a niekto by robil 10 hodín napríklad vo Photoshope každý deň, tak by boli všetky statické prvky ako bočný panel s nástrojmi atď. trvalo vypálené do displeja po relatívne krátkom čase, to u miniLED nehrozí.

  Vypalování na MacBooku je šílené. Můj 15” Pro 2018 byl už 3x v záruce na výměně displeje kvůli vypalování, divím se, že se o tom nepíše, ale přijde mi to celkem jako solidní skandál. Pracuji na něm skutečně usilovně a po 3-4 měsících se začnou vždycky objevovat tmavší fleky, viditelné na bílém nebo šedém podkladě a postupně se to zhoršuje, nevím co budu dělat až mi vyprší záruka…

  Ak sa vada prejaví trikrát, tak by ste mali mať zo zákona právo na vrátenie peňazí. Ak sa začnú objavovať tmavšie alebo bledšie fľaky, tak je to vada podsvietenia, ale nie vypaľovanie. Vypaľovanie by bolo, keby bol zrazu viditeľný dock alebo vrchná lišta aj vtedy, keď by neboli zobrazované. Tak ako boli vypálené ikony na iPhonoch X s OLED displejom v predajniach, potom tam začali púšťať animácie, aby tam nebol dlhodobo statický obraz na vyššom jase.

  Ondra: A proč používáš na práci NB od Apple? Dell, Lenovo a další jsou jasně lepší a kvalitnější volba. O Apple problémech s NB čtu snad pořád, klávesnice, displej, baterka, touchbar, furt něco….
  Já mám Dell a spokojenost, kdyby bylo třeba druhý den opraví.
  Ale je zas pravda, co za SW používáš a že člověk, pokud jede na Windows musí zkousnout otřesné aktualizace. Na tom Dellu mám Arch Linux, takový polopracovní stroj. Jinak mám od Apple AW, iPad, iPhone.
  NB od Apple mě zatím nepřesvědčili, dokonce jsem měl jeden firemní cca 1,5 roku a astjně jsem používal Della :-)

  Hele Géčko, v prodejnách, co jsem byl, maj iPhony pro jistotu rovnou vyplý obrazovky a všechno ostatní, krom iMacu a NB, kde běží animace. Když jsem se zelenejch a i jinde v prodejně ptal, tak prý, šetří planetu. Tak to jsem FAKt rád. Alespoň, když ušetříme takhle planetu a budeme si kupovat třeba Apple produkty jednou za 8 let, ušetříme planetu a zachráníme pracující děti.

  Sice Mini LED, ale stále jen LCD displeje nedávají v iPhonech již prakticky žádný smysl. Tam jedině až Micro LED jakožto nástupce (AM)OLEDů. Ale k nim je ještě dlouhá cesta…

  A je to tu zase, Apple, místo aby nasadil Micro Led, zase použije jen o trochu lepší Mini Led. Tento rok je to jinak jedno zklamání za druhým.
  iPady Pro = recyklát, Macbook Pro 13 = recyklát, iPhone SE2 = recyklát!
  Tolik šrotu a já si tak chtěl koupit iPad Pro s Micro Led, A14 a pevnou konstrukcí.
  Snad to zachrání iPhony 12 (Pro) a AW 6.
  Ale co tak tuším, asi počkám s iPhonem na další rok, až odstraní úplně notch.
  Akorát váhám, zda koupit nyní iPad Pro 2020, nebo počkat na další rok, kde bude už A14, což bude myslím obrovský skok kupředu. Jde mi hlavně o malování, kde používám HROMADU vrstev a soubory mám kolem 6 GB v PSku, ale na iPadu je jiný SW, tak tam aby to co maluju zvládal. Rád bych iPad tak zmaloval, až se z něj bude kouřit LOL :-D
  Vážně, maluje někdo vážně poloprofi, profi a co byste doporučili. Zatím si vystačím s Macem Pro a Wacom tabletem nejvyšší řady.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.