Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Porovnejte to ‚geniální‘ chlazení…

  Klasický LSA, který si ani nepřečte, že vyšly dva různé macbooky pro. Jeden dvouportový a jeden čtyřportový. U těchto dvou modelů se liší všechny komponenety i v základní konfiguraci…

  Čtyřportový MacBook Pro opravdu není základní model druhého „různého“ MacBooku. Jedná se o vyšší třídu základního 13″ stroje, o kterém píšeme. I Apple jej takto prezentuje.

  Takže máme porovnávat, podle vaší formulace, „druhý“ 13″ MacBook Pro se čtyřmi Thunderbolt 3 porty, který vyjde na 60 tisíc, se základním MacBookem Air, který vyjde na 30 tisíc? Jaký by to mělo mít význam? V tomto článku se navíc zmínka o „druhém“ modelu nachází hned několikrát. Tudíž mohu říct „klasický Jiří, který soudí článek bez toho, aniž by si jej přečetl celý“. Přejí nádherný večer.

  Tak jste si odpověděl sám, srovnáváte nesrovnatelené. Tahle první verze Macbooku Pro je určená pro lidi, kteří chtějí být “Pro”, ale nemají na to peníze. Pro profesionály, kteří potebují výkon je 60 tisíc za pracovní stroj zanedbatelná částka, kterou mají za pár týdnů zpátky. Akorát pro redaktora LSA, který musí sypat co nejvíc článků o ničem je to něco nepředstavitelného.

  Potom mi vysvětlete, proč bychom kvůli profesionálům, kteří potřebují výkon za 60 tisíc korun, měli srovnávat stroj s touto cenou se základním MacBookem Air, který pro ně není určený (použijeme-li vaši logiku)?

  Protože se článek jmenuje kompletní srovnání. Ale na to už jsou čtenáři vašeho serveru zvyklí, že se v článku nic nedozví. Hlavně že se kliká a je návštěvnost….

  Potřebuji si do práce pořídit nový Macbook. Čekal jsem na Macbook Pro a oni vydali tohle :/ Vzhledem k limitaci financí si mohu vybrat buď mezi Macbook Air i7 (10. generace), 16GB, 512GB a nebo Macbook Pro i5 (8. generace), 16GB, 512GB. Gamut ani touchbar mě nezajímají.

  Do Aira je s dovolením nesmysl pořizovat i7, když se kvůli pasivnímu chlazení nejrychleji přehřeje a benefit oproti i5 bude minimální. Pokud chcete Air, je i5 opravdu nejlepší volba. Nekupoval bych Air ani kvůli výdrži, toho rozdílu 11 vs 10 hod. Apple dosáhl hlavně nižším maximálním jasem (400 vs 500 nitů), protože když se podíváte na metodiku jeho testování výdrže, zjistíte, že se testuje jasem na 75 %. Jejich reálná výdrž je srovnatelná. Air je v tom lepší opravdu o vlásek, který vás stejně nevytrhne. Důvod koupit si Pro máte, pokud potřebujete udržet výkon při dlouhodobé zátěži. Ten totiž má na rozdíl od Air kvalitní aktivní chlazení a jeho výkon tak při náročnějších činnostech ani po dlouhé době neklesá. Air vám po chvíli spadne na zlomek výkonu.

  😂Všichni to tu hejtí, protože vydělí nějaké vydělí v Aj kterému stejnak rozuměli jen na půl a nebo četli nějaký bulvarní články který na to ani nejsou zaměření ale nikdo si to ani ne vyzkoušel. Ale ok jestli chcete tak si kupte starej macbook pro za novou cenu…

  Jen ro srovnání:
  Dell xps 13, 9380, 30000 Kč, 1,9 gHz, turboboost až 4,1 gHz, display myslím stejnej jako u Macbooku pro 13 palců, ram 16 gb, je pravda, že nic moc vestavěný repráky, ale kdo je potřebuje, může připojit kvalitní sluchátka nebo repráky…. Teď tady vůbec neporovnávám systém, ale výbava Apple počítačů je za mě nic moc, teda těch 13 palcových a Airu. Ale abych tady jenom nenadával, 16 palcové pročko se fakt mega povedlo… I když nechápu otřesnou webkameru.

  Hmm. Myslím že tu moc čím se chlubit není u dellu… Horší design (hlavně použitého material a jeho opracování) kamerka ještě horší než u MBA, repráky taky, touch pad je u MBA mnohem větší a s podporou gest narozdíl od miniaturního u dellu cena je u MBA taky přívětivější a Šístek se za mě rozhodně počítá protože to dokáže dost ovlivnit výkon efektivitu při práci výdrž baterie atd.

  Kamerka, výdrž ani cena nejsou u Macbooku lepší, právě naopak. Design to samé. Jestli je lepší MacOS nebo Windows nemá cenu řešit, je to o preferencích uživatele. Stroje ale má Dell jednoznačně nejlepší.

  Pozrime sa na to inak, tohtoročné MacBooky pro majú možno schválne procesory staršej generácie, lebo keď budúci rok Apple predstaví MacBooky pro so svojimi ARM procesormi, tak môže povedať že je tu obrovský nárast výkonu.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější