Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  „Fungovala dokonce i malá LED dioda, která signalizovala správné připojení monitoru.“ …
  naprostý nesmysl synku. Nic takového SE nemělo, co tam může poblikávat je leda LEDka integrovaného SCSI disku. A ta kdyby neblikala tak její výměna je práce na 15 minut a cena dílu za jedno éčko v prodejně s elktrosoučástkami. Navíc klasické vzácnější SE bylo se dvěma disketovýma šachtama a bez HDD a tam fakt žádná LEDka nebliká . To na videu je novější model a neřekl bych, že je příliš vzácný. Další převzatý článek nějakého iOS Geeka, který nic neví o Apple Old School a nikdy nepracoval s disketovým Macem.

  Presne tak, tento stroj som mal doma plne funkčný ešte pred 5 rokmi, aj s klávesnicou, myšou pôvodnou, s obalom ako ruksak. Macintosh Plus. Jedine čo som v ňom menil bol harddisk za väčší. Kopec origoš diskiet. Pozdravujem Zuzku zo Zvolena kde som ho predal. Na obrázku je Macintosh SE, maximálne Macintosh SE FDHD.
  Chlapec tak mohol dať dokopy Classic Macintosh 128K alebo jeho klon 512K aleboMacintosh Plus. Títo mladý pisálkovia si nevedia ani otvoriť MacTracker a pozrieť historiu Apple. Si myslia že Apple je iPhone, iPad, MacPro. Pracujem s Apple produktami od roku 1994 a nesmierne ma vytáča takýto diletantizmus.

  Pardon, to čo som mal doma a predal bol Macintosh SE/30-rok výroby 1989-1991, tých bolo plná prdel.

  A okrem toho, Apple nikdy nemal a nemá až dodnes vyvedenú na panel žiadnu LED diodu indikujúcu chod harddisku. Jediné čo svieti je mikrodiodka indikujúca zapnutie a donedávna pri uspaní pomaly pohásinala a zase sa rozsvecovala, čím imitovala dýchanie spiaceho človeka. SJ bol proti akýmkolvek svetialkam aby nerozptylovali človeka. Či harddisk pracuje predsa vidím na obrazovke. Tak isto neznášal hučiaci ventilátor, pretože robil v noci. Preto prvý iMac nemal žiaden ventilátor.

  Si mi pripomenul, ako som pred 20 rokmi jednemu znamemu upgradoval RAM na povodnom 128k Macintoshi na 512k :-)

  Macintosh IIx by som mal este niekde mat v skrini aj s klavesnicou a mysou (ADB pochopitelne)..

  Se tady s toho neposerte, že si někdo dovolil napsat článek! A zbytečně tu dědci nesmrďte! Mac byl odpad už tenkrát, nebýt toho, že začal vykrátat kde co a kde koho, už by po něm ani neštěkl pes! Dodnes ani Cataline neumí s poloviny to, co Linux, nebo Windows v základu a musí se do Macu přiinstalovávat další placené věci, jen vypíchnu třeba práci s okny, ale seznam co je tam neergonomicky, nebo chybí by bylo pomalu na diplomku. Nebýt toho Hype okolo Macu a že to začlo používat pár pošahaných vyšinutých jedinců v „Art“ branži… jak píšu Mav by nikdo už neznal. Teď se snaží zuby nehty udržet, zatím se jim to docela daří, jen budoucnost ukáže, jak dopadnou.

Vložte vlastní komentář

celý text