Zavřít reklamu

Přestože se začne iPhone SE 2. generace prodávat až v pátek 24. dubna, první recenze na něj jsou již venku. Postarali se o ně jako již tradičně recenzenti, kterým Apple poslal svou novinku s předstihem ve snaze podpořit její blížící se prodeje. Na to, jak v zahraničí novinka zaujala, se společně podíváme v následujících řádcích. 

U The Verge iPhone SE 2. generace opravdu zabodoval. Slova chvály si vysloužil za svou výdrž baterie, fotoaparát, výkon a dlouhou softwarovou podporu, kterou telefonu zajišťuje nasazení nejnovějšího čipsetu A13 Bionic. Díky těmto faktorům je tak recenzent přesvědčen o tom, že je telefon natolik kvalitní, že přiměje některé uživatele prémiových telefonů v ceně 1000 dolarů k zamyšlení, zda vůbec takto drahý stroj potřebují. Výrazně levnější iPhone SE 2. generace totiž nabízí vesměs to stejné.

Stejný názor sdílí i recenzent z TechCrunch, který označil iPhone SE 2. generace za super telefon se super cenou. Pro něj jakožto uživatele iPhonů bez Home Buttonu by sice byl přechod na něj alespoň zprvu krokem zpět, jelikož je již zvyklý na ovládání gesty, avšak ani to v jeho očích novinku jakkoliv nedegraduje. I od něj si Apple vysloužil pochvalu za použitý čipset, který telefonu zajišťuje jednak vynikající výkon, ale také mnohaletou softwarovou podporu, o kterou mnohým uživatelům velmi jde. 

Za úžasný považují iPhone SE 2. generace i v Engadgetu. Novinku zde totiž dokonce označili za nejlepší cenově dostupný telefon současnosti, což je titul opravdu vítaný. Cílová skupina z něj pak bude dle recenzenta naprosto nadšená, jelikož bude pravděpodobně přecházet z menších či minimálně stejně velkých telefonů. Přechod tedy pro něj bude v tomto směru naprosto bezbolestný a totéž platí i v případě ceny a výkonu. Zkrátka a dobře, SE 2. generace je trefou do černého jak z hlediska načasování, tak i ceny. 

Slovy chvály nešetřil ani joutuber MKBHD. Ten si u novinky pochvaloval zejména svižnost a dlouhou softwarovou podporu díky čipsetu A13 Bionic. Obecně se pak nebál novinku označit za jeden z nejlepších telefonů a za produkt, která může být nejdůležitějším produktem, který letos Apple světu představil. Skoro by se až chtělo říci, že podobná slova jsou v souvislosti s oživeným iPhonem 8 naprosto neuvěřitelná. 

Do novinky se zamilovala i půvabná iJustine. Ta o ní dokonce hovořila jako o neuvěřitelném telefonu za neuvěřitelnou cenu. Velmi povedený je podle ní fotoaparát, vynikající je však i jeho rychlost a výkon, který umožňuje využití prakticky jakékoliv aplikace či hry. I dle ní se proto jedná o dokonalou trefu do černého, která Applu zajistí vynikající prodeje. 

Související články

Dnes nejčtenější