Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pozor nepozastavujte synchronizaci na macu ve photos. Nejde pak pokračovat a musíte to znovu celý nahodit. (to znamená, že musíte mít na icloudu místo navíc na kopii vaší knihovny)
  Jdu to teďka zkusit nahodit, doufám, že se to chytne a nějak si to srovná a nebude to tam dvakrát :-( facepalm

  Tak ještě jinak, tak ještě k tomu musím mít dostatek místa na kopii knihovny z icloudu. Ono si to předem neporovná, že už 90% toho je na disku. Začne si to porovnávat až potom, co tu synchronizaci povolí.. Takže musím optimalizovat a až potom si ty položky stáhnout na disk… no pár set gb, to je opruz.

  ideálně, když pak Photos přestanou reagovat a člověk neví, zda to má vypnout a zapnout a nebo počkat a ono se to probere, jako třeba právě teď.

  Photos na Macu je stejně super aplikace jako Music, fakt funguje napůl.

  Poslední dobou se vše optimalizuje jen na mobilní zařízení… (a ještě blbě)

  Tak posun, kvůli místu jsem dal optimalizovat (2 knihovny se mi fakt na disk nevejdou), ale při optimalizaci jsem to přepnul na to, že chci mít originály u sebe na disku, tak to neprotestuje a možná mi to sesynchronizuje správně.

  Na funkci Fotky na iCloudu jsem si nezvykl. Vadí mi, že vyfotím sérii fotek, některé z nich rovnou v telefonu vymažu, protože se nepovedly, ale mezitím už se stihly nahrát na iCloud, kde je musím tedy znovu probírat a znovu mazat.

  Je možné si na icloud zálohovat přesně dané fotografie, které já chci? Dejme tomu označit a zálohovat, případně na cloudu udělat jejich složku atp.? Já mám icloud jen základní „zdarma“ a nechávám si ho na zálohy systému.

  Chci se zeptat, kdyz smazu nejake fotky v mobilu tak se smazou i na icloudu ze ?? Ale tedy kdyz mi nekdo ukradne telefon a ja dam vzdalene vymazat zarizeni tak se mi ty fotky taky smazou nebo ne ??

  Pokud smažete fotografie v iPhone, tak se přesunou do koše a po čase se automaticky odstraní. Také je lze vymazat ihned. V iCloudu se také přesunou do koše. Pokud vzdáleně vymažete zařízení, tak se obsah telefonu vymaže, ale nevymaže se obsah na iCloud. Ten máte stále přístupný z jiných zařízení.

  Nemožnost si zálohovat fotky jen které si vyberu, je duvod , proc nepoužívám vubec cloud . Klasická hamižnost Applu .. jak po penězích za cloud , tal nahraných datech .

  Možnost zálohovat si vybrané fotografie na iCloud samozřejmě máte. Služba se nazývá iCloud Drive. Pokud jde o placení za uložiště, tak poplatek je např. také u Google (nad 15GB), při ukládání původních fotografií. Samozřejmě existují služby, kde zdarma nabízejí i větší datové uložiště, ovšem já třeba těmto službám tolik nedůvěřuji, abych jim svěřil svá data.

  Ja jsem naprosto spokojeny s iCloud photo library.. Jedinou vytku mam, a to je, kdyz mam povolenou synchronizaci (zalohovani) pouze pres wifi, tak se mi ale ani nenacte starsi fotka v plne velikosti (ktera neni v zarizeni uz stazena). Tohle me nekdy dost stve, kdyz jsem mimo wifi a chci zobrazit nejakou starsi fotku, tak to nemam jak udelat, nez zapnout na chvili mobilni data, JENZE v tu chvili se zase nove vyfocene fotky automaticky uploaduji na iCloud pres datovy balicek, tohle je jedine, nastaveni, ktere mi tam chybi..

  Nejde mne o penize ! Ale o princip , ano, vymyslet triky jak to obejít .. to je jedno

  Pokud ti jde o princip, tak prvne musis zmenit sve pochopeni icloud Photos (iCloud Fotky). Nejedna se totiz primo o zalohu dat jak si to myslis. Smyslem teto sluzby je dostupnost fotek na vsech pripojenych a nastavenych zarizenich. Na zalohu slouzi, jak bylo jiz napsano icloud drive.

  Může mi někdo prosím poradit? V současné době mám icloud photos vypnuté. Jako zálohu iCloud používám (mám tam zálohovaný celý Iphone i iPad). Rád bych přistupoval k fotkám z iPhonu i na iPadu a naopak, ale nechci mít všechny fotky v jedné složce, ale Iphone a iPad odděleně, abych se v nich mohl lépe orientovat. Je nějaká možnost?

  Zároveň mám v iPhonu daných několik alb fotek z macu, a když zapnu iCloud photos, tak to hlásí že se smažou. Jak s tím pracovat? Lze je poté nějak nahrát po jednotlivých albech? Pokud bych je dal do fotek, tak se v tom nevyznám. Děkuji

  Poslední dobou mám problém se synchronizací fotek přes iCloud – stáhnu z foťáku do Macu, proběhne aktualizace na iCloud a fotky vidím v iPhone… jenže když ty fotky pak upravuju, už se mi úpravené fotky nesesynchronizují – v iPhone vidím neupravené, v Macu upravené. Donedávna to fungovalo bez problémů, ale posledních dobou to prostě nefunguje… Kapacita Cloudu dostatečná, kapacita v Macu dostatečná, kapacita v iPhone optimalizovaná – tak nevím, kde je problém.

  Lze to udělat i opačně? Tím myslím, že si dokážu vybrat pouze některé fotky na Iphone, které chci odeslat do iCloud a po jejich označení je odeslat?
  Diky za info.

Vložte vlastní komentář

celý text