Zavřít reklamu

Spolu s představením iPadů Pro 4. generace jsme se dočkali i odhalení zbrusu nového příslušenství ve formě Magic Keyboard pro iPady. Ta se pyšní jednak podsvícením a nůžkovým mechanismem úchytu kláves, ale také například trackpadem či magnetickým držákem, na který se tablet jednoduše připne a využívá. Jedná se tedy svým způsobem o unikátní příslušenství, které nemělo v nabídce Applu obdoby.

Přestože se mohlo zprvu alespoň podle ohlasu pod mnoha články o Magic Keyboard pro iPady Pro zdát, že je klávesnice vzhledem ke své vysoké ceně ze strany Applu krokem mimo, pravdou bude velmi pravděpodobně přesný opak. Z recenzí totiž vyšla naprosto skvěle a co víc – je označována za až revoluční příslušenství, které posouvá iPad na zcela nový level. Například recenzent z Engadget je přesvědčen o tom,  že Magic Keyboard výrazně převyšuje veškeré alternativy třetích stran. iPad Pro se díky ní stane skutečně dobrým počítačem, na který se skvěle píše a skvěle se i ovládá trackpadem. Klávesnice jako taková je pak poměrně robustní, elegantní a i velmi praktická. Jedinou vadou na kráse může být flexibilita pantu, která nebyla zcela podle představ recenzenta a potažmo cena, která není u klávesnice nejnižší. Recenzent si dále postěžoval i na nemožnost připojení příslušenství od USB-C portu na klávesnici, avšak tento nářek je zřejmě vzhledem k tomu, že se k iPadům Pro stejně mnohem častěji připojují klasické “pevné” huby možná trochu zbytečný. 

Z Magic Keyboard byli nadšení i v TechCrunchi. Využitelnost iPadu Pro totiž díky ní dle nich výrazně narostla, což je jednoznačně dobrá zpráva. Klávesnice nabízí dle recenzentů parádní podsvícení a vynikající rozložení kláves spolu s jejich perfektní funkčností. Díky tomu je tak zážitek ze psaní na této klávesnici naprosto úžasný. Velmi potěšujícím faktem je i bezproblémové magnetické přichycení tabletu ke klávesnici, které mu zajišťuje naprostou bezpečnost bez jakékoliv možnosti odpojení se a případného pádu. Připojený iPad na klávesnici se pak ani vůbec neklepe či obecně nedělá nic, co by práci jakkoliv znepříjemňovalo. Recenzenti jsou proto přesvědčeni, že je i přes svou cenu klávesnice naprostou povinností pro každého, kdo na iPadu Pro často píše.

Svou spokojenost neskrýval ani recenzent z The Verge. Toho potěšilo především zpracování trackpadu a jeho systémová podpora v rámci iPadOS. Rozměry trackpadu jsou sice podle něj poměrně nezvyklé, jelikož jsme u Applu zvyklí na obří trackpady MacBooků, avšak využívat jej lze i tak skvěle – tím spíš, když je mu perfektně přizpůsoben operační systém. Bohužel, zatímco podpora systémových aplikací trackpadem už dořešena je, spousta dalších aplikací si s ním zatím poradit neumí a tudíž mohou být pro jejich uživatele následující týdny či měsíce utrpením. Jelikož se však jedná o neduh ryze softwarový a navíc ještě takový, který nepochází z dílny Applu, nemůže ani The Verge klávesnici nedoporučit. 

Z prvních recenzí je tedy zcela jasně patrné, že se Magic Keyboard Applu velmi povedla a uživatelům poskytne zážitek srovnatelný s klasickými klávesnicemi k Macům či MacBookům. Obavy z toho, že se kvůli její ceně nebude prodávat, tak budou velmi pravděpodobně naprosto liché. Vzhledem k jejím vlastnostem se totiž bezesporu mnoho jablíčkářů pro její pořízení bez ohledu na cenu rozhodne. A co vy, přemýšlíte nad jejím pořízením?

Související články

Dnes nejčtenější