Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Dovolím si to krátit. Vše při starém, jen jiné jméno, protože pravděpodobně budou časem i jiné produkty za předplatné (Windows, nějaká variace na MSDN apod.)
  Rád jsem vám ušetřil čas, milí čtenáři :-)

  Presne tak, Pages, Number a Keynote.Howk.

  Office je lepší, teda hlavně když se porovná Word s Pages, tak vpodstatě nesrovnatelné…

  no keynote mi pridu daleko lepsie ako ms powerpoint, pages word nahradia teda taku tu klasicku pracu s dokumentov ale ms excel sa s numbers neda porovnat, proste bez excelu neviem fungovat…

  @Benny: Tak pokud porovnáváš pokročilé funkce, tak Word vede. Ale kolik lidí je dokáže využít? A to mluvím i o lidech kteří používají Word v rámci zaměstnání. Naopak na jednoduché tvoření textu je Pages mnohem příjemnější… A pak je tu ta otázka ceny… :)
  Že bych třeba platil dětem po dobu studia rodinou verzi, aby mohli psát a vyhodil bych za textový editor 28 tisíc :))

  @Quadrax: Tak zrovna ten Excel je jedinej program, kde si umím představit, že ho někdo komplikovaně využívá naplno. Ale zbylých 95% lidí tu svou práci udělá v čemkoliv jiném, na co jsou zvyklí. Ale hodnotím to z pozice člověka, kterej nedělá v kanceláři a Numbers používá jen na vytvoření sdílené tabulky na vykazování docházky.

  Ja jedine co nepochopil k cemu je dobre mit u office porad novou verzi ;) , mam doma 2003 v praci nejnovejsi a rozdil vidim jen v grafice a v tom ze nove se museji stale platit :p

  Já jsem student a pokročilé funkce Wordu používám hodně. Excel vs Numbers na počítači – jasně vede Excel, je pravda, že Keynote není o nic horší než PowerPoint. Za mě ale pokud pracujete denně s kancelářskými aplikacemi opravdu s pokročilými funkcemi, jasně vede Office. Navíc když si předplatíte Office 365, je zde opravdu hodně fajn funkcí navíc. A další věc, iWork má problémy s kompatibilitou. Fakt se mi nechce pořád převádět soubory, je to otravné. Samozřejmě můžete používat Open Office, ale upřímně mi to na používání nestačí.

  Není to tak, že problém s kompaktibilitou má spíš Microsoft ? Zcela záměrně… aby nutil všechny používat Office?
  Jinak chápu, že každý má své priority a vyhovuje mu něco jiného. I když nějak si neumím představit co za funkce jako student používáš

  Ne, proč by měl Microsoft podporovat tak neuniverzální formát od Applu? Pokud se podíváte na seznam formátů, které podporuje a dokáže v nich uložit soubor, je mnohonásobně větší než v iWork.

  Jo sory za to špatně napsaný jméno.😂 Používám hodně doplňky, speciální program na matiku, kterej ve Wordu funguje úplně dokonale přes makra…. No je toho ještě víc, ale je taky pravda, že jsem nevidomý, takže potřebuju některé speciální funkce, které programy jako iWork nebo ty Google věci nemají.

  @Benny Já spíš narážím na to, že před mnoha lety, byl Microsoft zakládající člen združení, které definovalo standart pro textové dokumenty. V té době šlo otevřít všechno ve všech programech. Pravda v té době Linux tak jak ho známe ještě neexistoval a Apple teprve opustil garáž. A jak šel čas, tak Microsoft objevil veliký tržní potenciál textového editoru v bussines sféře a protože měl velkou část trhu, začal svůj formát co nejvíc odlišovat od původního, tak aby ostatní konkurence, měla potíž udělat kompaktibilní software. Takže jsme nakonec v situaci, kdy státní správa draze nakupuje Ofiice, z mej daní a komunikuje s občanem ve formátech, které free programy mají potíž správně zobrazit. Takže i člověk kterej to vlastně nepotřebuje, je nucený platit roční výpalné 1800 kaček a nakrmit tak Microsoft podruhé a to za věc kterou považuji za základní funkci počítače. Přitom existují open formát .odt který je otevřený a umožnuje programátorům korektně zobrazit ve všech programech a platformách. Jenže.odt není o rejžování peněz… A to použití pro mtematický program je hodně nevšední, ale proč ne… :)

  Čím to je, že když MS ohlásí novinku, sevře se mi krk a povolí konečník. Mám dojem, že v řadě věcí MSofti pokulhávají na Googlem a jsou neprůhledně překompikovaní.

  A to zaplať pánbůh za dnešní Microsoft s jeho „milujeme opensource, milujeme Linux, Apple je náš kámoš“.
  Protože já si pamatuji ještě MS v devadesátých letech a to bylo peklo, ty nekompatibility, ty naschvály, kdy Apple s MS dohadovali jestli vyjde Office 98, jestli vyjde 2001, vždy to bylo rok po PC verzi, nekompatibility…

  Nevim, nevim… i nadále platí že kam Mrkvosovt šlápne, tam 7 let tráva neroste. Jejich neustále pokusy s mobilníma Win… Odrovnání Nokie… Drahý telefony co zůstaly bez podpory… Plán na emulátor Android aplikací… Dvou obrazovkové ntb, které jsou tak blbý, že je raději předem stoply… Aktualizace win které odrovnaj počítač… Nalákání lidí na neomezenej cloud a po roce velké omezení… A každoroční výpalné za Office 360… Dojebenej Skype… Kamarádství s Linuxem taky není tak žhavé… Verze programů pro Mac které jsou funkčně ořezané… Ale fajn, ja se z toho vymanil a jen z dálky pozoruju a pochechtávám se. Teď se už jen zbavit výpalného na školách a úřadech z mejch daní a můžu Mrkev zapomenout uplně :)

  To je pravda, proto mají nejrozšířenější systém, který je za mě uživatelsky daleko přívětivější než MacOS. Co se týče práce, tak pokud nepočítám střih videa nebo grafiku, je Windows lepší a lépe přizpůsobitelný. A nechápu problém s placením Wordu. Pro lidi, co funkce nepotřebují, jsou jiné programy, pro další Word, Excel a PowerPoint. A osekané aplikace pro Mac…. Ne vždy je to chyba MS, dost často má Apple horší podmínky.

  Problém je když ti ze státní instituce dorazí soubor z originálních Office a tobě se na free programu nezobrazí korektně…

  A co je přívětivější nemá smysl hodnotit. Pro mě jednoznačně s obrovským náskokem MacOS. Ale je to neměřitelný souboj… Který jde vyřešit jen tím že si každý bude používat to svoje :)

  ani nevím, jaký je mezi nimi rozdíl..já jsem si nedávno pořídila verzi Microsoft 365 pro jednotlivce..
  https://ruzovka.cz/cs/1505-microsoft-365 vzhledem k tomu, že je o dost levnější, než například Office 2019 a k domácímu psaní a tvoření dokumentů bohatě postačí, tak pro mě jasná volba…ale tak záleží na tom, jak složité dokumenty tvoříte a jak s nimi pracujete

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.