Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A to je ještě paráda, že ten .key je ve skutečnosti zabalený archiv, který obsahuje složky a soubory (podobně jako powerpointí .pptx)
  V nějaké letité verzi iWorku to totiž byla na hulváta nezabalená složka a nešlo to ani přiložit k mailu nebo někam bez problémů nahrát.

  No, jen dement si otevírá vlastní prezentaci .key ve Windows a opravdu jen dement posílá .key prezentaci jiným. I jen průměrně inteligentní člověk posílá prezentace zásadně v nějakém univerzálním a na všech OS stejně se zobrazujícím formátu, tj. .pdf. Jestliže Vám někdo pošle prezentaci v .key, normálně jej pošlete do ……. Dementi si nic jiného nezaslouží.

  Nepoužil bych přesně tato slova, ale řekněme, že posílat nějaké proprietární formáty nepatří zrovna k netiketě.

  PDF super, ještě bych se mohl bavit i o tom nenáviděném PowerPointu, který je nám vnucen majoritou a majorita ho dokáže bez větších problémů otevřít. Ale posílat .key, .odf, .odp aj., to asi nebude ten nejlepší nápad.

  Ale beru článek jako návod na nouzové řešení, kdo by na to snad spoléhal že to z iCloudu odprezentuje, zaslouží aby mu ten iCloud přeformátoval text, měl místo znaků chybějící fonty a obrázky nešly načíst. :-)

  Klíííd, rupne ti cévka a budeš tahat nohu… :)
  Tohle je myšleno jako nouzové řešení. Řekl bych že typická situace: zálohuji jako středoevropan do icloudu. Přijdu do práce a zjistím že jsem ntb zapomněl doma, nebo je vybitý a podobně. Nebo mám práci uloženou v ntb a přednášce zjistím že ten projektor s Macbookem fakt nerozchodím….
  Není to výzva posílat všem lidem v Mac formátu…Mimochodem rád bych viděl jak vyřešíte v pdf nekteré funkce Keynote :)))

Vložte vlastní komentář

celý text