Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    By jste se divili. V iOS 13 v betách měla takové množství chybných překladů, že jsem feedback dělal několik dní. A do dnes jsou moje návrhy na překlady v systému. Pokud to vyvýjí v kooperaci s BMW, tak při překladu DE – EN se tyhle chyby dějí často. Ten překlad je totiž dělán strojově, nikdo nesedí u kompa a nekontroluje tu hromadu textů.

    Pro sdílená auta zajímavé. Pro vlastní šíleně nepohodlné. Před deseti lety jsem koupil starého renaulta. Kartu dal do peněženky a nikdy se ničeho nemusel ani dotknout. Procházím a odemkne se, odcházím a zamkne se. Tlačítkem nastartuji. Nic převratného až cca 15 let. Proste Keyless. Pokud by to samé bylo ve Watch bez jakéhokoli spouštění aplikace, prostě takto bez interakce, tak ok.

    Jé, to se to bude krást. Zloději každou elektronickou vychytávku nějak obejdou. Takže přijdou k autu a bez problémů s ním odjedou. Ty technologie jsou tak složité, že tomu nerozumí ani výrobci automobilů. Oni jen integrují vychytávky třetích stran.

    Také bude úchvatné, až se Vám vybije nebo pokazí mobil a vy se prostě do auta nedostanete.

    Tak právě problém dnešních key-less systémů je v tom, že pokud to chcete mít opravdu bezpečné, tak není teoreticky problém přidat asymetrickou kryptografii, kterou zloději neočůrají a která je právě docela jednoduchá. Problém téhle metody je v tom, že klíč pak potřebuje výrazně vyšší výpočetní výkon k ověřování a z toho plyne vyšší spotřeba baterky. Pro telefon to ale problém není…

Vložte vlastní komentář

celý text