Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    A to má být nějaká nová informace 😂
    Sledují nás od dob prvního špionážního satelitu na oběžné dráze 😏

    Asi tak. Ze to vobec niekto riesi. Hlavne ze fb o uzivateloch vie vsetko a to im nevadi. Ale ked je to potrebne z doleziteho dovodu, tak je kolo toho strasne halo. A vobec by to nebolo nutne, keby sa ludia spravali zodpovedne. Lenze na tupych a neuvedomelych sa bohuzial musi len represivne.

    Nie je to náhodou hoax? Jednotlivé štátu majú právomoci v tomto sledovanie nariadiť ale pochybujem, že niečo také môže EU. V oblasti bezpečnosti a zdravotníctva sme sa totiž ako členské štáty suverenity v týchto oblastiach vôbec nevzdali. Preto EK nemá mandát jednať v takomto rozsahu o tak závažných zásahoch do súkromia bez súhlasu všetkých krajín. A i keby EK jednala konečné rozhodnutie sa musí uskutočniť legislatívou jednotlivých štátov. Každý štát si túto vec musí riešiť sám. A GDPR nemá takéto výnimky.

    Čo sa týka operátorov tí nemajú nejakú jednu európsku licenciu ale licencie pre jednotlivé štáty. Aké boli ťažkosti než sa podarilo zrušiť poplatky za rooming. Pochybujem preto, že by sa operátori teraz kvôli korone dokázali tak rýchlo a efektívne prepojiť, čo sa týka rozhraní lokalizačných dát, aby šlo takého sledovanie technicky zabezpečiť jednotne naprieč celou EU.

Vložte vlastní komentář

celý text