Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Halid je normálně dostupný i pro starší iphony, mám ho na iphonu X a předtím jsem měl na iphonu 7

  Zdravím, o dostupnosti Halide i na starší zařízení samozřejmě vím, jen jsem to ve článku špatně zformuloval. Chtěl jsem původní formulací říct, že nejvíce funkcí má Halide právě u nejnovějších vlajkových lodí, a nikoliv, že je k dispozici jen na ně. Článek jsem upravil, děkuji.

  Ahojte! Vie niekto z praxe povedať, ktorý soft na úpravu RAW súborov z iPhone-ov je najvhodnejší? A či vôbec má zmysel fotiť do RAW?

  Zpracovávat raw soubory zvladne i Photos/Fotky.
  A ne, nemá smysl fotit mobilem do raw formatu, pokud nemas aspon podprumerne fotografické znalosti/zkušenosti/schopnosti.

  Tak jsem vyzkoušel opěvovanou aplikaci Halide do mého iPhone 11.
  Na rozdíl od původního fotoaparátu iPhone zde nejsou obrázky z této aplikace vůbec jasně zaostřené. To, že umí převádět formátu Raw ji nijak nevylepší protože jasné a ostré fotky jsou základ a to tato aplikace neumí. Už jsem pár takových a podobných aplikací vyzkoušel v Iphone i v minulosti kdy jsem vlastnil Samsung a je to vždy ten stejný problém. Tyhle aplikace jsou jen šidítka a nabízejí něco co je spíš lákavé marketinkově než, že by to opravdu vylepšilo pořizované fotky. Tady ještě a hlavně u smartphones obecně bude ještě nějakou dobu trvat, než zvládnou to co umí pořádný fotoaparát když k němu máte dobré sklo a umíte to. Např hloubku ostrosti, portrétní fotografie a bokeh. Stejně tak kvalitní fotky zvířat v pohybu a lidí při sportu. Tak, že pořizování si těchto rádoby foto aplikací a ještě za ně platit je zbytečné utrácení peněz a ztráta času.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější