Zavřít reklamu

Od představení nové generace MacBooku Air nás dělí již více než dva dny a to znamená ve světě Applu jediné – první recenze na novinky jsou tu. Přestože nejsou stroje zatím oficiálně v prodeji, Apple je jako již tradičně rozeslal do některých zahraničních médií, která se mohla novinkám podívat s předstihem na zoubek. Jak si tedy novinka v prvních testech vede?

Prakticky všechny doposud zveřejněné zahraniční recenze na MacBook Air jsou pozitivní a to zejména díky Magic Keyboard, kterou si recenzenti doslova zamilovali. Například Dana Wollman z Engadgetu do své recenze přímo napsal, že je s MacBookem Air (2020) natolik spokojený, že se ke svému firemnímu MacBooku Air bude vracet jen v případě nutnosti využití specifických programů na něm jako například VPN, které má tak zřejmě vázané přímo na tento stroj. Jinak mu však nový Air vyhovuje prakticky ve všem. Jedinou výtku má k hlučnosti klávesnice, která je o něco málo vyšší než u dříve používané motýlkové verze.

Ve stejném duchu se nese i recenze Todda Haseltona z CNBC, který je přesvědčen dokonce o tom, že upgrade klávesnice je dostatečným důvodem k přechodu na tento model z Airů (2018) a (2019). “Mnoho lidí se mě v posledních měsících ptalo, zda mají koupit MacBook Air, či ještě raději počkat. Odpovídal jsem jim, aby počkali, jelikož starší modely potřebovaly novou klávesnici jako sůl,” píše Todd ve své recenzi a dodává, že vynikajícím krokem kupředu je ze strany Applu i navýšení základního úložiště ze 128GB na 256GB, nasazení velmi slušného procesoru a zachování slušné kvality reproduktorů a displeje. 

Ani recenzent Brian Heater z TechCrunche není z nového MacBooku Air v žádném případě zklamaný. Uživatelům, kteří po něm prahnou, však doporučuje raději zainvestovat do verze s výkonnějším procesorem Intel Core i5. Příplatek totiž dle něj není nikterak velký a přidaná hodnota procesoru naopak obrovská. Stroj se tak díky tomuto upgradu stává mnohem využitelnějším v mnoha ohledech, což je rozhodně dobře. Heater se ve své recenzi zaměřil i na výdrž baterie, která dle něj víceméně odpovídá tvrzení Applu. Celý den vám totiž počítač při běžné práci bez problému vydrží. Pokud jej pak zapřáhnete víc, samozřejmě půjde jeho výdrž strmě dolů. Záleží tedy čistě na tom, co od počítače budou uživatelé chtít. 

Své dojmy již stihl světu ukázat i youtuber MKBHD. Jelikož je kromě jeho hodnocení velmi zajímavá i vizuální stránka celého videa, lepší bude, když si jej pustíte níže: 

Související články

Dnes nejčtenější